4.–10.02 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 3. veebruar 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee).

Neljapäev, 4. veebruar 2021

22. Päikese päev 23. Kuu päeva algus 0.50
Kuu viimane veerand 19.37

PÄEVA OLEMUS: 

Päikese päeva valitseb tuul, õhuringlus, mis toob kaasa muutused. See on soodne aeg infovahetuseks, aga ole valmis igal hetkel suunda muutma ehk et siis kaasa minema muutuvate olukordadega. Kui püüad jäigalt ajakavadest ja plaanidest kinni hoida, siis võid ilma jääda nii mõnestki uuest ideest või võimalusest. See on muutuste, läbirääkimiste, vabaduse, ootamatute tegevuste ning uute tutvuste päev.

Kuutsükli 23.päev toob kaasa saatanlikud energiad. Samas nõutakse kindlaksjäämist enda sisemistele väärtustele. Ära lase end kõigutada teiste arvamustest, sõnadest ega mõtetest, sest see on puhas provokatsioon ja nii-öelda surveproov, millega sinu eneseusku kõigutada püütakse. 

PÄEVA MÄRGID: 

Täna tuleb jälgida pilvi. Kui taevas on pilvine, siis pööra tähelepanu pilvede kujule, sest võid näha tähenduslikke sümboleid. Kui kodunt väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kui tuul viib ära mõne paberi või purunevad nõud, siis on oodata õnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused. Kui nägid unes puid ja/või olid metsas, siis ennustab see uusi tutvusi ning soosingut.

TOIT: Täna on kasulik süüa kerget toitu: salateid, pähkleid, rohelisi herneid ning kõiki luuviljalisi. 

SOODSAD VÄRVID: luitunud.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja kirevad toonid.

Reede, 5. veebruar 2021

23. Päikese päev 24. Kuu päeva algus 2.26

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on seotud teadvuse vabanemisega. Märksõna on suur tühjus ja see sümboliseerib tühjust, mis oli enne materiaalset maailma ning milles on kõik võimalused. Selleks, et sellest osa saada, tuleb end vabastada kinnismõtetest probleemide suhtes, milles jooksed nagu orav rattas nägemata edasiviivat teed. Püüa näha akent, mis avati siis kui uks suleti. Vii end mõttes unistustemaale ning andu kujutlusele saavutatud soovist või eesmärgist.

Kuutsükli 24.päev on seotud sisemiste jõudude ärkamisega ning see on päev, mil inimene võib saada tohutult jõudu ja energiat. Aga siis pead leidma väljundi, kus seda energiat rakendada, sest vastasel juhul hakkab see töötama sinu vastu. Abiks on füüsilised harjutused, millest parim on pea peal seismine või vähemasti turiseis. 

PÄEVA MÄRGID:

Kui kell, mis seisis, hakkab täna äkki käima või kuuled pidevalt kellalööke, siis ennustab see ootamatut edu ning õnne. Kui kaotad nööbi või midagi muud riietusesemete küljest, siis vabaned halbadest tutvustest ning millestki liigsest.

Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse und ei näinud. Kui nägid neid palju oled valel teel ja tõest kaugel, kuid kui nägid unes end alasti, siis oled õigel teel. 

TOIT: Täna on soovitav süüa hapukaid, kergeid ja õhulisi toite, piima ja kohupiimatooteid. 

SOODSAD VÄRVID: luitunud, kaitsevärvi ning hallid.
EBASOODSAD VÄRVID: kirevaid ning musta-valge kombinatsioon.

Laupäev, 6. veebruar 2021

24. Päikese päev 25. Kuu päeva algus 4.03

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud usule ja südametunnistusele. See võib olla raske päev, kuna meid pannakse proovile. Ära allu mingitele provokatsioonidele ja tee kõike plaani järgi. Tänane päev ei sobi lõbustusteks ega pidutsemiseks. Hea on lugeda tarku raamatuid, palveid ning mediteerida. Täna puhastatakse teed õnnistusele ja valgustumisele.

Kuutsükli 25.päev on maagiline kontsentratsiooni ja fantaasia päev. Fantaseerimisega ole ettevaatlik, sest täna võivad fantaasiad ellu ärgata ja iseseisvalt toimetama hakata. Ohtlik on mõelda negatiivseid mõtteid, näha oma tulevikku mustades värvides või ette muretseda muresid, mis pole veel kättegi jõudnud. 

