Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 8. aprill 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 9. aprill

21. Päikese päev
17. Kuu päeva algus 22.31

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud suurte jõudude ja vahendite ligitõmbele, rikkusele ja küllusele. See on hea päev, et läbi viia mitmesuguseid üritusi või seltskondlikke koosviibimisi. Võib alustada uut tsüklit ja seepärast on päev soodne ka abiellumiseks. See on maiste rõõmude ja harmoonia aeg.

Kuna päev on seotud maiste rikkuste ja kogumisega, siis ei tohi anda võlgu.
Kuu osas valitsevad endiselt harmoonilised noodid. Viisakas käitumine on väga tähtis. Kõike läbib õiglus ja tasakaal. Paranevad abielusuhted, kuid lubaduste andmine pole hea, sest see on hingelise vabaduse päev.

PÄEVA MÄRGID:  Kui puruneb kell, mõni majapidamisriist või termomeeter, siis näitab see, et sinu elu alustoed kõiguvad. Kui kell hakkab järgi jääma, siis on karta varanduse kadu, või teed midagi valesti. Väga hea märk on raha saamine, sest siis saad seda varsti juurde. Kui leiad särava eseme, siis on oodata õnne ja kingitusi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis jäid meelde. Kui nägid välku, sädemeid või tuld, siis ennustab see tervenemist, elumuutust või kauget teed, kuid see tuleb alles pika aja pärast.

TOIT:  Hea on süüa kala- ja kartulitoite, rohelisi salateid ning seenepirukaid. Mõistlikus koguses võib täna juua ka kangeid alkohoolseid jooke.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine ja punakaspruun.

EBASOODSAD VÄRVID: helesinine ja kirevad toonid.


Reede, 10. aprill

22. Päikese päev
17. Kuu päev
Tänase päevanumbri sees Kuu ei tõuse

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud tuulega, mis paneb õhu ringlema ja toob kaasa muutused. Päev nõuab kiiret ümberorienteerumist ja seepärast pole mõtet teha jäiku plaane. See on vabaduse, ootamatute sündmuste ning uute tutvuste päev. Kasulik on viibida värskes õhus, jalutada ning vaadelda pilvi.

Kogu päeva kestab kuutsükli 17.päev, naiseliku ürgenergia, šakti müsteeriumite, vabaduse, viljakuse ja igapäevarõõmude päev. Tuleb vältida kõike rasket, hoiduda konfliktidest, kunstlike probleemide loomisest, loobuda igasugustest ettepanekutest, mis piiravad sinu sisemist vabadust. Kogu endasse rõõmu ja positiivseid mõtteid, sest siis jagub neid pikaks ajaks.

PÄEVA MÄRGID: Kui taevas on pilvine, siis pööra tähelepanu nende kujule, sest neis peituvad sümboolsed märgid ja vastused. Kui kodunt väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kui tuul on vastu, tuleb halb päev. Kui tuul viib ära mõne paberi või purunevad nõud, siis on oodata õnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused.

TOIT: Täna on kasulik süüa kerget toitu – salateid, pähkleid, rohelisi herneid, kõiki luuviljalisi ning idandatud nisu. Hea on juua puhastavaid raviteesid.

SOODSAD VÄRVID: luitunud ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja kirevad toonid.

Laupäev, 11. aprill

23. Päikese päev
18. Kuu päeva algus 0.10

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud suure tühjusega, milles peituvad kõik võimalused ja uued alged. Kuid selleks, et seda kõike kasutada, tuleb vabaneda mittevajalikest mõtetest ja ideedest, mis pole sind edasi aidanud, kuid ka sisemistest hirmudest ja piirangutest. See ei ole väga lihtne, kuid tee nagu mängiksid mängu ja lükkad need asjad homsesse. Päevast saadud uued ja värsked ideed ning positiivne energialaeng võivad need homseks iseeneslikult kustutada.

Kuutsükli 18.päeval võivad lõkkele lüüa madalad kired, egoism ning auahnus. Suhtlemine võib olla raskendatud, kuna inimesed keskenduvad enesele ning ei pruugi märgata kõrvalolijat.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad kollasest metallist eseme, siis laheneb segane olukord. Kui kaotad nööbi või midagi muud riietusesemete küljest, siis vabaned halbadest tutvustest või millestki liigsest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse und ei näinud. Kui nägid neid palju oled valel teel ja tõest kaugel, kuid kui nägid unes end alasti, siis oled õigel teel.

