Kiri peatoimetajalt | Elu läheb edasi!

Merle Luik, 8. aprill 2020

Eelmise nädala ühel õhtupoolikul istusin oma hoovis ja juhtusin pealt nägema-kuulma kõrvalmaja rahva tegemisi.

Lapselapsed olid vanaemale külla tulnud. Õigupoolest nägi see külaskäik välja nii, et lapsed mängisid hoovis ja vanaema kõõlus akna peal. Ja nii nad siis ajasid omi asju. Vahepeal lapsed hüüdsid memmele midagi. Ja vanaema siis hüüdis neile vastu. Nõnda mitu tundi järjest.

Minul oli seda natuke kurb kõrvalt vaadata – olen ju sama memme näinud varem lastega käest kinni tänaval jalutamas ning mänguväljakul koos mängimas. Ja nüüd siis äkki nii …

Neil endal aga ei tundunudki väga kurb olevat. Oldi ju ikkagi koos.
«No mis seal ikka. Elu peab edasi minema,» ütles üks mu eakas sugulane, kui talle seda lugu rääkisin. Täpselt nii ongi. Vanad teavad seda eriti hästi.
Mingis mõttes on elu edasi minekule pühendatud ka meie tänane ajakirjanumber.

Võtke või näiteks meile oma loo rääkinud viis vastset abielupaari. Kes sai suure pulmapeo asemel neljaminutilise kiirregistreerimise, kes pidi abielluma disainrõivaste asemel suvalises valges kleidis ja tossudes. Aga ega see pulmapäeva emotsionaalsust vähenda. Nii lihtsalt on. Praegu. Või siis Maltiste dünastia järjekordse liikme sünd. Mis sest, et sünnitus läks sootuks teisiti, kui vanemad olid planeerinud. Aeg on praegu selline. Ja elu läheb ikka edasi.
Oleme meiegi siin kodukontorites juba ära harjunud ja oma tööde-tegemistega edasi liikunud.

Nii on mul seekord uudiseid kõigile meie ajakirja müstikahuvilistele lugejatele. Nimelt töötame usinalt ühe uue projekti kallal ja juba mai alguses näeb trükivalgust meie järjekordne «pojuke» – ajakiri Müstika. Sealt saab lugeda nii seletamatutest nähtustest meie ümber kui ka persoonilugusid põnevatest ja väekatest inimestest. Igasugustest müstilistest igapäevatarkustest rääkimata. Imestamist-imetlemist peaks jätkuma küll ja veel!

Kel nüüd huvi tekkis, soovitan ajakirja kindlasti ette tellida. Seda saab teha telefonil 666 2233 või veebiaadressil Ajakirjad24.ee/mustika.

Püsime terved ja kohtume uuel nädalal!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?