NAISTELEHT TESTIB | Mis imeasi on kuumaõhufritüür ja kuidas see töötab?

Martiina Põder, 8. aprill 2020

Sõnaga «fritüür» tuleb silme ette pilt kuumas õlis särisevatest kartulipulkadest või kohupiimapontšikutest. Et krõbedaid suupisteid saaks valmistada ka õlita, tundub uskumatu. Või siiski? Katsetasime kuumaõhufritüüri, mis väidetavalt just sellisel moel töötab.

Proovisime ProfiCooki kuumaõhufritüüri, mis on omataoliste seas keskmise hinna ja suurusega köögimasin. Küpsetuskorvi mahub kirjade järgi 2,5 liitrit toitu. Ehk siis tervet kana sinna küpsema ei topi, kuid päris peotäie kaupa ka toitu valmistama ei pea. Hind jääb 80 euro kanti, mis tähendab, et sellest kallimad seadmed maksavad kolm korda rohkem ja odavamad mõnikümmend eurot vähem.

Esimene ja kõige lihtsam proovikivi kuumaõhufritüürile on külmutatud friikartulid. Juhend lubab, et neid võib korvi valada pool kilo korraga. Mis muud, kui härmas kartulid sisse, korv masinasse ja seadistustabloole 200 kraadi ning 18 minutit. Läks!

Fritüür teeb oma tööd häälekalt puhisedes. Vahepeal soovitatakse korv korraks välja tõmmata ja küpsevat kraami saputada, et saada võimalikult ühtlaselt krõbedaks küpsenud toit.

Tore on see, et korvi sangast sikutades lõpetab fritüür töö kohe ja pessa tagasi asetades jätkab masin küpsetamist täpselt sealt, kust enne pooleli jäi. Sel moel on mugav toidu valmimisel silma peal hoida, ilma et peaks iga kord uuesti nuppe näppima.

Nii! 18 minutiga kartulipulgad siiski krõbedaks ei saa. Lisame veel seitse minutit ja siis on küll tulemus silmaga hinnates isuäratav.

Hiljem saame aru, miks kirjas olnud ajast ei piisanud. Selgub, et masinal kulub siiski soovitud temperatuurini soojenemiseks teatud aeg ja see tuleks juba eelnevalt küpsemisajale juurde arvestada. Samuti sõltub ajavalik toidu kogusest. Mida rohkem kraami masinasse toppida, seda pikem tuleb valida ka küpsemisaeg.

JÄI RAHULE: Martiina Põder ei pidanud kuumaõhufritüüris pettuma. Toit valmis kiirelt ja jäi pealt sama krõbe ning seest mahlane nagu enamasti tavafritüüris või ahjuski. Köögiseadme eeliseks olid aga kasutusmugavus ja ajavõit. (Erakogu)

Oo, nämma!

Eriline eufooria tabab meid uue «köögimänguasja» juures aga läbikasvanud peekonilõike, tooreid kanatiibu ja grilljuustu küpsetades. Kui tavaliselt lõpeb sentimeetripaksuste peekoniviilude pannil praadimine suitsuse köögi ja rasva täis pritsinud pliidiümbrusega, siis kuumaõhufritüürist tuleb küpsemise ajal meeldivat praelihalõhna ning 15 minuti möödudes võid pruunipõsksed lihatükid otse taldrikule tõsta. Puhas töö! Liha on maitsev ja mahlane.

Kanatiivad tasub enne liigeste kohalt väiksemateks juppideks lõigata, maitseainetega kokku segada ja tulemuseks on maitsvad ja mahlased ampsud. Need valmivad 20 minutiga. Sama meeldiva kogemuse saame grilljuustuga, mis valmib kiirelt ega hulbi oma enese rasvas. Põhjus lihtne: sõela meenutavast küpsetuskorvist nõrgub liigne rasv alumisse kogumisanumasse. Huvi pärast proovime ka sügavkülmutatud saiakesi kuumaõhufritüüris valmistada. Paneme külmunud pirukad korvi, anname 200 kraadi kuuma ja 10 minutit aega. Olgu, hiljem lisame 3 minutit, sest saiakesed tundusid seest veidi nätsked. Aga siis on küll valmis.

Fritüürist käivad uudishimu rahuldamiseks läbi veel köögiviljakotletid, pelmeenid, külmutatud sibularõngad tainas, toorest kartulist ja bataadist friikad, lihapallid, kalapulgad ja nii mõndagi veel.

