Naisteleht katsetab: kuidas valmib soe kõhutäis talvisel matkaplatsil

Silja Paavle, 3. veebruar 2021

Eestlasi on tabanud matkahullus. Kuna talvises metsas turgutab soe kõhutäis keha ja annab energiat, katsetasin järele, kui lihtne või raske on välitingimustes süüa teha.

Kuigi RMK on üle Eesti ohtralt ette valmistanud lõkkeplatse ohutu tule tegemiseks ja grillimiseks, ei tundu ühepäevasel talvematkal välitingimustes söögitegemine kuigi ahvatlev. Ehk äärmisel juhul võiks seal viinerit sussutada või vahukommi kärsatada. Seda põhjusel, et lõkke tegemine praeguste ilmadega on justkui tõsiselt tujuka teismelise taltsutamine – kunagi ei tea, kas leidub sobivaid puid ja kas need põlema lähevad. Lisaks peab kaasa võtma vana paja, mida pärast väga mõnus koju tarida pole, sest see muutub üsna nõgiseks.

SILJA TORE AVASTUS: «Sattusin seljakotis ühe jalatsipaari jagu ruumi võtva priimuse kasutamisest suurde vaimustusse ja kavatsen nüüd selle endale hankida.» (Silja Paavle)

Väike ärevus hinges

Seepärast võtan katsetada gaasiküttel priimuse. Olen lõkkel süüa teinud varemgi, kuid priimust pole õnnestunud kasutada. Pigem olen seda liigset koormust peljanud ja pealekauba võtab see seljakotis liiga palju ruumi.
Gaasiballoone uurides saan teada, et lühemale matkale on hea kaasa võtta kuni poolekilone gaasipurk, millega saab hõlpsalt toitu valmistada vähemalt neljasele seltskonnale. Ühtlasi jätan meelde kogenumatelt sõpradelt saadud õpetussõnad, et kui gaas külma ilmaga põleda ei taha, tuleb balloon külili keerata – siis tuleb küte paremini välja.

Priimuseomanikud manitsevad kasutusjuhendit lugema, et söögitegemisel midagi untsu ei läheks. Kuid nagu ikka nende juhenditega – see tundub üsna keeruline ja nii läksingi metsa väikese ärevusega hinges.

Kuigi metsas saab valmistada ka peenemaid gurmeeroogi, lähtusin mina asjaolust, et matkapäev olgu ikka matkamiseks ja toitev kõhutäis võiks seetõttu valmida kiirelt. Sestap pakkisin ühte kaussi kokku supikraami ehk külmutatud juurviljad, frikadellid ja puljongikuubikud – nii on kogu kraami mugav kaasas vedada. Ja kausist saab hiljem süüa. Lisaks pistsin kotti kaks täisterakuklit.

Jälgi pidevalt leeki

Kohapeal ilmneb, et ärevus priimuse kasutamise pärast on asjatu – asi on tegelikkusest lihtsam. Ehk kui on vähegi taipu, saab üsna kiirelt aimu, kuidas põleti gaasiballooni külge ühendada ja põlema saada.

Süütamishetkel tabab mind korraks väike mure, sest paar tundi taskus seisnud tikud on üsna niiskeks muutunud. Saan leegi küll ülesse, kuid panen kõrva taha, et järgmine kord võtaksin kaasa niiskuskindlad tikud.

Kuna katsetamiseks valmistan lõunasupi ühele, valan kaasavõetud pudelist vee väikesesse potti ja asetan priimusele. Vesi läheb keema vähem kui kümne minutiga. Järeldan sellest, et tuli on üsna äge ja frikadelle potti pannes keeran selle veidi madalamaks. Saan järgmise õppetunni: tugevama tuulega kipub väiksem leek ära kustuma ehk priimust ei tohi jätta järelevalveta, muidu pahiseb gaas tühja ja võib tekitada tuleohtliku olukorra.

PANE KÕRVA TAHA: Külmade ilmadega tuleks kaasa osta talvine gaas – see põleb ka 20 miinuskraadi juures. Suvine gaas seda hästi teha ei taha. (Silja Paavle)

Pool tundi ja valmis!

Edasine ei erine mingil määral kodusest toidutegemisest – supp valmib vähem kui poole tunniga. Ainus, mis korraks taas nõutuks teeb, on kotis kivikõvaks muutunud kuklid. Ent seegi on külmakraadides loomulik. Pistan kukli otsapidi kuuma ja toeka supi sisse ning pean nentima, et nii ongi seda maitsvam süüa. Külmakraadides peab söömisega muidugi kiirustama, sest tavalises plekk-kausis jahtub supp kiirelt.

Kuigi argilõunaks ei kiirusta ma külmutatud juurviljadest suppi keetma, on metsas kasutamiseks need igati mugavad ja omal kohal. Küllap mängivad siin oma rolli ka värske õhk ja matkamisest saadud mõnus meeleolu. Sooja annab supp ka.

Seljakotis ühe jalatsipaari jagu ruumi võtva priimuse kasutamisest satun aga vaimustusse ja kavatsen selle endale hankida. Lõkke tegemine on küll romantiline, kuid niiskema ilmaga selle kõrval supipaja valvamine ei ahvatle enam sugugi. Priimuse saab tõsta aga ka varikatuse alla ja seal üheskoos istudes kujuneb lõuna valmistamisest seltskondlik tegevus – kuni neljale inimesele supi keetmiseks on priimus mugavaim abivahend.


Planeeri nutikalt

  • Kuna metsas ei saa varusid juurde hankida, on oluline toidukogused enne täpselt paika panna.
  • Mõtle hoolikalt läbi, mida süüa teha tahad, ja koosta nimekiri vajaminevast kraamist.
  • Valmista toidukraam ette nii, et saad need metsas lihtsalt potti või pannile panna.
  • Hea nipp on ettevalmistatud toiduained kaasa võtta kausis või sulguriga kilekottides. Ära unusta kaasa pakkida prügikotte, sest kõik, mis metsa on viidud, tuleb sealt ise välja tuua.
  • Nõud, milles süüa teed ja millest hiljem sööd, võiksid kaalult olla kerged. Termosnõusid kasutades säilib talvel metsas toit kauem soojana. Ja tegelikult maitseb supp potist täpselt sama hea kui kausist – üksi või kahekesi matkates ei ole kausside kaasavõtmine üldse hädapärane.


Vett saab ka lumest

Kui toiduks kasutatavat vett ei taha kaasas tassida, võib kasutada lund. Sel juhul jälgi, et lumi ja jää pärineks puutumatust loodusest. Vesi tuleb enne kasutamist kindlasti läbi keeta.

Lume sulatamiseks varu aega, sest lumes on 90% õhku ja 10% vett. Liitri lume sulatamisega saab 100 ml vett.

Lumesulatusvett võib juua, kuid et olla kindel selle bakterivabaduses, on hea mõte matkale kaasa võtta veepuhastustabletid.

Allikas: Kaitseliidu Tartu maleva Naiskodukaitse instruktor Leane Morits

HEAD ABIMEHED


Niiskuskindlad tikud. Nelja paki hind veebipoes matkatarbed.ee 2.50


Veepuhastustabletid. Paki (25 tk) hind veebipoes militaarmatkaja.ee 6.50


Gaasipriimus. Hind veebipoes matkasport.ee 84.95


Priimus koos keedunõuga. Hind veebipoes matkasport.ee 119.00


Talvine gaasiballoon (450 g). Hind veebipoes matkasport.ee 14.95

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?