SAMM-SAMMULT! Valmista pühvliaastaks Hiina õnneküpsiseid!

Ragne Värk, 10. veebruar 2021

Need on vahvad küpsised, mille sisse peidetud paberiribale on kirjutatud häid mõtteid, soove ja soovitusi küpsise sööjale. Hiina toidukohtades on traditsiooniks, et krõbedad õnneküpsised tuuakse sööjaile koos arvega. Sina aga võid toreda ampsuga üllatada oma sõpru või tähistada 12. veebruaril Hiina uue aasta saabumist.

Valmistamisaeg: 1 tund
Kogus: 12−14 tükki

  • 2 munavalget
  • 1 dl nisujahu
  • 1 dl suhkrut
  • 1 tl kartulitärklist
  • 2 sl vett

Tee nii!
1. Esmalt meisterda valmis küpsiste sisse minevad sildid. Trüki või kirjuta sõnumid/soovid käsitsi valgele paberilehele. Kirjuta paberitele häid soove, vanasõnu või ütlemisi.

1 (Ragne Värk)

2. Küpsiste valmistamiseks mikserda munavalged tugevaks vahuks. Munad võiksid olla külmkapikülmad.

2 (Ragne Värk)

3. Sega kuivained omavahel ja sõelu need munavalgevahule. Kuivained sõeludes saad olla kindel, et tainas ei jää tükiline.

3 (Ragne Värk)

4. Lisa vesi. Sega tainas ühtlaseks. Tainas ei tohiks tulla ülemäära vedel, samas ka mitte väga paks. Määri ahjuplaat õliga. Ära kasuta küpsetuspaberit, muidu on õhukesi küpsiseid hiljem väga raske kätte saada.

4 (Ragne Värk)

5. Tõsta ahjuplaadile iga küpsise jaoks 1 tl tainast. Tee korraga 2–4 küpsist, kuna valmimisel pead kuuma küpsisega väga kiiresti tegutsema.

5 (Ragne Värk)

6. Aja pannile tõstetud tainakuhjad laiali paberõhukeseks ringiks. Küpseta küpsiseid 200kraadises ahjus 5−7 minutit, kuni need äärtest pruunistuvad. Ära ehmu, kui küpsise keskosa on valgem – küpsisepõhi on selleks ajaks kindlasti valmis.

6 (Ragne Värk)

7. Eemalda küpsisering pannilt õhukese metallist spaatli abil. Voltimiseks võta küpsiseid ahjust ükshaaval. Nii ei muutu ülejäänud küpsised samal ajal krõbedaks.

7 (Ragne Värk)

8. Toimi nüüd äärmiselt kiiresti. Tõsta küpsiseringi keskele kirjutatud õnnesõnum ja voldi küpsis pooleks.

8 (Ragne Värk)

9. Murra küpsis klaasi või mõne kausi abil keskelt kaardu. Küpsis on tuline, vajadusel võta appi majapidamispaber või rätik.

9 (Ragne Värk)

10. Tõsta volditud küpsised muffinivormi, et need tahenedes oma kuju säilitaksid. Toimi samamoodi teiste ahjus olevate tainaringidega ja tegutse voltimisega kiiresti. Jätka, kuni kogu tainas on otsas.

10 (Ragne Värk)

Küpsised säilivad kinnises karbis umbes nädala.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?