PÄEVA MÄRGID:

Ootamatu vihma kätte sattumine või lihtsalt märjaks saamine ennustab kaitset ja abi kõrgemalt. Kui mõni koht hakkab kõvasti sügelema, siis kirub sind keegi. Hea kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk. Kuid täna võib homseks unenägu tellida. Selleks tuleb poolest päevast mitte süüa ja enne loojangut mitte magama heita. Mida vähem täna sööd, seda kirkam on unenägu.

TOIT: Kasulikud on soolased piimatoidud, pannkoogid, kohupiim, leib. Kui võimalik, siis tee täna veepäev. 

SOODSAD VÄRVID: musta ja punase ning mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid. Sobib ka valge.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne.

Pühapäev, 7. veebruar 2021

25. Päikese päev 26. Kuu päeva algus 5.36

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on seotud maailmakorra, heategevuse, õigluse, ustavuse ning puhtast südametunnistusest tuleneva harmoonia ja rahuga. Valetamine, ebaõiglus ja kurjustamine on rangelt keelatud ja see võib tekitada suuremaid süümepiinu kui asi väärt on. Ära alusta uusi asju ega tee mingeid avantüüre. See on Kõrgemate Jõudude ilmnemise päev, mis on seotud harmoonia, rahu, vaikuse ning õnnistusega. 

Kuutsükli 26.päeva märksõna on loorberitel puhkamine ning see hoiatab enda saavutustest liigsesse vaimustusse sattumise eest. See päev õpetab loobuma illusioonidest ja oma tegeliku olemusega tõtt vaatama. Vali hoolikalt, kellega suhtled, kuid ära usalda oma nägemismeelt, sest isegi kõige inetuma näo taga võib peituda imekaunis hing.

PÄEVA MÄRGID: 

Kui majas puhkeb õitsele mõni lill või kingitakse sulle potilill, siis on oodata õnne ja rõõmu. Väiksemad raha või asjade kaotused on vabanemine halvast karmast. Kui sul neist asjadest kahju pole, siis saad palju enam tagasi. Ühtegi leitud asja pole soovitav üles võtta, kuna sellega võtad endale võõra karma.

Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad vaid konkreetsed. Mida kirkam oli uni, seda kiiremini täitub.

TOIT: Soovitav on juua palju piima, süüa porgandit, seeni, meega kohupiima, võiga putrusid. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja pruun.

Esmaspäev, 8. veebruar 2021

26. Päikese päev 27. Kuu päeva algus 6.55

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud aususele, väärikusele, õiglusele, kuid ka reisimisele, teiste aitamisele, õitsengule ja varanduse kasvule. Ära lasku ebareaalsetesse plaanidesse ega ideedesse. See on maine, maiste rõõmude päev. Tee kõike, mida soovid ja tee seda südamest. See on saladuslik ja hea päev neile, kes seda kasutada oskavad. Kui tänase kingitusega teed lähedasele rõõmu, siis saadab heaolu sind terve kuu.

Kuutsükli 27.päev esindab intuitiivset tajumist ja salajaste teadmiste omandamist. Töö enda sisemise minaga aitab muuta maailmapilti täiuslikumaks. Peamine on endale selgeks teha, et me ei tee siin maailmas mitte midagi ainult enese jaoks. Alati puudutab see ühel või teisel moel ka teisi. Tuleb sulanduda päeva energiatega ning lasta neil ennast edasi kanda, sest just nii saame õige ja vajaliku teabe.

PÄEVA MÄRGID: 

Parim märk on täna raha saamine, s.t. seda tuleb veelgi. Kui hommikul kukub miski maha või kaob, siis lased täna mingi võimaluse mööda. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes reisi või kolimist, siis ennustab see uue ettevõtmise algust. Kui nägid unes mäge, siis on saabumas edu.

TOIT: Täna võib süüa kõike mida hing ihkab, kuid toit peab olema mitmekesine. Juua võimalikult vähe. 

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ning bordoopunane.
EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.

