Juuksuri soovitused ehk Kõik, mida peaksid teadma juuste värvimisest kodus

Helen Perk, 8. aprill 2020

Muutlik tuju ja juuksuriteenuse kättesaamatus on vägagi mõjuvad põhjused sirutamaks kätt poevärvide järele. Iseendal juukseid värvides võib aga paljugi vussi minna. Õnneks annab nii mõndagi ka parandada. Asjalikke nõuandeid ja koduseid nippe jagab juuksur Kaia Talpas.

«Drastilisi värvimuutusi ei tasu kodus ette võtta. Blondist tumedaks või vastupidi värvimine pole ainult meeldiva tooni pähepanek, selleks on vaja teadmisi. Aga väljakasvu värskendamisega saad hakkama, kui oskad valida, mida juustesse paned ja järgid kasutusjuhendit,» juhendab Kaia alustuseks. Ära mingil juhul siruta kätt esmajoones kõige soodsama värvipaki järele! «Need on sageli odavast ja ebakvaliteetsest toorainest. Kui midagi peaks valesti minema, on selliste värvide tõttu tekkinud apsude parandamine kõige keerulisem,» teab juuksur.

Pilt võib petta

Pane tähele, et olulisem kui ilus pilt karbil on alati number selle nurgal. Mida väiksem on esimene number, seda tumedam on pakendis olev juuksevärv. Ehk number 1 märgib süsimusta, edasised aga järjest heledamat tooni. Lisanumbrid märgivad aga värvinüanssi, nagu kuldne, matt, tuhkjas, lilla, punane. Kui sul on olemas ihujuuksur, küsi temalt üle oma juuste tumedusaste, samuti see, kas oled soojemat või külmemat tooni.

Värvi valides pea silmas sedagi, et paljud poevärvid jäävad juustel lubatust tumedamad. Seega on kindlam haarata paar astet heledam toon. Kui sul juhtub olema peas halli, vali värviriiulist natural- ja gold-toonid. Need on soojemad, aidates vältida inetut rohekat tooni juustes.

Kuidas parandada vigu?

Soovimatu punakas või rohekas toon
Kui sa pole just andunud punapea, võib pärast värsket värvimist läbikumav punakas pigment olla väga häiriv. Eriti sageli kipub nii juhtuma soojade pruunide toonidega mängides.

Tee nii: Vali poest värvikarp, mis lubab matti tooni. See näitab, et värvi sees on rohelist pigmenti. Viimane on teadupärast punase vastandvärv ja need kaks toimivad teineteist neutraliseerivalt.
See nipp töötab ka vastupidi ehk rohekat tooni juustes saad vähendada näiteks punase mahapestava palsamiga.

Kodune nipp! Rohekat varjundit aitab koduse kiirvahendina neutraliseerida tavaline tomatiketšup. Pane ketšup umbes tunniks ajaks niisketesse juustesse toimima. Seejärel pese juuksed šampooniga puhtaks ja turguta palsamiga.

Kollane ei rõõmusta kedagi
Värvipakendis olev vesinikemulsioon on mõeldud naturaalsete juuste helestamiseks ja on väga tugev. Kui sa ei soovi oma juukseid ära kõrvetada või soovimatuid halle, rohelisi, siniseid ja muid toone ülejäänud heledale osale, tuleks värvi panna vaid väljakasvule. Hoia värvi peas täpselt nii kaua, kui pakendi infolehel kirjas. Liiga lühikese mõjuajaga ei jõua pigmendid toimetama hakata ja nõnda võivadki juuksed kollased jääda.

Tee nii: Proovi kollast neutraliseerida hõbešampooni ja -palsami või sügavpuhastavate toodetega. Juba paari pesuga võib soovimatu toon kaduda.
Ära kiirusta uuesti värvimisega, sest mitu keemilist protsessi järjest on juustele liig. Hoia paar päeva vahet, turguta kiharaid ja proovi seejärel uuesti. Võiksid vähendada ka värvi mõjuaega, et hoida ära karva murdumist ja soovimatuid alatoone.

Kodune nipp! Paljudele tuttav Head & Shouldersi šampoon üllatab sügavpuhastava toimega. Mõju saad suurendada, kui segad seda kokku söögisoodaga (mõnusa pasta tekkeni). Hoia segu peas maksimaalselt kümme minutit, pese hoolikalt ja jätka turgutava juuksemaski või -palsamiga.

Kui tume on liiga tume
Paljud poevärvid jäävad loodetust tumedamad. Sel põhjusel vali koduseks värvimiseks toon heledam, kui su juuksur tavaliselt kasutab. Vajadusel on frisööril hiljem lihtsam tooni tumedamaks teha, kui seda juuste tervise arvelt heledamaks võluda.

Tee nii: Siingi tulevad appi sügavpuhastavad tooted. Tume kulub heledamaks juba mõne pesuga, eriti kui all on mõni toon heledam juus.

Kodune nipp! Sega kokku pasta soodast ja sügavpuhastavast või kõõmašampoonist. Hoia segu peas maksimaalselt kümme minutit, pese hoolikalt ja jätka turgutava juuksemaski või -palsamiga.
Värvi kulumist soodustab ka sooja õli (näiteks oliivi- või kookosõliga) mask enne igat peapesu.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?