Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 15. aprill 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 16. aprill

28. Päikese päev
23. Kuu päeva algus 5.16

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on kriitiline päev, sest toimub võitlus maapõue deemonite ja taevaste vahel. Kuid ega siis maapõues peitu vaid deemonid, seal on ka kallihinnalised maavarad ja aarded. Maapõu annab jõudu ravimtaimedele, mis täna on eriti väekad nii et kevadiste varude täiendamiseks, esimeste nõgeste või võilillelehtede kogumiseks on see parim päev.

Kuutsükli 23.päev toob kaasa saatanlikke energiaid, tigedust ja kannatamatust. Sestap võib teiste inimestega suhtlemine ja rahulikuks jäämine olla üsnagi vaevarikas. Inimesed võivad kergelt tuld võtta ja tülid võivad tõusta tühistest põhjustest. Peamine nõuanne on siin mitte alluda ühelegi provokatsioonile ning võimalikud vaidlustega seotud kohtumised edasi lükata.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Kui sinu all laguneb miski: trepiastmed, põrand, voodi vms., siis viitab see salavaenlasele, kes on sind neednud või kaetanud. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu.

TOIT: Täna võib süüa kõike peale soojavereliste liha ja verega tehtud toitude. Toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi: taime-, kala-, piimatoit jne.

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

Reede, 17. aprill

29. Päikese päev
24. Kuu päeva algus 5.34

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on maagiline palvete ja mantrate, sõna materialiseerumise päev. Kasulik on lugeda tarku raamatuid, aga neid tarkusi tuleb endale ka teadvustada. Samas ei tohi endale ligi lasta fataalsust, sest pea meeles, et eelkõige oled sa ise oma elu looja oma mõtete, sõnade ja tegudega. Oskus enese möödalaskmisi näha läbi huumoriprisma on täna igati teretulnud.

Kuutsükli 24.päev on täidetud võimsate loomisenergiatega. See on vana lagunemise ja uue loomise aeg, aga kui ei oska neid energiaid kasutada, siis on ohtlik midagi alustada, sest tulemus võib olla vastupidine soovitule. Ära lase end haarata väljapääsmatusetundel.

PÄEVA MÄRGID: Kui aevastasid kohe peale ärkamist, eriti kui aevastasid 3x järjest, siis tuleb päev edukas ja rõõmurikas. Hommikune tugev tuul selja tagant näitab, et oled õigel teel. Kui riided rebenevad või kui kaotad nööbi, siis püüa see kindlasti üles leida, sest muidu kaotad kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed, kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse

TOIT: Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast, piima ja kohupiimatoite. Hapendatud kapsad ja kurgid pole soovitavad, samuti lihatoidud. Juua võib õlut ja valget kuiva veini.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, kollane, helelilla ning muud kirevad ja erksad toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruunid ja rohelised

Laupäev, 18. aprill

30. Päikese päev
25. Kuu päeva algus 5.47

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on Püha vaim ja see on järjekordse tsükli viimane, algse valguse ja igavikku võitva aja päev. Tee kokkuvõtteid minevikust, eelnenud kuust. Kõike, mida on võimalik edasi lükata, tee parem homme. Täna on nagu palgapäev, mil süüakse oma tegude vilju. Seetõttu on võimalik jälgida, kas oled olnud õigel teel. Hea aeg palveteks, kirikus käimiseks ja kadunute mälestamiseks.

Kuutsükli 25.päev on maagiline päev, mil kõik inimesed muutuvad veidi prohvetlikeks. See nõuab tugevat kontrolli oma emotsioonide, mõtete ja sõnade üle. Tarkus tuleb, kui töötada selle päeva energiatega, aga et see ei teeks kahju, tuleb olla sisemiselt puhas. Tuleks teha puhastavaid harjutusi. Tuleb kuulata oma sisemist häält.

PÄEVA MÄRGID:
Kui rõivad rebenevad või tuleb nööp eest ära, siis vabaned puudusest või takistustest. Kui sõidad silla alt läbi, millest just rong üle sõidab soovi ja see täitub. Kui kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu sinu elus ning toimub üleminek teisele tasandile. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Parim unenägu, kui nägid peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT:
Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri.

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta.

Pühapäev, 19. aprill

1. Päikese päev
26. Kuu päeva algus 5.57

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud Loojale, loomisele ja uue tsükli algusele. See kuu on pühendatud Aša Vahišta’le, tule- kosmilise õigluse ja korra valvurile ning säilitajale, kes hoolitseb kõikide maailmas elavate olendite hingede eest ning kellele kuuluvad kõik maa viljad. See kuu on kasulik idanemiseks, ravimtaimede külviks ja ravimite valmistamiseks.

Kuutsükli 26.päev on kriitiline, kuid mitte saatanlik. Inimesed kipuvad end ülistama ja teistest paremaks pidama. Suur tõenäosus vargusteks, mis võib toimuda ka vaimsel või loomingulisel tasandil nii, et hoia oma plaanid täna enese teada. Samas võid saada ootamatuid ja häid teateid endistelt või vanadelt tuttavatelt, aga siiski vali, kellega suhtled. Ebameeldivate inimestega suhtlemine kulutab palju sinu eluenergiast.

PÄEVA MÄRGID: Kogu päeva saatev linnulaul tunnistab esivanemate abist ja neid tuleb hea sõnaga meenutada. Kui leiad särava, hiilgava eseme, siis ootab sind edu; kui naela, siis saad toetuse. Juhuslikult kustunud valgus või tuli näitab, et sinu plaanid ei täitu või pöörduvad sinu vastu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi.

