NAISTELEHT TESTIB: milline palsam aitab lokkidel taas kohevust saavutada?

Silja Paavle, 10. märts 2021

Kuiv õhk, talv ja mütsi kandmine räsivad lokke omajagu. Mis aitaks juuksekrussid kevadeks taas särama ja kelmikalt vetruma saada?

Juuksur Kaja Tamm rõhutab, et lokkide eest hoolitsemisel tasub olla usin. Näiteks peaks neid lõikama vähemalt kord kuus. Korralikult lõigatud juuksed on elujõulisemad, need ei pulstu ja nii on neid ka lihtsam kammida. Seejuures tuleks kammimist alustada alati juuste alumisest otsast.

Lokkide põhivaenlane on kuivus

Lokkide hooldus algab õigest šampoonist, mida leiab kauplustest nii loomulike kui ka keemiliste lokkide tarvis. Kindlasti on iga päev möödapääsmatu palsami kasutamine. Seda võiks kiharate niisutamiseks pähe kanda lausa mitu korda päevas.

Kõige mugavam on kasutada spetsiaalseid pähe jäetavaid palsameid, mida võib pihustada pärast pesu niisketesse juustesse, aga ka enne kammimist kuivadesse juustesse. Kes soovib, võib palsamit kiharatesse sortsutada ka päeva jooksul – lihtsalt niisutamiseks ja elavdamiseks.

Lokkis juustele on head ka kõikvõimalikud niisutavad maskid. Eriti tõhus on nende toime, kui minna, mask peas, saunalavale. Just soojas pääsevad kasulikud ained kõige paremini mõjule. Niisutavat maski võib peas hoida rahulikult pool tundi järjest. Sauna minnes ära unusta pähe panna saunamütsi või pehmet rätikut – katmata peaga ei tohiks lokkidega inimesed kuumas leiliruumis käia.

Kuivata õhu käes
Kui mõelda eelolevale päikeserohkele ajale, võiks juba ennetavalt oma iluarsenali valida UV-kaitsega šampoone-palsameid-viimistlusvahendeid.
Kuigi difuuserotsik on paljude lokikandjate lemmik, kuna sellega saab ühteaegu juuksed kuivaks ja pähe kauni soengu, tuleks arvestada, et kuumtöötlemine rikub igasuguseid juukseid. Õrnu lokkis juukseid seda enam. Seetõttu võiks lasta neil aeg-ajalt ka loomulikult õhu käes kuivada.

Testime, milline palsam päästab päeva!

Chi agaavinektariga pähe jäetav palsam Aloe Vera lokkis juustele

Hind Kaubamajas 20.99 (177 ml)

Hinne 5/10

Sisaldab agaavinektarit. Kuigi müüakse pihustatava palsami nime all, otse juustesse seda siiski pritsida ei saa. Pudelist voolab välja palsamijuga. Tõsi, see on nii imepeenike, et kui tahad juustega kiirelt ühele poole saada, see ei õnnestu. Sortsutamine võtab omajagu aega.

Lõhn on mahe ja üsna neutraalne, emotsioone ei tekita. Õhtul pusade lahti kammimiseks sellest palsamist ei piisa. Lisaks on tegu pisut kallivõitu kraamiga.

Naistelehe lemmik
Schwarzkopfi niisutav pihustatav palsam Bonacure

Hind Tradehouse’is 6.90 (100 ml)

Hinne 10/10

Vana tuttav palsam, mida juuksurid on lokikandjaile juba aastaid pihku surunud. Õnneks leiab seda viimasel ajal ka tavakauplustest. Kiitust väärib, et palsamit saab osta nii suuremas kui ka väiksemas pudelis, seejuures suurem tuleb liitrihinnalt õige tsipa soodsamgi. Väiksemat pudelit on aga väga mõnus käekotti pista ja kasutada täpselt siis, kui tarvis. Palsam pihustub juustele ühtlaselt, teeb lokid pärast pesu pehmeks ja on tubli abiline ka õhtul pusade lahti kammimisel. Lõhn erilisi emotsioone ei tekita.