Teisipäev, 9. veebruar 2021

27. Päikese päev 28. Kuu päeva algus 7.53

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud taevale. Taevaväravad on valla ning meid jälgivad ülalt tuhanded silmad. Samas võime meie taevas näha taevalikke kirju, märke ja endeid. Ära suitseta ega tekita suitsu, sest sellega solvad taevast. See on hea päev reisimiseks ja uute kontaktide ja tutvuste loomiseks. Väga halb on istuda kogu päeva kinnistes ruumides. 

Kuutsükli 28.päev on seotud vaimse ärkamisega. Unes või mediteerides võib näha oma eelmisi elusid ning seeläbi jõuda kõrgemate tõdedeni. See päev annab võimaluse eneseteadvustamiseks, uute eesmärkide loomiseks ning seeläbi ka saatuse muutmiseks. 

PÄEVA MÄRGID:

Heaks endeks on leida võtmed, mis tähendab maja omandamist või edukat reisi. Kui näed taevas kolm korda sarnase kujuga pilve, seisab sul lähemal ajal ees raskustega seotud elumuutus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kui magasid avatud aknaga. Eriti veel siis, kui Kuu paistis. Täituvad nädala jooksul. Kui nägid unes taevast, tähti, vikerkaart, siis on oodata õnne ja edu. Kui nägid unes end alasti, siis tähistab see puhastumist ja tervenemist.

TOIT: Toiduvalmistamiseks ei ole tänane päev soodne ja seepärast kasuta kulinaarseid või pooltooteid. Toit peab olema mitmekesine, õhuline, kerge ja soovitavalt vedel. Kasulik on süüa piima ja eriti hapupiimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: helesinine ja kuldne, kuid ka punane.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja pruun.

Kolmapäev, 10. veebruar 2021

28. Päikese päev 29. Kuu päeva algus 8.28

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on seotud maapõue, selle varanduste ja saladustega. See on raske ja kriitiline päev. Müüdi kohaselt võivad täna maapinnast eralduda igasugu deemonid ja koletised ning valgusejõududel toimub nendega inimestele nähtamatu sõda. Ole rahulik, õiglane ja tasakaalukas. Ära lase valitseda emotsioonidel. Parim tegevus on mediteerimine ja palvete lugemine.

Kuutsükli 29.päev toob kaasa astraalse udu ja petlikud visioonid ning illusioonid, sest see on üks saatanlikest päevist. See ei ole hea päev tõsisteks tegudeks ega algatusteks, aga kui mingi tööga alustasid, siis vii see ka lõpuni.

Hoolitse, et sinu ümber oleks palju valgust. Negatiivsusest vabanemiseks tuleb seista jahedas meresoolases vees 9-10 minutit. Vesi peab ulatuma pahkluuni.

PÄEVA MÄRGID: 

Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Nina, suu või igemete verejooks tähistab kellegi hävitava või halva energia mõju. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu.

TOIT: Täna võib süüa kõike peale soojavereliste liha ja verega tehtud toitude. Toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi. 

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun. 

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kaotab oma kuldsest kettast päevhaaval ümarust ja neljapäevaks on jäänud taevasse Kuust vaid pool mis end lõpuks õhukeseks sirbiks kahandab. Kahaneva kuu aeg toimib omamoodi pidurina ja see on aeg, mil ei pea muretsema väikeste liialduste pärast. Organism omandab sel ajal aineid aeglasemalt ja kehakaal naljalt ei tõuse. Siiski on selle faasi ajal mõistlikum söögiga piiri pidada, sest kahanev Kuu soosib kärpimist, taandumist ja hajumist. Seda saab tõlgendada mitmekülgselt, alates rasvkoest kuni nahaprobleemideni. 

REEDEL kell 19.17 liigub Kuu Amburi tähemärki, mis keelab maksa, vaagnapiirkonna ja verevarustussüsteemi energeetilise mõjutamise. Aktiivselt töötavad kopsud. Sestap on kasulik teha hingamisharjutusi. 

PÜHAPÄEVAL kell 22.52 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki ning sel ajal võib põlvede, kuid ka ülejäänud luustiku ülemäärane koormamine tekitada tõsiseid tagajärgi. 

KOLMAPÄEVAL kell 3.21 liigub Kuu Veevalaja tähemärki, mis keelab liigeste ja jalgade raviprotseduurid ja energeetilise mõjutamise. Aktiivsel töötavad süda ja veresoonkond. Neid võib ravida ja neile koormust anda. See on soodne aeg kõigiks veeprotseduurideks. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?