Kiri toimetajalt

Merle Luik, 15. mai 2019

Ega see ajakirjatöö ole alati meelakkumine. On teemasid, millest inimesed on alati nõus rääkima, ja selliseid, mille puudutamisest tavaliselt hoidutakse. Viimaste hulka kuulub kindlasti tervis.

Seepärast olengi väga tänulik armastatud kunstnik Epp Maria Kokamäele, kes meie palve peale kõnelda oma tervisest sugugi toru ära ei visanud ning rääkis avameelselt, milliste probleemidega on tal tulnud raskest operatsioonist taastumisel silmitsi seista. Usun, et tema positiivsus ja väärt nõuanded ning nipid on kasulikud ka paljudele meie lugejatele. Palju tervisi ja kiiret taastumist Teile sinna Sepamaale, armas Epp Maria!

Juhtumisi on seekord meie ajakirjas ka see teine äärmus. Lemmikloomad. Vaat see on teema, millel rääkimisest enamasti ei keelduta. Eks ma isegi võin oma krantsipoiss Pontust lõpmatuseni jahvatada.

Ja kui toredad need lood on! Seda, kui soojaks läheb inimese hääl oma neljajalgsest sõbrast kõneledes, on kohe lust kuulata. Isegi lemmiklooma pättustest ei räägita tõreledes, vaid pigem muigamisi. Loom on ju loom!

Aga tegelikult ei kirjutanud me koertest põhjuseta. Tuntud eestlased paluvad oma lugusid rääkides kõigile meelde tuletada, et loomapidamine on vastutus. Et kevadel võetud loomi ei jäeta suve lõpus suvilakrundile ketti või niisama maale külarahvale sööta. Ja et lemmik pole laste mänguasi, vaid elusolend, kelle võtmist tuleb hoolikalt kaaluda. Ühinen nende mõtetega!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?