11.–17.03 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 10. märts 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad.

Neljapäev, 11.märts 2021
27. Päikese päev 28. Kuu päeva algus 7.11

PÄEVA OLEMUS
Päikese päeva märksõna on taevas ja tema valitseja on Asman, taevaste võtmete vardja ning see on kosmiline avatud uste päev. Püüa täna vaadata taevasse nii palju kui võimalik, sest sul on võimalik näha taevaseid märke, endeid või midagi veelgi huvitavamat. Puhasta oma mõtted risust, sest uued ja kasulikud ideed saavad tulla siis, kui selleks on piisavalt ruumi. 

Kuutsükli 28. päev võib muuta selgeks kõik, mis varem oli selgusetu. Nähtavaks muutub asjade tuum ja inimene muutub enesekindlamaks. Hoia oma meeleolu kõrgel ja mõtle vaid häid mõtteid. See on täna kergem kui tavaliselt. Lihtne on loobuda asjadest, mis ei taha õnnestuda ja tänu sellele näha uusi võimalusi. Ei tohi koormata silmi ega aju.

PÄEVA MÄRGID
Heaks endeks on leida võtmed, mis tähendab maja omandamist või edukat reisi. Võtme purunemine või kaotus tähistab koduga seotud raskusi. Kuhugi kinnijäämine, takerdumine viitab kellegi halvale mõjule sinu üle. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes, et avasid uksi või sisenesid majja, siis algab sinu elus uus periood.

TOIT
Toiduvalmistamiseks ei ole tänane päev soodne Tuleb süüa eelnevalt valmistatud toitu. See peab olema mitmekesine, õhuline, kerge ja soovitavalt vedel. 

SOODSAD VÄRVID: helesinine, kuldne ja punane.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja pruun. Pole soovitav end jumestada ega kanda ehteid: ole võimalikult loomulik ja ehe.

Reede, 12.märts 2021
28. Päikese päev 29. Kuu päeva algus 7.21

PÄEVA OLEMUS
Täna on kriitiline maa saladuste päev, mille valitseja on Zam, linnade ja asulate kaitsja ning soosija. Ideaalvariant on täna tunda tühjust ja emotsioonitust. Kui tunned energiatõusu või sul veab ootamatult, siis on see märk, et sind ahvatlevad pimeduse jõud. Pidev raskustunne või tunne, et oled räpane ja tahad end pesta on hea märk ja tähendab, et sinus toimib kaitse täna ründavate maapõuest lahti pääsenud saatanlike energiate eest.

Kuutsükli 29. päev, saatanlik päev, koondab endasse kogu eelnenud kuutsükli „mustuse“ kuni kuuloomise hetk selle homme päeval põletab. Kaitsekiht kaob, saladused tulevad ilmsiks ning kuri võib näidata oma tõelist palet. Ära tee kergemeelseid ega omakasupüüdlikke otsuseid. 

PÄEVA MÄRGID
Kui leiad peenraha, siis on oodata heaolu ja edu. Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Kui sinu all laguneb miski: trepiastmed, põrand, voodi vms., siis viitab see salavaenlasele, kes on sind neednud või kaetanud. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu.

TOIT
Täna võib süüa kõike peale soojavereliste liha ja verega tehtud toitude. Toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi. 

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun. 

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

Laupäev, 13. märts 2021
29. Päikese päev 30. Kuu päeva algus 7.28
Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 12.21

PÄEVA OLEMUS
Päikese päeva valitseja on Manthra Spenta, Püha Sõna, mille abil loodi maailm. Seega tuleb pöörata erilist tähelepanu oma sõnadele. Päeva motoks võiks olla: “Mida palud, seda saad.“ Loe palveid, mille võid ise kokku panna, et need oleksid siirad ja tuleksid südamest. Ära unusta, et aarialaste tähtsaimad omadused olid headus ja õilsus ning kui palud abi teistele, siis ei unustata sindki. 

Kell 7.28 algab kuutsükli 30. päev ja seda päeva on hea kasutada kokkuvõtete tegemiseks möödunud kuutsüklist. Tuleb tegeleda sisekaemustega, nautida ja õppida kauneid kunste ja esteetikat. Kell 12.21 algab kuuloomisega uus tsükkel. Ilmavalgust näevad paljud loomingulised ideed. See on maagiline päev, mil luuakse oma teadvuses mentaalseid struktuure, mis hiljem sageli ka täituvad. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad nahkeseme, siis saad abi. Tugev tuul selja tagant näitab, et oled õigel teel. Kui muusika saadab sind pealetükkivalt kogu päeva, siis oled kõrgemate jõudude kaitse all ja sind ootavad tulevikus tähelepanuväärsed muutused.

Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse.

TOIT
Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast. Hea päev paastumiseks.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, kollane, helelilla ning muud kirevad ja erksad toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruunid ja rohelised.

Pühapäev, 14.märts 2021
30. Päikese päev 2. Kuu päeva algus 7.34

PÄEVA OLEMUS
Tänane Päikese päev on pühendatud igavesele valgusele, mis saabub siis, kui võidetud on pimedusejõud. See on mõtete materialiseerumise päev, sestap jälgi oma mõtteid, räägi vähem ning suhtu kõigesse tõsiselt, sest päev kujuneb vastavalt sinu mõtetele. See on hea aeg palveteks ja kadunute mälestamiseks.

Lõppemas on taas üks aastaring ning siin tasub seisatuda, vaadata tagasi ning teha kokkuvõtteid. Ees on veel kuus rasket range vaimse ja füüsilise paastu päeva, kuid pärast neid algab uus aasta oma uute võimaluste ja väljakutsetega. 

Kell 7.34 algab kuutsükli 2. päev. Siis on kasulik teha maoloputus nõrgalt soolase ja sidrunimahlaga segatud veega, mis parandab sinu kehalist tunnetust kasulike ja kahjulike toiduainete, kuid ka muus osas. Tekkivad ideed ja plaanid hoia enese teada. 

PÄEVA MÄRGID
Kui sinu kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu sinu elus ning toimub üleminek teisele tasandile. Lihtsalt ilusa või vääriskivi leidmine toob õnne, toetust ja abi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Kui nägid unes mägesid, kive või kuhugi ronimist, siis tähistab see takistusi, piiranguid, möödalaskmisi. 

TOIT
Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri. 

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta.
EBASOODSAD VÄRVID: must

Esmaspäev, 15.märts 2021
0/1. Päikese päev 3. Kuu päeva algus 7.39

PÄEVA OLEMUS

Avesta aasta viit viimast päeva nimetatakse kurbuse, leina ja pisarate päevadeks ning nullkuuks. Leinatakse harmoonia kaotust maailmas ja mälestatakse viit rassi, kes on sellega seotud. Täna mälestatakse esimest, sinist rassi, keda võib vaadelda kui Maa aborigeene. Nad olid semiidi rahvuse, iidse Assüüri elanike, sumerite, meie päevil araablaste ja juutide esivanemad.

Sinine rass andis inimestele arvude süsteemi, samuti teadusliku analüüsi ja valemid, mis kirjeldavad kõiki ilminguid. Sinise rassi patt – reeturlikkus, vale, tõest ära pööramine, jumala ja saatana üheaegne teenimine, vaheltkasuvõtmine, mis kokkuvõtteks tõi maailma haigused. Selleks, et Maa viia välja kaosest, oli vaja teiste rasside vahelesegamist. 

Ära võta vastu tähtsaid ega vastutusrikkaid otsuseid. 

Kell 8.01 algav kuutsükli 3. päev nõuab läbimõeldud tegutsemist. Passiivsed inimesed on kergesti haavatavad ning hästi läheb vaid aktiivsetel ja hakkajatel inimestel. Ära kuula haletsejaid vaid otsi õigeid kaaslasi. Inimene, kes pole võitlejahingega ei kasuta küllaldaselt oma energiat ja see pöördub tema enese vastu. 

PÄEVA MÄRGID
Neil päevil päeva märgid ja unenäoseletused puuduvad.

TOIT
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut võib süüa ainult taime- ning piimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: helesinine ja selle varjundid. 
EBASOODSAD VÄRVID: punane.

Teisipäev, 16. märts 2021
0/2. Päikese päev 4. Kuu päeva algus 7.44

PÄEVA OLEMUS
Täna on teine kurbuse ja pisarate päev ja see räägib meile, et teisena ilmus Maale Kollane rass, kelle esindajad olid hiinlaste ja praegusel ajal kogu mongoliidse rassi esivanemad. Legend räägib, et nad tulid Maale Luige ja Lüüra tähtkujudest. Kollane rass tõi inimkonnale aegade ja kõiksuse harmoonia õpetuse, rituaalsed tegevused, mantika ja kõik ennustamise praktikad, terviklikkuse ja ühtsuse maailmakõiksusega. Kollase rassi patt seisnes selles, et ta kaotas paljud rituaalid, rikkus omavaheliste sõdadega Kosmilisi Seadusi, hoidis eemale valikust Valguse ja Pimeduse vahel ning seetõttu peatus oma arengus. 

