Toidu-uudised: toiduteadus lastele, Saaremaa kutsub lauda ja toidufilmide festival

Ragne Värk, 2. september 2020

VAATA

«Magus molekul» õpetab lastele toiduteadust

Möödunud aastal esimest korda ETV2 ekraanile jõudnud lastesaade «Magus molekul» alustab uute osadega juba septembrist. Toiduteadust tutvustavad taas teadlane Aigar Vaigu ja ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak, kuid saatejuhtideks on sel korral ka lapsed.

Saatesarja eesmärgiks on inspireerida lapsi ja nende vanemaid teadust avastama ning ka süüa valmistama. Peale toidutegemise viiakse toiduainetega läbi lihtsaid, kuid põnevaid teaduskatseid.

Teine hooaeg koosneb kuuest episoodist, mis jõuavad ETV2 ekraanile 8., 9., 15., 16., 22. ja 23. septembril kell 18.00. Hiljem on need järelvaadatavad ETV2 ja Lasteekraan.ee veebilehtedel.

PÕNEV

Saaremaa tutvustab kohalikku toidukultuuri

Saaremaa toidufestival (www.eestitoit.ee)

September on kuulutatud Eesti toidu kuuks ja selle raames toimub mitmesuguseid põnevaid toiduüritusi. Näiteks tasub 3.−13. septembrini külastada Saaremaad, kus toimub juba seitsmendat korda järjekordne toidufestival.

Üritus väärtustab kohalikku värsket toorainet, mis on kasvatatud ja valmistatud ausalt, südamega ning vastutustundlikult. Samuti tutvustab festival saarte toidukultuuri eripärasid ja kohalikke tegijaid. 11 päeva kestev programm toob Muhusse ja Saaremaale kokku 20−30 erinimelist üritust.
Lisainfo: www.saaremaatoidufestival.ee

KÜLASTA

Toidufilmide festival toob hõrgutised kinolinale

Toidufilmide festival (Toidufilmide festival)

17.–20. septembrini kinos Sõprus toimuv dokumentaalfilmide festival toob huvilisteni inspireerivad lood tipptegijatest ja näitab ka mitmeid kokandusmaailma kitsaskohti.

Festivali avalöögiks on Bocuse d’Ori telgitagustesse viiv värskeim dokumentaalfilm. Filmid linastuvad inglise keeles ja seansse juhatavad sisse kodumaised toiduvaldkonna eksperdid. Vaata festivali kava veebilehelt Foodfilmfestival.ee.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?