Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 29. aprill 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 30. aprill

12. Päikese päev
9. Kuu päeva algus 10.20
Kuu esimene veerand 23.38

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud Kuule, kelle nimi on Avesta traditsiooni kohaselt Mah, kes valitseb vett ja soojust, teadmisi ja tarkust, rikkust ja jõukust, tervendamist ning kevadist taimede tärkamist ja rohelust. Lisaks õrnust, halastavust, mentaalset harmooniat ning sisemist rahu. See on hea päev Kuuga suhtlemiseks ja palvete esitamiseks.

Kell 10.20 algab kuutsükli 9.päev. See saatanlik päev kätkeb endas illusioone, pettust ja eksitusi ning isegi mürgistusi. Tuleb puhastada oma teadvust ja mõtteid, et vältida astraalilmast pealetungivat mustust. Andesta inimestele, kes on sind solvanud.

PÄEVA MÄRGID: Kui satud ootamatult vihma kätte ja saad märjaks, siis on oodata õnne ja edu. Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Kui leiad peenraha, eriti kui vapp on pealpool, siis tuleb probleemidele õnnelik lahendus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Hea, kui nägid unes loomi ja linde. Kui unes lendasid, siis saad energiat ja uusi sõpru. Kui unes proovisid uusi riideid, siis on oodata rikkust ja perekonna kindlustamist, naistele – rasedust.

TOIT: Pole hea süüa raskesti seeditavaid toite, samuti pähkleid ega mett. Kasulik on juua mahlu, allikavett, kuid ka valget veini.

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ning luitunud toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja kollane.

Reede, 1. mai

13. Päikese päev
10. Kuu päeva algus 11.46

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitsejat Tishtrya’t seostatakse Siiriusega, keda kujutatakse ratsutamas lumivalgel ratsul ja kes toob kaasa elustava vihma. See päev on seotud tuleviku loomise, laste kasvatamise ning nende füüsilise treeninguga tuues kaasa rahu ja tasakaalu taastumise. Tuleb ületada hirmud, sest päevas peituvad uued tulevikuvõimalused.

Kell 11.46 algav kuutsükli 10.päev on seotud inimese pidevalt uueneva energia ning vaimse iseseisvusega. Samuti juurte ja karmalise mäluga. Kasulik on vaadata vanemate ja esivanemate pilte, leida endaga sarnasusi, ühiseid iseloomu ja käitumisjooni.

PÄEVA MÄRGID: Parim indikaator päevaks on hommik, eriti esimene tund peale ärkamist. Kui sel ajal sügeleb kael, siis hoia oma raha; kui selg, siis on tulekul ebameeldivused, mis on seotud lastega või probleemid armastuses; kui sügeleb kõht, siis tööga seotud ebameeldivused või oht koduloomade poolt. Kui pillad noa maha, siis annab see tunnistust, et sinu vaenlased saavad karistada. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud konkreetsed unenäod on tähenduslikud, sümboolsed ja segased mitte. Kui oled naine ning nägid unes kala, siis on see õnne sümbol.

TOIT: Kasulikud on soolane kohupiim ja juust, pähklid ning taimeõlid. Kui suudad, siis on täna parim päev nälgimiseks. Juua tuleks allika või kaevuvett.

SOODSAD VÄRVID: punane, lilla ja valge.

EBASOODSAD VÄRVID: luitunud, soo- ja liivakarva toonid.

Laupäev, 2. mai

14. Päikese päev
11. Kuu päeva algus 13.19

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud Geush’ile – pühvli, härja hingele, elu tunnetusele ning päeva märksõna ongi elav hing. See on viljakuse, headuse, külluse ja täisverelise elu päev. Suhtu heatahtlikult kõigesse elavasse, hoolitse loomade ja maiste hüvede eest. Liigu aktiivselt oma eesmärgi poole, anna almuseid, küpseta ja jaga leiba ning palveta lahkunud esivanemate eest. Päeva suurim patt on tülitsemine.

Kell 13.19 algav kuutsükli 11.päev nõuab tähelepanelikkust igas tegevuses, sest ärkavad loomingulised jõud, mida peab oskama valitseda. Kõigeks tuleb põhjalikult ette valmistuda ja alustatud asju pooleli jätta ei tohi. Väldi tülisid, arusaamatusi ja konflikte, leia neile kompromisslahendused.

PÄEVA MÄRGID: Tänase päeva märke eriti ei jälgita, kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Kui loomad sind ründavad, siis on see märk, et sinu elutee suund on vale. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod, mida näed, täituvad väga ruttu, nädala jooksul. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu.

