11.–17.02 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 10. veebruar 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee).

Neljapäev, 11. veebruar 2021
29. Päikese päev 30. Kuu päeva algus 8.50
Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 21.06

PÄEVA OLEMUS

Päikese päeva märksõna on Püha Sõna ehk ka Jumalik Sõna. See on päev, mil iga inimene muutub prohvetiks ning loob sõnadega oma saatust. Ole oma sõnadega ettevaatlik. Ära räägi sellest, mida sa ei taha vaid räägi sellest, mida tahad või soovid saavutada. Kasulik on lugeda palveid, sest täna jõuavad need sinna, kuhu on määratud. 

Kell 8.50 algab kuutsükli 30. päev. See päev tuleks kindlasti ära kasutada, kuna igal kuul seda päeva pole. Tuleb teha kokkuvõtteid, analüüsida oma möödunud elu ning elimineerida tehtud vead. See on armastuse, harmoonia ja andestamise päev. Kell 21.06 algab kuuloomisega uus tsükkel ning selle esimene päev. Püüa aega leida oma mõtete ja uute ideede korrastamiseks.

PÄEVA MÄRGID

Kui aevastasid kohe peale ärkamist, eriti kui aevastasid 3x järjest, siis tuleb päev edukas ja rõõmurikas. Kui kuuled juhuslikult endast räägitavat ja kuuled oma nime, siis on sul tugev taevane kaitse. Tugev tuul selja tagant näitab, et oled õigel teel. Kui murdub küüs, siis tähistab see kaklust, tüli või arveteõiendust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse.

TOIT

Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, kollane, helelilla ning muud kirevad ja erksad toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruunid ja rohelised

Reede, 12. veebruar 2021
30. Päikese päev 2. Kuu päeva algus 9.03

PÄEVA OLEMUS

Päikese päeva valitseja on Püha Vaim, püha Loov Hing ning see on igavese valguse ja valgustatuse päev. Täna pole soovitav teha mitte midagi tõsist ega määravat. See on päev, mil süüakse oma tegude vilju ning päeva sündmuste järgi võib otsustada, kas oled olnud õigel teel. Sisusta päeva kokkuvõtetega möödunud kuust, kuid ära lase möödalaskmistel oma emotsioone mõjutada, sest täna lood oma mõtetega järgmise kuu alusmüüri.

Kuutsükli 2. päev, mis algab kell 9.03, soosib meditatsiooni ja oma soovide-tahtmiste läbikaalumist. Uued ideed ja plaanid tuleb hoida enda teada, sest täna pole hea neid avaldada ega jagada. Sel päeval on hea alustada uut elu, hakata toituma tervislikult, pöörata tähelepanu oma kehale. 

PÄEVA MÄRGID

Kui sinu kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu sinu elus ning toimub üleminek teisele tasandile. Lihtsalt ilusa või vääriskivi leidmine toob õnne. Kui sõrmusest kukub kivi välja, mureneb või ilmub sellele tume laik, siis ennustab see sõltuvust, haigust või halba saatust. Kui näed välku või ootamatut valgust, siis räägib see valgustumisest ja selgeltnägija võimete omandamisest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on parim unenägu, kui näed peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT

Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri. 

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta.

Laupäev, 13. veebruar 2021

1. Päikese päev 3. Kuu päeva algus 9.12

PÄEVA OLEMUS

Algab uus päikesepäevade tsükkel ja see on pühendatud Spenta-Armaitile, elu esmaloojale, maa ja viljakuse jumalannale, kes kingib õnnistust. Tema tootemloom on koer. See on rõõmu ja meelelahutuse päev, kuid samas ka võitluse algus, valiku päev ja kõik peab olema hästi läbi mõeldud, sest läbimõtlematud ja kiiruga tehtud plaanid luhtuvad. See päev ei sobi kollektiivseks tegevuseks, kuigi see on soodne päev neile, kes juhivad teisi, Õpetajatele ja ülemustele.

Kell 9.12 algav kuutsükli 3. päev toob taevasse kuusirbi. See on aktiivne päev, kuid uusi asju alustada pole hea. Ka emotsioonidele ei tohi panna liigset rõhku, sest päev on seotud energeetilise ja astraalse võitlusega. Hästi läheb võitlejahingega inimestel.