TOIT:  Täna on soovitav süüa hapukaid, kergeid, meeldiva aroomiga ja õhulisi toite. Toiduks sobivad plaksmais, suupisted, rohelised taimed, köögiviljad, puuviljad. Piira vedelike tarbimist. Väldi punaseid toiduaineid ja jooke.

SOODSAD VÄRVID: hall ning luitunud ja kaitsevärvi toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: musta-valge kombinatsioon ja kirevad toonid.

Pühapäev, 12. aprill

24. Päikese päev
19. Kuu päeva algus 1.43

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud usule ja südametunnistusele. See on nagu südametunnistuse surveproov: kui ligi tuleb igasugune halbus: haigused, kahjulikud tutvused vms. Siis ei ole sinu südametunnistusega kõik korras. Ja vastupidi: mida puhtam on sinu südametunnistus, seda kergem on see päev.

Kuutsükli 19.päev on väga raske ja ohtlik, lausa saatanlik päev. Kui inimene on oma kirgede küüsis, võib ta kergesti sattuda Luciferi võrku. Peab olema uute ideede suhtes väga ettevaatlik, sest tavaliselt on nendes pettust. Kadedus ja laim võivad oluliselt pidurdada sinu plaanide teostumist. Loomingulisus ja kollektiivsed ettevõtmised on raskendatud. Ei ole soovitav alla kirjutada lepingutele ega võtta endale kohustusi.

PÄEVA MÄRGID: Halvad on luumurrud, lõikehaavad ja hammustused, sest need viitavad saabuvatele ebameeldivustele. Ootamatu vihma kätte sattumine või lihtsalt märjaks saamine ennustab kaitset ja abi kõrgemalt. Hea kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk.

TOIT: Hea päev paastumiseks ja veepäevaks. Kui paastuda ei soovi, siis sobivad soolased piimatoidud, pannkoogid, kohupiim ja leib.

SOODSAD VÄRVID: valge ning musta ja punase või mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne. Ei tohi kanda luust ehteid.


Esmaspäev, 13. aprill

25. Päikese päev
20. Kuu päeva algus 3.03

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud taevase tõe, maailmakorra, heategevuse, õigluse, ustavuse ning puhtast südametunnistusest tuleneva harmoonia ja rahuga. Tee heategu ja see tuleb sulle tagasi, kuid sama juhtub ka halvaga. Hoia oma sisemist rahu ja tasakaalu, sest päev on seotud vaikuse ja õnnistusega. Samuti hoia enda ümbrus ilusana, et sinu hing oleks rahul ja rõõmus. Naised peavad väljendama oma tõelist ilu.

Kuutsükli 20.päev välistab eneses kahtlemise, kuid keelab olemast liialt kõrk või uhke. See on hingede ümbersünni, vaimse ümberkujunemise päev. See võib olla väga huvitav päev, mil võivad avaneda selgeltnägijavõimed, kuid seda ei tohi võimendada maagiliste tegevustega.

PÄEVA MÄRGID: Kui ärkasid linnulaulu peale, siis on see lähemal ajal saabuva suure edu ja rõõmu tähis. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis tähendab see edu, rikkust ja võitu. Kui tunned rahutust ja kõik käib närvidele, siis on see märk, et käid valel teel. Väiksemad raha või asjade kaotused on vabanemine halvast karmast. Ära võta üles leitud asju, sest sellega võtad endale võõra karma, Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad vaid konkreetsed. Mida kirkam oli uni, seda kiiremini täitub.

TOIT: Kasulik on juua palju piima, süüa porgandit, seeni, kohupiima, võiga putrusid ja mett. Loomne toit ja alkohol pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja pruun.

Teisipäev, 14 .aprill

26. Päikese päev
21. Kuu päeva algus 4.05

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud aususele, väärikusele ja õiglusele, kuid ka õitsengule ja maistest rõõmudest osasaamisele. Tee kõike, mis sulle meeldib ja tee seda südamest. Hea on teha kingitusi ja seda ka endale. Ära lasku ebareaalsetesse plaanidesse, ideedesse ega vaimumaailma, sest see on maine ja reaalne päev kõigis tema väljendusis. Kõik alustatu tuleb viia lõpule.

