TV3 „Duubli“ uus saatejuht Liis Lusmägi: „Ma ei löö ühegi tööpakkumise ees araks.“

Helle Rudi, 8. aprill 2020

TV3 «Duubli» uus saatejuht Liis Lusmägi on nii raadios kui ka teles tegutsenud 18 aastat. Kasulikke õppetunde on alati heatujulisel naisel nii ohtra staaži juures kogunenud omajagu.

Ära pelga teemat, milles sa kodus ei ole

Liis (39) haarab alati härjal sarvist. «Ma tõesti usun, et seni, kuni teed midagi, mida armastad, siis ajast puudust ei tule.» Sama ootamatult, kui temast sai kõige värskem «Duubli» saatejuht, leidis Liis ka kõige esimese töökoha. «Teise kursuse tudengitele pakuti tööotsa. Kuigi me ei teadnud, mis saatest jutt käib, tõstsime koos kursavenna Meelis Kompusega käed püsti,» meenutab ta.

Ususaadet «Vari ja valgus» tegid nad kaks aastat. «Olime totaalselt usukauged, aga tegime sellise inimliku lähenemise.»

Kontrolli alati vähemalt kolm korda, et tehnika salvestab

Seda lugu räägib Liis alati, kui mõni tudeng või raadiohuviline näiteks Star FMi külla tuleb. Noore raadioajakirjanikuna läks ta Tallinna loomaaeda pühapäevase «Vikerhommiku» tarvis sünnipäevalast Mati Kaalu intervjueerima. Usutlus algas tõrgeteta – tehnika salvestas ja vestlus jooksis. Järsku helises telefon. «Mati Kaal küsis viisakalt, kas võib kõne vastu võtta. Muidugi nõustusin,» meenutab Liis. Pärast pausi vestlus jätkus. «Aga ma ei lasknud salvestamisnuppu lahti. Rääkisime umbes 40 minutit põnevatel teemadel, kui märkasin, et makk ei salvesta,» tuleb mul siiani kõik meelde. Liisi järsku ehmumist märkas ka loomaaia direktor ja küsis, mis juhtunud on. «Ta ütles, et pole hullu, ja jätkame sealt, kus enne pooleli jäime. Õnneks jõudis intervjuu eetrisse.»

Omavaheline klapp on kõige alus

Ülikooli lõpetamise järel läks Liis tööle raadiosse Elmar. «Mul avanes võimalus koos Taivo Nigoliga juhtida saadet «Lotokarussell». Kaassaatejuhti kirjeldab ta kui ühte kõige rõõmsameelsemat inimest, keda üldse kohata annab.

mavaheline dünaamika oli nii hea, et eetrisse kippusid minutilised naerupausid. «Meil oli nii naljakas, et lihtsalt itsitasime end laua alla. Mikrofon oli maha tõmmatud ja eetris kõlas ainult taustamuusika,» kirjeldab Liis eufoorilisi laupäevahommikuid. Naer kestis seni, kuni üks neist end lõpuks kogus ja suutis saatega edasi minna.

TELEIME: Kas sina saad aru, kuidas vööst meisterdatud kaelavõru kleiti üleval hoiab? Foto on tehtud saate «Suveõhtud Pärnus» salvestusel. (Erakogu)

Teletööle tasub tulla oma teibi, nööri ja klambritega

Teletöö pole Liisile võõras. Otse-eetri kogemus on tal nii TV3 saatest «Suveõhtud Pärnus» kui ka ETV «Terevisioonist». Mõlemad tööd tõestasid, et silmamõõt on inimestel ikka väga erinev. «Stilistid toovad teleriided tavaliselt natuke suuremad,» selgitab saatejuht. Kuigi see tundub kindla peale minek, võib see tähendada, et kirjaklambrite, nööride ja teibi abil on vaja näiteks kleit selga kinnitada. «Mäletan ühte kleiti saatest «Suveõhtud Pärnus». See oli õlapaelteta ja keskele käis vöö. Kleit oli aga nii suur, et pidime vööst meisterdama midagi kaelavõru sarnast, et see alla ei vajuks,» räägib ta.

Usalda sisetunnet

«Terevisioonist» meenub Liisile veel seik, kui kööginurgas askeldas kalamees Vladislav Koržets. Kokal oli kaasas muidugi kõige värskem hommikune saak. «Ma ei tea, mida mõtlesin,» hämmeldub Liis endiselt. Juhtus nii, et kui Koržets haaras ämbrist värske kala ja hakkas seda lõikelaual ette valmistama, läks saatejuhil pilt silme ees uduseks. «Mul hakkas nii paha. Arvasin, et panen pildi tasku,» läheb ta ajas tagasi. Tagantjärele tarkusena oskab ta nüüd vahemaad hoida.

Lapsi tuleb jälgida kullipilguga

Star FMis on Liis olnud üle kümne aasta. «Olen aeg-ajalt ka lapsi tööle kaasa võtnud, et neile näidata, kus ema töötab,» räägib saatejuht. Raadiotöö eelis ongi see, et keegi ei näe, mis või kes stuudios täpselt on. Küll sai aga saatejuht kord väga väärtusliku õppetunni. «Mul oli poeg Thoriga selline vahejuhtum, mil pöörasin korra selja ja ta ronis vaikselt laua alla,» räägib Liis. Muidugi köitis poja tähelepanu üks juhe, mille ta välja tõmbas. Ent ühtlasi kadus nii kogu Eestis eetrist Star FM. Kui ta selle tagasi pani, hakkas otse-eeter taas tööle. Edasi-tagasi mängis Thor juhtmega umbes paar minutit, kuni ema Liis seda märkas. «Kui selle avastasin, ehmusin väga. Sellist asja ei tohi juhtuda,» lausub ta tõsiselt. Lapsi võtab raadiohääl endiselt tööle kaasa, aga silmist ta neid naljalt enam ei lase.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?