NAUDI KULTUURI! Sea samm teatrisse või näitusele

Helina Piip, 2. september 2020

Teatrisse
Tartusse teatrisse

  • 8.–13. septembrini vallutab Tartu teatrifestival «Draama». Näha saab üle Eesti kohale sõitnud teatrite lavastusi mitmes eri mängupaigas. Kava: www.draama.ee
  • Teatri Must Kast uuslavastust «Memm» mine vaatama koos vanaemaga. Intervjuude põhjal trupitööna valminud lastelaste ja vanavanemate suhtest rääkivat näidendit mängitakse Genialistide Klubis.
  • Jevgeni Griškovetsi «Kaalud» on uus näidend, milles neli eri vanuses isa kohtub sünnitusmaja ooteruumis. Sadamateatris lavastas näitemängu Tiit Palu, mängivad Külliki Saldre, Margus Jaanovits, Riho Kütsar, Hannes Kaljujärv, Reimo Sagor.
Ado Vabbe, «Seine’i jõgi», 1924, Eesti Kunstimuuseum


Näitusele
Legendaarse meistri suurnäitus
Kumu suur saal kostitab kunstisõpru Ado Vabbe (1892–1961) seni suurima ülevaatenäitusega. Vabbe osales Pallase kunstiühingu asutamisel, temast sai ka sama kunstikooli õppejõud. Näitusel «Wunderbar» saab näha kunstniku varajast loomingut, Commedia dell’arte tegelasi, meenutusi lõunamaareisidelt, etüüde argielust ning muusasid tema elus ja loomingus. Joonistuste ja akvarellide kõrval on väljas ka konserveerimist vajanud paberalusel õlimaalid.


Nalja kah
Midagi lõbusat
Nalja saab Kait Kalli stand-up-kavas «Plaan B», millega mees mööda Eestimaad tuuritab. Koomik ise ütleb, et kui mõnel läheb elus kõik plaanitult, siis temal mitte. Tal puudub täiesti plaan B, pigem on ta ise teiste jaoks plaan C või D ... «Kui Jesper Parve õpetab, kuidas olla õige mees, siis minu kuulamine annab sulle tunde, nagu sa juba oledki õige mees. Suhtes naised mõistavad, kuidas neil on vedanud, ja vallalised teavad, milliseid isendeid vältida.»

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?