Ära alusta uusi asju, sest neil pole tulevikku. Sobiv päev töise perioodi või isikliku eluetapi lõpule viimiseks.

Kell 7.44 algav kuutsükli 4 .päev soodustab aktiivset infovahetust, kuid nõuab teadlikku valikut hea ja kurja vahel. Sest ka päeva sümbol on hea ja kurja tundmise puu ning seda päeva peetakse inimese pattulangemise päevaks. Kokkupuude oma juurtega annab toitu ja aitab kasvada ülespoole. Enne otsuste vastuvõtmist tuleb neid põhjalikult vaagida, et need otsused ei põhjustaks kellelegi kurja ega kahju. 

PÄEVA MÄRGID
Neil päevil päeva märgid ja unenäoseletused puuduvad.

TOIT
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut võib süüa ainult taime- ning piimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: kollased ja kuldsed toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: must.

Kolmapäev, 17. märts 2021

0/3. Päikese päev 5. Kuu päeva algus 7.50

PÄEVA OLEMUS
Täna mälestatakse Musta rassi esivanemaid, kes tulid Maale Orioni tähtkujust. Musta rassi järeltulijad on kõik musta nahavärvusega rahvused ja suguharud, praeguse aja klassifikatsiooni järgi negriidne rass. 

Must rass tõi inimkonnale tantra õpetuse, seksuaalenergiate, vaimude ja stiihiatega töötamise teadmised ning paljud maagilised rituaalid.

Musta rassi patt oli teadlik Pimedusejõudude valik, järelduslikult kurjuse teenimine, tantra kõrvaldamine, samuti kannibalism, must maagia, enesetähtsustamine ja täiuslikkuse rüvetamine.

Kontrolli end igas olukorras. Esmapilgul süütuna tunduvad teod ja naljad ning sündmused võivad võtta kõige ebasoovitavama mõõtme ja kuju. Raevu-, armukadeduse- ja rahuldamatusepuhangud provotseerivad tõsiseid tagajärgi. Ära tegele mitte mingite maagiliste rituaalide, nõiduse, aga eriti musta maagiaga. 

Kell 7.50 algav kuutsükli 5. päev seab esikohale truuduse oma tõekspidamistele ning oskuse vastu seista negatiivsetele mõtetele ning hoiakutele. See päev sobib hästi vastuseisuks ahvatlustele ja selleks tuleb neid endale teadvustada.

PÄEVA MÄRGID
Neil päevil päeva märgid ja unenäoseletused puuduvad.

TOIT
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut võib süüa ainult taime- ning piimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: tumepruun ja must.
EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja kuldne.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kahanev Kuu on neljapäeval täies jõus ning kulmineerub laupäeval kell 12.21 kuuloomisega. See on üsna raske aeg, sest koos Kuuga on kahanemas ka füüsiline energia. Kahaneva Kuu ega ka kuuloomise aeg ei ole hea suhtlemiseks negatiivselt meelestatud või liiga kritiseerivate inimestega, kuna see vähendab märgatavalt sinu energiavarusid. Kasuta seda aega enese jaoks: vaimsete teadmiste täiendamiseks, tervise parendamiseks ja lõõgastumiseks. Ära näpista tööde jaoks aega oma uneajast, sest praegu vajad und täismahus. 

NELJAPÄEVAL kell 16.44 liigub Kuu Kalade tähemärki ning siin on omal kohal ravivad ja hooldavad jalavannid ning pediküür. Sel ajal pole soovitav juukseid lõigata ega pestagi mitte.

PÜHAPÄEVAL kell 1.44 liigub Kuu Jäära tähemärki ja neil päevil on kõrgenenud migreeni, ninaverejooksude ja nohu, põskkoopa- ja silmaprobleemide oht. Hästi sobivad nende piirkondade puhastavad protseduurid ja profülaktika. 

TEISIPÄEVAL kell 12.57 liigub Kuu Sõnni tähemärki, mis muudab soodsaks kaela eest hoolitsemise. Sel ajal pole soovitav külastada hambaarsti. Aktiivselt töötavad suguorganid. Soodsad on kõik nendega seotud operatsioonid ja raviprotseduurid. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?