PÄEVA MÄRGID

Kui leiad särava, hiilgava eseme, siis ootab sind edu; kui naela, siis saad toetuse. Kui laualt kukub toit maha, siis on see hoiatus varguse, röövi või vägivalla eest. Kui valad midagi ümber või maha, siis on karta vaesust, lahutust või riidu lähedastega. Juhuslikult kustunud valgus või tuli näitab, et sinu plaanid ei täitu või pöörduvad sinu vastu. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel näed unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi, aga kui vett, siis on karta kuulujutte.

TOIT

Kasulik on küpsetada leiba, pirukaid ja pannkooke. Päev ei sobi näljakuuri alustamiseks.

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära!

EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.

Pühapäev, 14. veebruar 2021
2. Päikese päev 4. Kuu päeva algus 9.19

PÄEVA OLEMUS

Päikese päev on pühendatud õilsatele ja heatahtlikele mõtetele. See on rahu ja harmoonia, tarkuse, tõeliste väärtuste ja heade mõtete päev. Puhasta oma mõtted, et võiksid selgelt näha oma tulevikuvõimalusi ning määratleda tegevuskava. Päeva moto – riietu uutesse riietesse – tähistab seda, et rüütaksid end uute ja puhaste mõtetega. Ei tohi vaikida, valetada ega ülbitseda ega vastata küsimusele küsimusega. 

Kell 9.19 algav kuutsükli 4. päev on pühendatud valikule hea ja kurja vahel, mis toimub nii mõtete sõnade kui ka tegude tasandil. Seepärast tuleb hoida oma mõtted võimalikult puhtad. On ju neis kõige algus. Ära tee äkkotsuseid, pigem võta aega kaalumiseks ja vaagimiseks. 

PÄEVA MÄRGID

Kui kodust väljudes puhub tuul külje pealt, siis oled taevaste jõudude kaitse all. Kui tuleb kauge külaline või saad üle pika aja kirja, siis tähistab see elu muutust paremusele. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahele jäävad unenäod on tähenduslikud. Kui näed, et lõikad juukseid, küüsi või hambad kukuvad välja - näed peeglist oma muutuvat välimust, siis tähistab see pettust. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist. 

TOIT

Söö kergeid ja lihtsaid toite: salateid võileibu ja suupisteid. 

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla.

Esmaspäev, 15. veebruar 2021
3. Päikese päev 5. Kuu päeva algus 9.24

PÄEVA OLEMUS

Päikese päev on seotud algse tulega ning pühendatud kõrgeimale õiglusele. Algne tuli tähistab loomisealget ja see on hea päev kõigile loomeinimestele. Kasulik on tegeleda oma pere, kodu ja koduste asjadega. Ei ole hea teha sisseoste ega kulutusi, kuna see on kogumise ja koondamise päev. Ära solva tuld põletades ebavajalikku rämpsu või prahti.

Kell 9.24 algav kuutsükli 5. päev eeldab truudust kohustustele ja tõekspidamistele. Tuleb teadlikult vastu seista negatiivsetele mõjudele ja maistele ahvatlustele. Täna toimub valik inimeste vahel, kes on sinu arengule kasuks ja kes mitte. Kui keegi suudab sind nutma ajada, siis on see inimene oluline sinu arenguteel. Selgita välja pisarate tegelik põhjus, vaata asja süvatasandilt ja tegele selle probleemiga.

PÄEVA MÄRGID

Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Üksindust ennustab see, kui lõikad endale sisse või torkad end. Tänase ja homse päikesetõusu vahele jäävad materiaalsete asjadega seotud unenäod on head, kuigi kui näed konkreetselt raha, siis on karta kaotust pettust või ebaõnne.

TOIT

Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised, millest parimad on seenepirukad. 

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane. 

EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.

Teisipäev, 16. veebruar 2021
4. Päikese päev 6. Kuu päeva algus 9.30

PÄEVA OLEMUS

Päikese päev on pühendatud taevastele sõduritele, kes kaitsevad õiglust ja taevariigi võimu. See on aktiivne päev, mil tuleb kaitsta nõrgemaid ning võib riskida õigluse nimel. Ära ole passiivne pealtvaataja. Hea on alustada, kuid mitte lõpetada asjaajamisi. Tuleb lahendada keerulisi olukordi, kuid ilma liigse kire ja emotsioonideta.