TOIT: Hea on juua piima ning süüa piimatoite – piimaga keedetud pudrud, kohupiim ja korbid. Kindlasti tuleks ka leiba süüa. Joo hommikul klaas piima ja tee seda aeglaselt, kujutledes samal ajal, et selle piimaga voolab sinu organismi tervis ning heaolu.

SOODNE VÄRV: roheline.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.

Pühapäev, 3. mai

15. Päikese päev
12. Kuu päeva algus 14.55

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitseb Ardvisura Anahita, kes valdab kogu maa peal voolavat veevõrgustikku, maailmajõe algallikat, mis toidab kõiki veekogusid. Ja mis muudab maa viljakaks, mis omakorda toob küllust ja jõukust. Ardvisura Anahita on viljakuse, tarkuse ja tervendamise jumalanna, keda seostatakse planeet Veenusega. Tänast päeva valitsevad naised ja naiselik vägi.
Kestval kuutsükli 11.päeval on tundlikkus ja emotsionaalsus kõrgendatud olekus, kuid püüa leida rahu ja sisemine tasakaal. Kell 14.55 algav kuutsükli 12.päev on pühendatud armastusele ja kaastundele. Kasulik on fantaseerida, istuda voolava vee ääres ning puhastada oma mõtteid. See on rahunemise ja vaimsuse, kosmilise armastuse ja altruismi päev. Hea on teha väikeseid, kuid südamest tulevaid kingitusi ning täita soove.

PÄEVA MÄRGID: Väga hea, kui sajab vihma ja lööb välku Taevased sademed on puhastavad. Kui said mürgituse või luksud, siis ennustab see ebameeldivusi kuu aja jooksul. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad nii sümboolsed kui ka reaalsed. Kui unes sõid, siis on oodata head uudist või abi. Kui nägid unes riideid, riietusid või eriti kui panid jalanõusid jalga, siis on oodata kiiret sõitu, reisi või elumuutust paremuse poole.

TOIT: Hea on süüa palju puuvilju, eriti tsitruselisi, mett, halvaad, maiustusi ning juua puuviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: oranž ja hõbedane.

EBASOODNE VÄRV: erkroheline.

Esmaspäev, 4. mai

16. Päikese päev
13. Kuu päeva algus 16.32

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitseb Mithra, õigluse ja seaduse valitseja. Tema valvas silm jälgib kõike inimese eluajal ja elulõpul viimse kohtumõistmise ajal on ta üks kolmest kohtunikust. Tänase päeva peamised kriteeriumid on ausus, õiglus, lepingutest kinnipidamine ja truudus antud sõnale. Kui oled kedagi asjatult süüdistanud, palu päeva valitsejalt õiglust ja kahetse, sest see on parim päev leppimiseks.

Kestab kuutsükli 12.päev, kosmilise armastuse, jõu ja soosingu päev. Kasuta Kuu energiat vaimseks või loominguliseks tegevuseks. Kell 16.32 algab maagiline päev, mil on kasulik töötada oma karmaga ja korrigeerida minevikku. Abiks on sassis lõngade või nööride lahti harutamine.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad mingi anuma, siis ootavad sind heaolu, õnn ning edu. Kui leiad värvilise või vääriskivi, siis saad sõpradelt toetust, kaitset, abi. Leitud hobuseraud toob autasu või ülenduse. Kui leiad nööre või silmuseid, siis pääsed ohtlikest olukordadest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud sümboolsed unenäod on tähenduseta. Lähemal ajal täituvad vaid konkreetsed ja värvilised unenäod. Kui nägid unes hobuseid, siis on oodata abi kõrgemalt poolt.

TOIT: Täna on hea paastuda. Rituaalne söök on leib ja vesi, kuid ka toores, terav toit: sibul, küüslauk, mädarõigas, pipar. Hea on süüa soolaseeni, soolakala, soolapähkleid.

SOODSAD VÄRVID: kõik sinised toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja roheline.

Teisipäev, 5. mai

17. Päikese päev
14. Kuu päeva algus 18.10

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitseja on Sraoša, teine viimsepäeva kohtunik, kes on rituaalide valitseja, Jumaliku Sõna kehastus ja kelle keha ongi püha loits, millega loodi ja üha uuesti luuakse maailm. See võib olla raske päev, mil tuleb võita hirm iseeneses, saada jagu nõidusest ning needustest. Abiks on palvete lugemine.
Jätkub kuutsükli 13.päev, mil ei tohi end killustada mitmete asjade üheaegse ettevõtmisega. Tugevneb astraalenergia ning võimalik on saavutada valgustatus. Kell 18.50 algab oma kutsumuse otsingu päev, mida täna tuleks täies mahus kasutada ja luua ning panna paika plaane või kasvõi unistada, milles on tegelikult ka loov võim.