Kuutsükli 21.päev on pühendatud astraalsele rüütellikkusele. Inimesed on rõhutatult ausad ja abivalmid. See on inimeste ühinemise ja sõpruse päev ning soodsad on kollektiivsed üritused ning tegevused. Kasulik on viibida värskes õhus ja teha külma vee protseduure. Täna on inimesed võimelised oma tervist taastama, seepärast on kasulik tegeleda rahva- või alternatiivmeditsiiniga.

PÄEVA MÄRGID: Ka täna on parim märk raha saamine, mis ennustab et seda tuleb veelgi. Kui hommikul kukub miski maha või kaob, siis lased täna mingi võimaluse mööda. Kui leiad sõrmuse, vääriskivi, ilusa kivi, siis saad partneri ja peatselt asute soodsale koostööle. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes reisi või kolimist, siis ennustab see uue ettevõtmise algust.

TOIT: Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab, kuid toit peab olema mitmekesine. Kasulikud on piimatooted, pirukad ja küpsetised.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ja bordoopunane.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.


Kolmapäev, 15. aprill

27. Päikese päev
22. Kuu päeva algus 4.48
Kuu viimane veerand 1.56

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevale ja see on kosmiline avatud uste päev, mil oleme taevaste valvsa silma all. Järgi rangelt viisakusreegleid, inimestevaheliste suhete eeskirju, õigusi ning seadusi. Kasulik on käia võimalikult palju jala ja teha füüsilisi harjutusi värskes õhus. Jälgi taevast, sest seal on taevased märgid ja ended.

Kuutsükli 22.päeva üks sümbol on tarkuseraamat. See on maagiline tarkuse ja salateadmiste päev. Teistega suhtlemine võib olla üsna raske, kuna kaldutakse üksteist valesti mõistma. Kasuta seda päeva enda vaimseks arendamiseks ning teadmiste kogumiseks.

PÄEVA MÄRGID: Vihma kätte sattumine, kui päike paistab on täna väga heaks märgiks: siis võib soovida oma salajasemaidki soove ja need täituvad. Kui näed taevas kolm korda sarnase kujuga pilve, seisab sul lähemal ajal ees raskustega seotud elumuutus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kui magasid avatud akna all. Eriti veel siis, kui Kuu paistis. Täituvad nädala jooksul. Kui nägid unes taevast, tähti, vikerkaart, siis on oodata õnne ja edu.

TOIT: Toiduvalmistamiseks ei ole tänane päev soodne ja süüa tuleb eelnevalt valmistatud toitu. See peab olema mitmekesine, õhuline, kerge ja soovitavalt vedel. Kõht peab igal toidukorral veidi tühjaks jääma. Juua võib valget kuiva veini.

SOODSAD VÄRVID: helesinine, kuldne ja punane.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja pruun.


NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Särava täiskuuaeg saab mööda ja nüüd hakkab Kuu taas tasapisi kahanema. Kolmapäevaks on alles jäänud täpselt pool kuukettast, mis tähendab, et mõnda aega oleme veel energilised. Mõtted ja sihid on selgemad kui pulbitseval täiskuuajal ja seepärast on siin võimalik üht-teist ära teha. Sel ajal suudad faktidele palju selgemalt silma vaadata, leida üles probleemsed kohad ning puhastada teed asjade ümberhindamiseks kuutsükli lõpupäevadel. Üldiselt vaevud järjest vähem tegema seda, mis ei vasta sinu emotsionaalsetele vajadustele. Annad endale aru, asjade tähtsusest ja jätad vähemtähtsamad kõrvale, sest sa ei taha nende peale enam energiat kulutada.

REEDEL kell 23.35 liigub kuu Amburi tähemärki ning sel ajal oleks hea viibida palju värskes õhus ja palju naerda, sest see tugevdab immuunsüsteemi.

ESMASPÄEVAL kell 3.05 liigub Kuu Kaljukitse ning see on sobiv aeg oma naha eest hoolitsemiseks. Ära koorma liigselt oma põlvi ega liigeseid. Sobiv aeg mao ja maksa puhastamiseks.

KOLMAPÄEVAL kell 10.36 liigub Kuu Veevalajasse ning see on soodne aeg veeprotseduurideks, värskes õhus jalutuskäikude tegemiseks. Väga hea on teha liigeste ja südame ravi ning protseduure.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?