JUUSTEOTSTE HOOLDUSE ABC | Kellele meeldiks katkised juukseotsad?

Helen Perk, 28. oktoober 2020

Ilmselt ei tõsta praegu kätt ükski naine. Ilusalongi Viigi Juures juuksur Kerli Lillesiim jagab soovitusi juukseotste tervena hoidmiseks.

1. Pese õigesti
Märjad juuksed on kuivadest hapramad ja kergemini murduvad. Seega tuleb neid hellalt kohelda nii pestes kui ka pärast seda.
Pestes lase duši all voolaval veel langeda pealaelt alla ehk juuste kasvu suunas. See trikk aitab vältida pusasid, mille harutamine juukseotsi harali kisub.
Kuivatades suru kiharaid õrnalt pehmesse rätikusse, keera see ümber pea turbaniks ning lase juustel rahus olla. Muide, ka liiga sage juuksepesu lõhub juuksekarvu. Harjuta oma peanahka vähem rasu tootma, lükates pesukordi ühe päeva võrra edasi. Soovitud tulemus saabub juba mõne nädala möödudes.


Nipp
Juuksekarva kaitseb soomuskiht. Šampoon on aluseline, see avab soomuskihi. Happeline palsam aga suleb selle, tehes juuksed siledaks ja pehmeks. Seepärast on ülioluline kasutada šampooni ja palsamit eraldi pudelitest, mitte eelistada kaks-ühes-tooteid.

Proovi!


Eco Laboratorie tekstuuri parandav, siluv ja lamineeriv šampoon Laminating Japanese Magnolia
Hind Ideaal Kosmeetikas 7.50 (250 ml)

Eco Laboratorie lamineeriva efektiga palsam Laminating Japanese Magnolia
Hind Ideaal Kosmeetikas 7.50 (250 ml)

2. Ole harjates leebe
Agressiivne harjamine katkub karvakesi ja lõhub juukseotsi. Alusta juuste harjamist alati altpoolt ja liigu õrnalt üles. Kui juuksed kipuvad pusasse minema, proovi neid pesta nii, et kannad duši all pähe palsami, võtad spetsiaalse laiapiilise dušiharja ja kammid juuksed läbi.


Nipp
Kuulata, millist häält hari juukseid kammides teeb. Õigesti harjates kuuled leebet sahinat, kraapiv hääl märgib aga, et oled oma juuksekrooni vastu liiga karm.

Proovi!


Wetbrushi pusasid harutav dušihari
Hind Kaubamajas 10.99


Parsa Wet&Dry märgadele ja kuivadele juustele sobiv juuksehari
Hind veebipoes Pood.rosalind.ee 9.90

3. Hoia õlid ja seerumid käepärast
Katkiseid otsi saab peita õlide, seerumite ja juuksekreemidega. Need töötavad veidi nagu liim, siludes turritavad otsakesed kokku. Tegemist on muidugi ajutise lahendusega, sest pärast esimest pesu on vana mure tagasi.


Nipp
Juukseõli või õli sisaldavaid juuksetooteid ei tohi kanda kiharatele enne nende sirgendamist. Õli ja kuumtöötlemine ei sobi omavahel kokku ning usu või mitte, juuksed võivad kuumuses lausa ära küpseda. Enne kuumtöötlemist veendu, et kõik liigsed tootejäägid, kaasa arvatud palsam, oleks korralikult välja pestud. Loomulikult ei kehti see kuumakaitse kohta!

Proovi!


Sebastian Professionali toitev ja juukseid täidlasemaks muutev juukseõli Dark Oil
Hind veebipoes Loverte.com 29.95 (95 ml)


Nioxini ööseks pähe jäetav seerum Night Density Rescue juuste tiheduse suurendamiseks
Hind 49.40 (70 ml)

4. Kasuta kuumakaitset
Kuumtöötlemisest tekkinud kahjustused on üks levinumaid põhjuseid, miks juukseotsad hargnema ja katkema hakkavad.
Leia endale sobivaim kuumakaitse ja katsu töötlemist piirata. Proovi ka sirgendamist võimalikult madala temperatuuriga. Kui see ei toimi, tõsta vaikselt kuumust. Madalama temperatuuriga sirgendades tee seda väiksemate juuksesalkade kaupa, mis võtab küll kauem aega, kuid juukseotsad on see-eest rahul.


Nipp
Kontrolli, kas kuumakaitse üldse teeb lubatud tööd. Selleks lase fööni kuumal õhul käeseljale puhuda, seejärel piserda nahale kuumakaitsepihust ja lase taas kuuma õhku peale. Kui nahk enam kuumuses kõrvetada ei saa, on tegemist piisava kaitsega.

Proovi!


Wella Professionalsi kahefaasiline kuumakaitsepihus Eimi Thermal Image
Hind 16.70 (150 ml)


Amika kuumakaitseseerum Blockade niiskuskao vältimiseks
Hind Kaubamajas 29.99 (50 ml)

5. Eelista kangast
Kui kasutad patsi või krunni tehes metallosaga või pehme katteta juuksekumme, saavad kiharad omajagu vatti. Palju juuksesõbralikumad on kangaga kaetud pehmed aksessuaarid.


Nipp
Suured pehmed scrunchie’d ehk kangaga ümbritsetud juuksekummid on moes juba nii mitu hooaega, et viimane aeg oleks üks selline endalegi soetada. Või lihtsa vaevaga ise õmmelda!

Proovi!


Juuksekummid
Hind H&Mis 7.99 (3 tk)

6. Lõika ise
Proovi, kui julged! Silmatorkavalt turris ja katkised otsad võid ise ära naksata küll. Valgus olgu hea ja käärid teravad, sest nüri nüsimine lõhub katkise otsa veelgi hullemaks. Kui leiad spetsiaalsed juukselõikuskäärid, on tulemus kindlasti parem, kodustes tingimustes aitavad hädast välja ka maniküürikäärid.
Muidugi ei pääse sa seeläbi juuksuritoolist. Ideaalis võiks juukseotsi salongis trimmida iga kahe-kolme kuu tagant, sest juba poolesentimeetrine lõikus mõjub juuksekasvule ütlemata hästi.


Nipp
Et narmendavad otsad üles leida, keera juuksesalk ümber rullharja. Katkised otsad hüpitavad end nõnda ise välja ja sinul pole vaja teha muud, kui tüütused maha naksata.

Proovi!


Acca Kappa küünekäärid
Hind Kaubamajas 17.99


Jaguari juukselõikuskäärid Glam Rock
Hind veebipoes Saxsim.ee 136.00

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?