Edda Paukson: „Koroonaviirus kaob Eestist novembris.“

Verni Leivak, 1. aprill 2020

«Öeldakse, et annaks taevas, aga taevas peabki praegu andma. Kui praegust koroonaviiruse seisu analüüsisin, läks tuju palju paremaks. Helistasin kohe paarile sõbrannale ja ütlesin, et kõik pole veel läbi,» kinnitab Eesti astroloogia esileedi Edda Paukson.

Edda (71) sõnul avastasid astroloogid juba mullu, et midagi hakkab tänavu juhtuma. Mis täpselt, jäi aga siis selgusetuks. Annab ju astroloogia ja erinevate sünnikaartide vaatamine kümneid tõlgendamisvõimalusi.
«Globaalselt olid planeedid aga keerulises seisus küll. Mina isiklikult arvasin, et tulla võib midagi maavärina taolist või raputab meid tsunami, aga niisugust asja, et jälgida uue haiguse levimist – sellist asja ma tõesti vaadata ei osanud,» tunnistab ta.

ÄREVAD AJAD: «Mina isiklikult arvasin, et tulla võib midagi maavärina taolist või raputab meid tsunami, aga niisugust asja, et jälgida uue haiguse levimist – sellist asja ma tõesti vaadata ei osanud.» (Stanislav Moshkov)

Neptuun riigihaiguste majas
Võttes aga kätte taasiseseisvunud Eesti sünnikaardi, võib üht ja teist tõesti välja lugeda.
«Kaardis on nimelt märgitud astroloogilised majad ja 31. jaanuaril liikus kaheteistkümnendasse majja Neptuun. Selle planeedi juurde kuuluvad nakkused ja viirused, narkootikumid, pettused, vedelikud ja mürkained. Neptuun liikuski nn riigihaiguste majja ja viitab üsna üheselt sellele, et viirushaiguse levik saab toimuma,» sõnab Edda. Kuigi Eestis tuvastati esimene koroonaviirusega haigestunu alles 27. veebruaril, ei tähenda ju see kaugeltki, et haigust juba jaanuari viimasel päeval Eestis polnud.
«Mingi sutsakas tuli sisse ka 24. veebruari ning 10. ja 12. märtsi paiku. Tähenduslik ja kehva pingeseisuga aeg oli ka siis, kui Kuressaares need võrkpallimatšid toimusid, ning siis see puhang tuligi,» hindab Edda. «Neptuuniga seotud seisud tähendavad ka, et see on seotud Jupiteriga ning Jupiter annab liialdusi. Liialdus viitab ju selgelt lõbutsemisele Võrus. Ja kuna ta on teisel puhul seotud sportimise ja Merkuuriga, siis tõenäoliselt pallimängudega. Et aga näiteks Merkuur näitab ka paljusid teisi asju, siis tõesti ei osanud keegi seda kõike uue viirushaiguse levimisega seostada, sest kõiki aspekte ei jõua ju eelnevalt kontrollida. Tagantjärele vaadates ei oleks tohtinud selliseid asju korraldada ja tagantjärele on muidugi jube hea tark olla.»

Täitkem Saturni nõudeid
Et Neptuuni täistiir taevalaotusel kulgeb väga aeglaselt, on seis, mil ta vabariigi sünnihoroskoobis kaheteistkümnendasse majja siseneb, siiski küllaltki haruldane ning kestab aastaid.
«See ei tähenda muidugi, et kogu aeg peaks midagi juhtuma, aga majja astumise hetk jaanuari lõpul on tähtis,» rõhutab astroloog. «Ja kui nüüd küsida, millal see kõik võiks lõppeda, siis päris hea seis on juba 25. aprillil, kui Saturn liigub Eesti sünnihoroskoobis Saturni kaardi peale. Vaat see aeg võiks stabiliseerumist näidata, kuid ei tähenda veel haiguse kadumist. Stabiliseerumine saabub ainult sel juhul, kui elanikkond n-ö Saturni esitatud distsipliininõudeid täidab. Mis tähendab, et kui oleme jube tublid, istume kõik kodus ja peame reeglitest kinni, siis võib-olla saabub aprilli lõpus tasakaal. Kui aga kellelgi tekib mõte, et kaotame piirangud, eelkõige liikumispiirangud, hakkab viirus sootuks vohama. Piirangud tuleks likvideerida pigem hiljem kui varem.»
Edda lisab, et saab väga hästi aru noortest, kes kuidagi üheskoos olemisest loobuda ei taha, kuid praegu tuleb selle vältimiseks igati pingutada.
Teine märgiline kuupäev on 27. mai, mil taas Saturn Saturni peal on.