TOIT: Hea on küpsetada pannkooke ning pirukaid. Juua võib punast, maitsestatud veini või hõõgveini.

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära!

EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.

Esmaspäev, 20. aprill

2. Päikese päev
27. Kuu päeva algus 6.05

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud teadmiste ja kaastundlikkusega, kuid samuti õilsate ja heatahtlike mõtetega. Selles päevas peitub palju võimalusi. Nende leidmiseks peavad mõtted olema puhtad ja selged. Täna on just see päev, mil meile antakse võimalus näha asjade teist külge, mis tavaliselt on varjatud või ilustatud näiliselt heade soovidega.

Kuutsükli 27.päev on seotud meresügavuste, intuitsiooni, lootuste ja otsingutega. Ei tohi laskuda illusioonide maailma ega lasta neil end eksitada. Vastupidi – kõigest tuleb olla teadlik nii oma lootustest kui ka eesmärkidest. Me ei tee siin elus midagi ainult enda jaoks. Kui inimene palub abi enesele saab ta väga vähe, aga kui ta küsib ka teiste jaoks, saab ta ühenduse võimsa energiaallikaga.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Siis tuleb kohe midagi soovida. Kui sind hüüti ekslikult, sest aeti kellegagi segamini, siis on karta kaotust või tuleb maksta võõraste pattude eest. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist.

TOIT: Süüa tuleb kerget ja lihtsat toitu: salateid, võileibu ja suupisteid.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla.

Teisipäev, 21. aprill

3. Päikese päev
28. Kuu päeva algus 6.12

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud algse tule ja selles peituva loomingulise algega. Soositud on kõik tegevused, mis on seotud loomingulisusega. Kui oskad, siis võid sellest päevast leida tohutult inspiratsiooni, kuid sa pead seda aktiviseerima. See on ka kõrgeima õigluse päev, mida tuleb kindlasti järgida. See ei tähenda mitte võitlusse astumist vaid kindlaks jäämist õiglastele veendumustele.

Kuutsükli 28.päev toob kaasa palju selgeltnägemise ja telepaatiajuhtumeid. See päev aitab läbi meditatsiooni ja palvete jõuda kõrgemate tõdedeni. Tuleb olla kõrgendatud meeleolus, tegelda sisevaatlusega ning kontrollida oma emotsioone. Täna on võimalik muuta oma saatust.

PÄEVA MÄRGID: Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Samuti, kui leiad puust või nahast eseme. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT: Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised. Toit põleb täna organismis täielikult, annab energiat, aga ei muutu rasvaks.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.

Kolmapäev, 22. aprill

4. Päikese päev
29. Kuu päeva algus 6.19

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab taevariigi võimu ja seda kaitsvaid taevaseid sõdureid. See on aktiivne päev: kohuse täitmise, ebaõiglusega võitluse, iseseisvuse ning riskeerimise aeg, kuid ka risk peab olema õigustatud, sest vaid siis tuleb võit, õnnelik juhus, mis muudab elu. Ära ole passiivne, laisk ega kurvameelne. Kasulik on teha füüsilisi harjutusi ja sporti.
Kuutsükli 29.päev on taas üks saatanlikest päevist. Et nendele mõjudele mitte alluda, tuleb endast juba hommikul eemale ajada kõik negatiivsed ja rahutud mõtted ning kahtlused. Tänaseid raskusi tuleb võtta kui õnnistust, sest see näitab, et sa pole pimeduse ori. Samas ei tohi need raskused sind endast välja viia ega ahastama panna.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid tuled neist auga välja. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes palju relvi, siis kutsutakse sind võitlusse mustade jõududega.

TOIT: Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Traditsiooniline toit on küüslauguleib. Tuleb rohkem juua kui süüa. Väga head on igasugused mahlad.

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kahaneb ja kahaneb ka inimese energia. Inimene kaotab füüsilise aktiivsuse, langeb organismi elujõud. See on kokkuvõtete tegemise aeg. Kuu läheneb samas ka uuele loomisele ning see on müstiline ja salapärane aeg, enda hingesügavustesse süüvimise ning enese tegeliku mina uurimise aeg, mil tuleb olla enese suhtes võimalikult aus. See on hea aeg loobuda negatiivsetest mõttemallidest, laostavast eluviisist ja puhastada füüsiline keha sinna kogunenud šlakkidest ning mürkidest.

REEDEL kell 21.29 liigub Kuu Kalade tähemärki. Nüüd on fookuses jalatallad. Hea on neid masseerida vastavate rullikute, sisetaldade või spetsiaalsel matil käimisega. Hea tulemuse annab kui panna kausipõhja jämedat meresoola ning mõnusalt jahedat vett ning siis hõõruda jalataldu vastu põhja. Nii saad jalavanni ja -massaaži korraga ja lihtsate vahenditega.

ESMASPÄEVAL kell 10.00 liigub Kuu Jäära. Neil päevil on kõrgenenud migreeni-, ninaverejooksu-, põskkoopa- ja silmaprobleemide oht.

KOLMAPÄEVAL kell 22.35 liigub Kuu Sõnni ning see on soodne aeg hoolitsemaks kaela ja lõua eest. Ei ole sobiv aeg hambaarsti külastamiseks ega kaelalt sünnimärkide eemaldamiseks.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?