Tangle Teezeri pähe jäetav kreempalsam shea-võiga

Hind Kaubamajas 18.99 (150 ml)

Hinne 9/10

Sisaldab shea-võid. Esialgu tabab kasutajat ehmatus – kreempalsam väljub pihustiga pudelist valgete tutsakate kaupa. Seega on otse juustesse pihustamine veidi keeruline ja tuleb peod appi võtta. Aga lõhn – ah sa süda! Sellel palsamil on kindlasti tugev aroomteraapiline mõju, sest kui see on juustel, hõljuksid justkui helges rõõmsas pilves. Lõhn on isegi veidi sõltuvust tekitav. Palsam teeb juuksed pehmeks, samuti on selle abil hõlbus õhtul tuulepusadest vabaneda. Kui see juustesse kandmine vaid veidi mugavam oleks!

Kadusi juustesse jäetav palsam Curl Definer ingveri- ja oliivileheekstraktiga

Hind Tradehouse’is 15.60 (250 ml)

Hinne 8/10

Jällegi sedasorti palsam, mida otse juustesse pihustada ei saa. See on liiga kreemine! Palsamit kiharatele kandes tuleb igal juhul käed appi võtta. Pärast tekib vastupandamatu vajadus käsi pesta ehk palsam kätelt maha saada. Kindlasti pigem koduseks kasutamiseks, kaasas kandmiseks vali mõni teine toode.

Lõhn on delikaatne ja õrn, erilisi emotsioone ei tekita. Aga juuksed on pärast pesu mõnusalt pehmed ja ka pusade taltsutamisel on see palsam väärt abiline.

Goldwelli niisutav seerumpihus Dualsenses lokkis, lainelistele või püsilokkidega juustele

Hind Kaubamajas 14.99 (150 ml)

Hinne 9/10

Mõnusalt ja lihtsalt lokkidele pihustatav seerumiga kraam, kogu pea saab ühtlaselt kaetud. Lõhnab nagu keskmine juuksehooldusvahend – ei vaimusta, aga ka ei häiri. Niisutab tõhusalt. Tunne on hea nii pärast rätikukuivadesse juustesse pihustamist kui ka õhtuse pusatõrje järel. Igati kindel kraam, mida kasutaks rõõmuga mitu korda päevas.

Kuidas testisime?

Leidmaks palsameid lokkis juustele, pidasime alustuseks kauplustes müüjatega nõu. Otsisime tooteid, mida saaks juustesse pihustada nii pärast pesu kui ka päeva jooksul. Pistsime asjatundjate soovitatud tooted ostukorvi ja asusime kodus testima.

Katsetasime igat palsamit kahel korral: pärast pesu ja õhtul enne magama jäämist pusadest vabanemisel. Hindasime juustesse kandmise lihtsust, pudeli kaasas kandmise mugavust ja muidugi ka lubatud toimet.


Soovitused lokilambale

  • Lokke ei tohi kuivalt kammida ei hommikul ega õhtul enne magama jäämist.
  • Lokke tuleks kammida pärast pesu, kui palsam on pähe kantud. Palsamit võiks kammimise ajaks pähe panna pigem rohkem kui vähem, juuksed peavad palsamist olema korralikult niisutatud. Ja alles seejärel võib kammima asuda.
  • Kuivalt võid lokke erandkorras kammida vahetult enne pesu, kuid pärast pesu mitte kunagi – see hoiab ära kahu tekke ja lokid on elujõulised.
    Allikas: Lokitar.ee

Toimetaja ilunipp

Silja Paavle: «Mõni aasta tagasi avastasin oliiviõli toime lokkidele ja sellest ajast saati võtan tüütu, kuid juustele väga kasuliku niisutava maski tegemise ette vähemalt korra kuus.

Selle tegemiseks polegi tegelikult tarvis muud kui oliiviõli. Täpse koguse saab igaüks oma pahmaka paksuse järgi välja katsetada, minul kulub õli umbes 4−5 supilusikatäit. Ajan selle kuumaks ja möksin alguses kokku juukseotsad, seejärel kogu pea. Siis mässin pähe toidukile ja toimetan sedasi umbes tunni. Seejärel pesen maski šampooniga maha. Võib juhtuda, et šampooni tuleb lausa kaks korda kasutada.

Samal õhtul lõhnan küll veidi oliiviõliselt, kuid juuksed jäävad väga pehmed. See pehmus püsib paar nädalat. Ideaalis võikski seda maski teha kahenädalase intervalliga.»

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?