PÄEVA MÄRGID: Kui sinu peale langeb linnusulg, siis on oodata edu materiaalsetes asjades. Kui puhub tugev vastutuul, siis sulle osutatakse abi. Kui leiad palju metallesemeid ja eriti, kui need on sarnased, siis ennustab see ootamatut õnne. Kõik tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud head ning meeldivad unenäod võivad täituda viimse täpsuseni või vastupidi. Hea unenägu võib tähendada pettust, sest sind tahetakse millessegi meelitada. Kui unes lendasid, siis ületad raskused.

TOIT: Hea on süüa pannkooke ja muid ümara kujuga küpsetisi. Pole soovitav juua veini, süüa seeni, rohelist köögivilja ega loomset toitu, eriti kanaliha ega -mune.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, oranž ja tumepunane.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, helesinine ja tumedad toonid.

Kolmapäev, 6. mai

18. Päikese päev
15. Kuu päeva algus 19.50

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitseja on Rašnu, taevase pitsati hoidja ja kolmas õiglane kohtunik. Tema käes on kaalud, millega kaalutakse häid ja kurje tegusid. Ta on õigluse ja tõe hoidja, kes takistab daeva’del hävitamast kogu Loodut. See on heategevuse, rõõmu ja lahkuse päev, mil võib teha kõike, milles pole pahatahtlikkust.

Kestev kuutsükli 14.päev soosib uusi ideesid ja algatusi. Kui suudad neid arendada ja ellu rakendada, siis toovad need hiljem suurt kasu. Kell 19.50 haarab ohjad saatanlik kuutsükli 15.päev. Kuna tegemist on hinge kiusatuste päevaga, siis tuleb ohjeldada oma soove ja ihasid.

PÄEVA MÄRGID: Hea märk, kui sa kuidagi ärgata ei tahtnud, sest see näitab, et sinu südametunnistus on puhas. Kui näed üheaegselt päikest ning vihma või vikerkaart, siis on oodata rahu, heaolu ning õiglust. Kui leiad väikese metalleseme, siis ennustab see õnne, edu, armastust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed vaid siis kui saabuval öösel on pilves ja sombune ilm. Kui nägid unes vett, siis tähistab see puhastumist. Kui nägid unes riideid, siis on oodata heaolu ja õnne. Kui nägid unes piima või piimatooteid, siis ennustab see varanduse kindlustamist.

TOIT: Täna tuleb süüa vähehaaval, kuid tihti. Soovitavad on piimatoidud, puljongid ja keedused. Kasulik on kogu päeva jooksul midagi näksida.

SOODSAD VÄRVID: hall ning tumedad ja ranged toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: kirevad ja säravad.

NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kasvab ja kasvu jätkab ka organismi energia. Võimalik, et tunned endas jõudu lausa mägesid liigutada ning ka emotsionaalses plaanis tunned end tundlikuma ja survevabavana. Samas ei ole emotsioonid veel äärmuslikud ja enamasti on just see sobiv aeg paljut saavutada. Plaanid, mis tehtud Kuu esimese faasi ajal hakkavad nüüd realiseeruma, kuid mida lähemale jõuab täiskuu aeg, seda enam hakkab energia üleküllus organismi ärritama. Kasuks tulevad siin pikad jalutuskäigud, mis aitavad auru välja lasta.

NELJAPÄEVAL kell 4.06 liigub Kuu Lõvi tähemärki ja siin tuleks jälgida, et ei koormataks oma südant. Kasuks tulevad rahulikud jalutuskäigud ning pingete maandamine.

LAUPÄEVAL kell 8.35 liigub Kuu Neitsisse ning nüüd on õige aeg hoolitseda oma soolestiku ja seedetrakti eest. Kasuks tulevad raviteed ja tõmmised.

ESMASPÄEVAL kell 10.09 liigub kuu Kaalude tähemärki ja see on sobiv aeg teha juuksemaske ning üldse hoolitseda oma hea väljanägemise eest.

KOLMAPÄEVAL kell 10.04 liigub Kuu Skorpionisse. Siin peitub oht teha oma elus ja ka välimuses radikaalseid muutusi. Kui need pole hästi läbi kaalutud, siis võid hiljem nii mõndagi kahetseda. Külmetamine võib kaasa tuua suguorganite, neeru- ja põiepõletikke.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?