Erootikabutiiki pidav Jana Kask: „Minu pood on välismaalaste hulgas väga menukas.“

Helle Rudi, 15. aprill 2020

Saatesarja «Eesti otsib superstaari» teise hooaja võitja Jana Kask avas erootikabutiigi. «Tahtsin teha midagi sellist, mille üle võiksin uhke olla,» ütleb ta.

Victa Di Amare taolist erootikapoodi pole Eestis varem nähtud. See ei ole mõni järjekordne neoonroosade tuledega ehitud kangialune, kuhu kliendid vargsi ja häbenedes sisse hiilivad. Vastupidi, siit leiab puhast luksust ja glamuuri. Nii võib soovija näiteks korvi pista 12 000 eurot maksva (jah, lugesid õigesti!) kullatud vibraatori. Samalaadne, ainult et hõbedane, maksab «kõigest» poole vähem … Hiljuti avatud kauplus on lühikese ajaga võitnud palju austajaid, eriti välismaalt.
Kullasoonele sattus seni peamiselt muusikuna tuntud Jana Kask (28).
Head mõtted tulevad metsas Erootikaärisse sukeldumise mõte tuli Janale pähe juba möödunud suve lõpus. Ta oli toona just Soome kolinud, põhjuseks rahvusvahelised äriõpingud Aalto ülikoolis. «Mind on äri kaua huvitanud. Tahtsin oma kvalifikatsiooni tõsta,» selgitab lauljanna.

Kui küsida, kus ja millisel romantilisel hetkel teda sedasorti äriidee tabas, puhkeb Jana naerma. «Muidugi oleks sobilik, kui räägiksin nüüd, et mõte tuli kuldsel liival lesides ja vaikselt Margarita kokteili rüübates. Aga ei midagi sellist. Minule tuli see mõte pähe hoopis metsas jalutades.»

Tõsi on see, et erootikapoekestega on Jana kokku puutunud varemgi. Näiteks on ta sealt ostnud esinemisteks korsette. Kuid erootikaäri kui selline hakkas naist paeluma mõni aasta tagasi. Ja ka siis pigem selle ärivaldkonna kallim ja luksuslikum pool: kauplused, kus laiatarbekaupa vähem ja hinnad küündivad kohati tuhandetesse, sest tooted on näiteks tehtud puhtast kullast. Naise enda suur lemmik on Londonis asuv butiik Coco de Mer ja just selle poekese pealt võttis ta snitti ka oma tegemiste jaoks. «Tahtsin teha midagi sellist, mille üle oleks ka ise uhke,» tunnistab ta.

Suur moehuviline

Lauljatar mainib, et enne erootikamaailma sukeldumist kaalus ta ka üht teist glamuurset ärisuunda. «Mind tõmbab kõrgmood. Kuid see pole vist ikkagi päris minu teema. Olen selle jaoks loomult liiga kirglik ja püsimatu,» leiab ta. Õnneks saab Jana oma moehuvi liita praeguste tegemistega ja nii ei peagi kaua ootama aega, mil tulevad müüki tema disainitud pesukomplektid.

Mõistagi pole nendegi puhul tegemist mingite «keskea rõõmude» stiilis vuplitega. Oma pesuloomingus mängib naine tavapäraseid piire nihutava stiiliga. «Mulle meeldivad sellised asjad, mida saab kasutada igapäevase riietusega,» näitab ta nahkrihmadest komplekti, mille võib vabalt panna nii valge triiksärgi alla kui ka peale. See, kas ese sobib rohkem magamistuppa või kontorisse, jäägu juba kandja otsustada.

Muide, ilusat pesu oskas muusik ­hinnata juba teismelisena. Erinevalt enamusest polnud tema esimene rinnahoidja suvaline leid toidupoe riide­osakonnast. «See oli väga ilus, roosa ja pitsist äärega,» meenutab Jana. Võib-olla just selle mälestuse tõttu ei hoia naine praegugi kvaliteedi ega ilu pealt raha kokku – tema kalleim pesu­komplekt maksab 700 euro ringis. «Seda ei ole üldse palju, sest komplektis on bodi, korsett ja palju muud,» leiab erootika­butiigi omanik.

Mis puudutab magamistoas leiduvaid lelusid, siis nii suuri väljaminekuid ei ole Jana teinud. Samas ei salga ta, et on enamiku oma poes müügil olevaist toodetest ka ise läbi katsetanud. Äriomanikuna on Jana lihtsalt seda meelt, et pimesi ei saa klientidele midagi pakkuda. «Tervet erootikapoe ladu mu magamistoas muidugi pole.»

Muusikat ei ole jätnud

Jana pole nõus, kui öeldakse, et ta on elus kannapöörde teinud. Jah, erootikaäri tuli tegemistesse juurde, kuid endistviisi tegeleb hõbehäälne lauljatar ka muusikaga. Seda ei juuri tema südamest välja miski.

Jana suur eelis mõne teise artisti ees on see, et ta kirjutab oma esitatavat muusikat ise. «Ma ei pea laulu ostma või otsima endale produtsenti. Sõltun ainult endast ja vastutan ise,» räägib ta. Nii ongi lauljataril näiteks oma klaverimängija, kes on vajadusel valmis kiirreageerima. «Mina laulan klaveri kõrval ja tema mängib. Hiljem teen sõnad,» selgitab ta koostööd.

Kui laulusõnu luues tunneb Jana end ühteaegu mugavalt nii vene, eesti kui ka inglise keeles, siis küsimusele, mis keeles ta mõtleb, ei oskagi naine esimese raksuga vastata. «Seda ma ei teagi … Enne magama jäämist mõtlen vist ikkagi vene keeles,» pakub ta naerdes.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?