Kultuuriuudised

Helina Piip, 28. oktoober 2020

Loe

Elamise õdus kergus

«Puhas mäng»

Tove Janssoni väikeses jutukogumikus «Puhas mäng» elavad kunstnik Jonna ja kirjanik Mari oma armsas mullis nii, nagu oskavad. Vaatavad telekast filme, võtavad vitamiine, hoolivad teineteisest, suvitavad saarel, teevad kunsti. Milline andekas inimeste ja hetkede nägemine, tabavad tillukesed dialoogid, muhedad reageeringud. Tõeline elamise kergus – kui sul on vabadus tunda ära seda, mis südant toidab.

Kuula

Sumedust ja hõrku tumedust

«Must»

Igatsust ja öiseid ulmasid õhkub Helin-Mari Arderi uuelt plaadilt «Must». Siinsed laulud on loodud Eesti luuletajate sõnadele, neist mõnedki on ka lauljanna enda sugulased – onu Ott Arder, vanatädi Ilona Laaman, isa Jaan Arder. Lisaks kaunid viisid Eeva Pargi, Minni Nurme, Kersti Merilaasi jt tekstidele.

«Kesköine»

Soovist peatada aega ja sügisnostalgiast on laetud ansambli DND kolmas eestikeelne plaat «Kesköine». Võib-olla oled juba raadiost kuulnud nende singlit «Sel aastal jõudis sügis pisut vara». Just niisama head on ka siinsed ülejäänud palad.

Ära maha maga

Hingedepäeva kontserdid

(Unsplash)

1. novembril kuula Tallinna Jaani kirikus Gabriel Fauré «Reekviemi». Hirvo Surva juhatusel esinevad rahvusooper Estonia poistekoor ja orkester.

Tartus Pauluse kirikus kõlab Mozarti «Reekviem» Eesti filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestri esituses, juhatab Tõnu Kaljuste.

2. novembril annab Kaarli kirikus hingedepäeva kontserdi Tallinna kammerkoor, Estonia seltsi segakoor, orelil Ene Salumäe. Juhatab Heli Jürgenson, kavas Gabriel Fauré «Reekviem» ja Arvo Pärdi «Salve Regina».

Jaani kirik kutsub kuulama kontsertmõtisklust Tõnis Mäelt ja Jaan Tammsalult.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?