Pisuke pettumus tuleb bataadi küpsetamisega. Toored pulgad on küll eelnevalt maitsestatud ja õliga segatud, kuid päris krõbedaks need siiski ei küpse. Jäävad pehmeks. Pärast õpetust uurides selgub, et selles võib süüdi olla liigne niiskus ja tärklis, mis tulnuks eelnevalt majapidamispaberiga ära kuivatada. Ka sügavkülmutatud pelmeenid ei jää head, sest tainakoorik küpseb kivikõvaks. Palju parem tulemus jääb, kui pelmeenid esmalt kuumas vees pehmeks keeta ja alles siis frittida.

Täitsa asjalik masin

Kokkuvõttes tuleb tõdeda, et tegemist on tänuväärse ja kasuliku köögiseadmega, mida perenaistel ihaleda tasub. Seda aga siiski juhul, kui fritüüris ei tule korraga süüa valmistada neljaliikmelisele või veel suuremale perele. Erandiks on XL-suuruses fritüürid, kuhu mahub sisse ka terve kana. Keskmine 2,5liitrise küpsetuskorviga kuumaõhufritüür rahuldab umbes kahe- või kolmeliikmelise pere vajadused.

Kuumaõhufritüür on meie hinnangul turvaline seade, millega saavad isegi algklasside lapsed ise toitu valmistada või soojendada. Selle abil valmib söök kiirelt ja lastele täiesti ohutult. Masin jahutab kasutamise järel ennast kohe maha ja kuumuskindel korvisang hoiab ära võimaluse ennast põletada.
Üks olulisi näitajaid on perenaistele kahtlemata ka seadme hooldus. Teame ju hästi, et köögikombainid ja kannmikserid on toredad ning kasulikud köögiseadmed, kuid neid kasutada on küllalt tülikas, sest kes see viitsib neid pärast pesta. Ka selles suhtes on kuumaõhufritüür tänuväärne, sest küpsetuskorv ja õlikogumisanum on teflonilaadsest materjalist ning hõlpsalt pühitav ja pestav. Osa tootjaid lubab korvi ja kogumisanumat isegi nõudepesumasinasse pista. Meie katsetatud aparaat nõudis küll käsitsipesu, kuid see polnud mingi vaev. Küpsetuskorvi sai köögipaberiga puhtaks pühkida ja õlikoguja tühjaks valamise järel kuuma vee ja nõudepesuvahendiga kraani all ära loputada.

Kõige rohkem peab ehk sellist kodumasinat koju soetades mõtlema, et kuhu see sul mahub. Tegemist pole just kõige väiksema asjaga, mille võiks kuhugi kapinurka seisma panna. Samuti on seda tülikas igaks kasutuskorraks kusagilt välja tarida.

Aga kui koht köögis on olemas, pole ka sellega muret.

(Pixabay)


Valides uuri ka lisafunktsioone

Euronicsi köögimasinate tootejuht Monika Viire:

«Kuumaõhufritüür on hea ennekõike mugavustoidu valmistamiseks. Selline toit pole iseenesest kuigi tervislik, aga kuuma õhu abil saab seda siiski õli vältides küpsetada, mis on kahtlemata suur pluss.

Sedasorti kodumasinat ostma asudes tasub esmalt läbi mõelda, kui suur seade pere vajadused rahuldaks. Ühe-, kahe- ja kolmeliikmelised pered saaks ehk hakkama ka 800 g mahutava seadmega, kuid suuremal perel oleks vaja XL-suuruses kuumaõhufritüüri, mille korvi mahub 1,4 kilogrammi jagu toitu.

Kui masina suurus on teada, muutuvad valikul oluliseks lisafunktsioonid: nupust reguleeritavad või digitaalsed näidikud, pestavus nõudepesumasinas, eelseadistatud funktsioonid, enim valmistatavate toitude seadistamine mällu, toidu soojendusfunktsioon ja palju muud säärast.

Kuuldavasti on kuumaõhufritüüridele peagi lisandumas mitmeid tarvikuid, mis annavad veelgi suurema vabaduse erinevaid roogi valmistada.»

Valik kuumaõhufritüüre

Bomann 3,6liitrise korviga. Hind OnOffis 68.90 (Tootja)
Delimano 2,5liitrise korviga. Hind TopShopis 79.99 (Tootja)
ProfiCook 2,5liitrise korviga. Hind K-Rautas 75.00 (Tootja)
ProfiCook 5,5liitrise korviga. Hind OnOffis 99.90 (Tootja)
Philips XXL. Hind Euronicsis 199.90 (Tootja)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?