Kell 9.30 algav kuutsükli 6. päev on maagiline mõtete edasiandmise ja telepaatia päev. Kasulik on tegeleda enda vaimse külje harimisega. Ole kaasinimeste suhtes mõistev ja andestav. See on Jumala armastuse ja headuse omastamise päev. Kosmilise armastuseenergia omandamiseks tuleb õues teha hingamisharjutusi ja kui taevas pilvi näed, siis võivad need olla ennustuslikud. 

PÄEVA MÄRGID

Kui leiad teravaid metallesemeid siis ennustab see peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid millest tuled auga välja. Kui lähevad katki metallnööbid, kinnised või lukk, siis näitab see, et sul pole sidet kaitseingliga.

Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on head, kui need on dünaamilised. Kui näed võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist. 

TOIT

Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Lihatoidud ja alkohol on vastunäidustatud..

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.

Kolmapäev, 17. veebruar 2021
5. Päikese päev 7. Kuu päeva algus 9.35

PÄEVA OLEMUS

Päikese päev on pühendatud maale ja maisele tegevusele. Samuti maailma terviklikkusele, aususele, mõistmisele, võrdsusele, hingepuhtusele, vaimsele ja materiaalsele rikkusele. Täida oma kohustusi vanemate ja vanemate isikute ees, ole leplik ja tagasihoidlik, sest see sümboliseerib ka allumist taevasele korrale ja harmooniale. Tänane riid ja tülitsemine toovad palju halba pikaks ajaks. Ei tohi joosta ega kiirustada ega lubadusi anda. Võib allkirjastada tähtsaid ja pikaajalisi lepinguid. 

Kuutsükli 7. päev, mis algab kell 10.22 sobib sõnamaagiaks ja meditatsiooniks. Eelkõige siis mantrate ja palvete lugemiseks. Jälgi hoolikalt oma sõnu, mis puudutavad nii teisi kui ka sind ennast. Ära pane end oma sõnadega mõnda olukorda lukku. 

PÄEVA MÄRGID

Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Hea märk on kogemata maha valatud piim, leitud laste mänguasjad. Kui leiad puust eseme, siis saad abi ametikõrgendusel. Kui libastud või kukud, siis läheb kõik viltu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui näed, et harid maad või töötad põllul, siis on oodata edu ja õnne.

TOIT

Kasulik oleks süüa magusat, veega ja rosinatega keedetud riisiputru. Samuti on kasulikud kaalika ja peeditoidud. 

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.

NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu peidab allesjäänud kleenukese sirbi ja neljapäeval kell 21.06 luuakse pimeduse varjus uus kuu. Kuuloomise eelsed ja järgnevad päevad, mil Kuud taevas näha pole tuleks veeta eraldatuses ja mitte rahmeldada ega suhelda. Nii palju kui praegune elutempo seda lubab. Inimese energia on madalseisus ja iga tegevuse või ka rääkimisega kaotame väärtuslikku energiat, mida meil praegu hädasti endal vaja. Võta endale vabu hetki, süüta küünlad ja/või aroomilamp, pane mängima meeldiv muusika, lase mõtetel rännata omi radu ja naudi neid OLEMISE hetki. Tähtis on siiski hoida meeleolu positiivse või vähemasti neutraalsena. 

REEDEL kell 9.24 liigub Kuu Kalade tähemärki, mis muudab jalad, aga eriti jalatallad enam tundlikuks, kui muul ajal. 

PÜHAPÄEVAL kell 17.54 liigub Kuu Jäära tähemärki ja sel ajal on haavatav organ pea. Püüa teda vähem koormata, ja mitte külmetada. Kasulik on teha silmadele rahustavaid vanne ja mähiseid.

KOLMAPÄEVAL kell 5.12 liigub Kuu Sõnni tähemärki ja sel ajal pole mõistlik külastada hambaarsti ega eemaldada kaelalt sünnimärke ega teha muid lõualuude või kaelaga seotud operatsioone. Soodsad on suguorganitega seotud operatsioonid ja aktiivne ravi. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?