ESINEMISPÄEVIK | Millist Shanoni lugu kõige vähem küsitakse ja millist esinemispõhimõtet Karl-Erik Taukar ei murra?

Helle Rudi, 15. mai 2019

Eesti muusikute suur mõõduvõtt rambivalguses ja telekaamerate ees on lõpusirgel. Tähtsa finaali eel täitsid bändide ninamehed esinemispäeviku.

Shanoni nimel vastab Taavi Immato.

Kus oli bändiga kõige esimene esinemine?

Minu kõige esimene esinemine Shanoniga toimus sellises ööklubis nagu Marat. Olin nii närvis, et paraku pole sellest praktiliselt ühtegi mälestust. Saatuse kombel jäi see ka esimeseks ja viimaseks kontserdiks Maratis, sest klubi suleti mõni aeg hiljem.

Milline oli esinemine, kus kõik läks valesti?

Ligi kümne aasta jooksul pole meil midagi väga hullu juhtunudki (kolm korda üle õla sülitades). Kunagi lõhkes bändibussi rehv ühelt kontserdilt teisele sõites, kuid olukord sai väga kiiresti ja operatiivselt lahendatud. Lausa hilinemiseta. Teine kord andsid välilava presentkatuse kinnitused järele ja ligikaudu tonn vett lajatas kogu täiega alla ning ujutas meie tehnika üle. Õnneks saime ise lavalt umbes 20 sekundit varem minema.

Milline esinemine on eriti sügavale hingesoppi pugenud?

Minu jaoks isiklikult on meeldejäävad olnud algusaastatel toimunud suurkontserdid «Tele2 Go Live!», kus me verivärske bändina koos vanade tegijatega üles astusime. Kindlasti ka The Rasmuse ja minu ühe pikaaegse lemmiku Nickelbacki soojendamine Tallinna lauluväljakul. Kindlasti pole see nimekiri lõplik.

Kõige haruldasem soovilugu, mida bändilt küsitakse?

Kõige rohkem on küsitud saates «Kaks takti ette» minu enda esitatud lugu «Hingeleegid», mis jääb isegi aega enne ansambliga liitumist.

Kelle esituses olete kuulnud kõige lahedamat töötlust enda loomingust?

Kõige meeldejäävam ja tõeliselt hea tõlgendus meenub lähiminevikust, kui ansambel The Swingers tegi kaveri meie loost «Jäätunud jäljed» saates «Eesti muusika karikas».

Millist esinemispõhimõtet ei tasu murda?

Meil selliseid radikaalseid piiranguid ei ole. Samas peab kogu aeg nalja saama. Ilma huumorita ei ole seda ametit võimalik pidada.

Karl-Erik Taukari bändi nimel vastab Karl-Erik Taukar.

Kus oli bändiga kõige esimene esinemine?
Ise loeme bändi alguseks «Tallinn Music Weeki» kontserti 28. märtsil 2014 Rock Cafes.

Milline oli esinemine, kus kõik läks valesti?
Oeh, neid lugusid on palju. Kunagi Saku Suurhallis kadus keset kontserti elekter. Lava ees oli tuhatkond inimest ja toimus ühe suurfirma pidu. Jätkasime mõnda aega a cappella. Tegin igasugu trikke, et publikut mitte suitsunurka või baari ära kaotada, kuni mõni minut hiljem lavavool taastus. Mängisime kontserdi lõpuni. Hiljem selgus voolukatkestuse põhjus: üks proua eksis lava küljekardinate vahele, leidis suure tööstusliku pikendusjuhtme pesa, eemaldas olemasoleva juhtme ja pani sinna asemele oma iPhone’i laadima.

Milline esinemine on eriti sügavale hingesoppi pugenud?
Aasta oli siis vist 2013, kui mina ja Kammiste mängisime kahekesi lauluväljaku siseruumides Viimsi õpetajatele. Oli erakordselt soe publik – see on tänini meeles.

Kõige haruldasem soovilugu, mida bändilt küsitakse?
«Meeldib või mitte» esimeselt plaadilt.

Mis on kõige ilusam kompliment, mille on bänd pärast esinemist saanud?
«Ütle ausalt, Taukar, ei olnud otse, on ju?»

Kelle esituses olete kuulnud kõige lahedamat kaverit enda loomingust?
Kõik «Laula mu laulu» versioonid olid lahedad. Millegipärast meenub esimesena Villu Tamme versioon loost «Kõik kordub».

Millist esinemispõhimõtet ei tasu murda?
Vahele jäävad üritused, kus muusikast olulisemad on selfid või autogrammid.

«Eesti muusika karika» finaali näitab TV3 pühapäeval kell 20.30.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?