PÜSIB KENASTI KODUS: Kuigi Edda polegi suuremat sorti väljas kõndija, on ta ikka end tabanud mõttelt, et just nüüd tahaks sinna või tänna minna. «Aga tuhkagi ma lähen, olen ju riskigrupp,» muigab ta. (Daisy Lappard)

Koroona taandub novembris
Terviseplaneedina tuntud Jupiter moodustab väga hea seisu Marsiga 11. juulil. Kui üldjuhul on Marss tuntud sõjaka planeedina, tähistab ta astroloogi sõnul laastamistöö asemel pigem energia andmist. Marsi ülemvõimu ajal on näiteks tervenemine enamasti väga kiire.
«Siis võib tõepoolest midagi paremuse suunas muutuda,» tähendab taevatark, rõhutades siiski, et peaaegu kunagi ei juhtu sündmused täpselt märgitud päeval, vaid arvestada tuleb nädalase siia- või sinnapoole kõikumisega. Hakkame ju tihti sündmuse tekitatud mõju tunnetama hiljem.
Astroloogi hinnangul me juuli keskel veel päris harjumuspärase elurütmi juurde naasta ei pruugi. Üksikuid haigestumisi võib siin-seal ikka ette tulla.
«Maailm meie ümber on ju lahti ja inimesed mingil määral liiguvad,» põhjendab ta. «Millal aga haigus Eestist päriselt ära kaob? Pakun, et see võib juhtuda 2. novembriks, kui Pluuto ja Marsi seis on soodne. Nii on vähemasti näha Eesti sünnikaardist.»

Majanduskriis ei kesta pikalt
2021. aasta jaanuaris tekib aga Edda sõnul eriti huvitav seis, sest Saturn jõuab siis lõplikult Saturni peale ja jääb sinna tükiks ajaks.
«Eesti Vabariigi elus algab uus 30aastane tsükkel,» tähendab astroloog. «Saturn on struktuuride looja ja inimese sünnihoroskoobi puhul öeldakse ikka, et see tähistab küpsemise aspekti tema elus, eristab noore täiskasvanust. Kandes selle iseloomustuse üle riigile, on riik selleks ajaks saanud täiskasvanuks, olles teatud väärt kogemusi kogunud.»
Kuna Saturn tähistab eelkõige majanduslikku olukorda, võib arvata, et alanud majanduskriis väga pikalt ei kesta. Häid seise on tulevikus näha veelgi, kuid Edda sõnul ei maksa unustada, et Saturn ei anna kunagi midagi niisama. «Ta annab läbi visaduse ja töö tegemise,» rõhutab ta. «Arvestades aga, et meie rahvas selline on, siis aega võtab, aga asja saab. Hea majandusseis ei saabu plahvatusena, sest siin ei osale Marss või Uraan. Saturn annab aeglaselt, visalt ja raske tööga, aga ta tuleb ja annab. Rõhutan, et see on meie riigi jaoks nii, sugugi mitte teiste riikide jaoks.»

TEGEVUSI JAGUB: Edda ja Leino aega aitavad praegu sisustada täringumäng, uue astroloogilise abimehe koostamine ja pere kaks koera ning kass. Sellel mõne aasta tagusel fotol on kaadrisse jäänud vaid koerad. (Alar Truu)

Uus puhang ja Neptuuni saladus
Ometi terendab ees ka aeg, mis astroloogi veidi ehmatas.
«Ega äkki teist lainet tule,» vihjab Edda võimalikule uuele viirusepuhangule. «Kuna peame olema kõigeks valmis, siis ma siiski ütlen igaks juhuks selle kuupäeva välja, kus Neptuun on Marsiga opositsioonis – 12. mai 2021, nädal siia-sinna. Seda aega ma natuke kardaksin.»
Edda ütleb, et ega tegelikult midagi eriskummalist toimumas olegi, liiguvad ju planeedid kogu aeg oma kindlatel radadel ning meie elu mõjutavaid sündmusi toimub ikka.
«Midagi müstilist on selle viirusega ikkagi lahti. Võib-olla räägin natuke lolli juttu, kuid globaalset olukorda analüüsides näib, et viirus on muteerunud,» sõnab ta. «On ju nii, et mõnel ei anna haigus üldse tunda, mõnel kulgeb üliraskelt. Niisugune tunne on, nagu eksisteeriks haiguse kaks vormi. Neptuun viitab, justkui oleks selle kõigega seotud mingi saladus. Kust see viirus üldse tuli, pole samuti ju päris selge. Kord räägiti mingist koorikloomast, siis jälle nahkhiirtest … Segased lood! Aga Neptuuni juurde see kõik käibki.»

Vaktsiin suveks valmis
Astroloog uurib veel kord tähtede seisu ja ütleb, et kuna Saturn läks Veevalaja märki 22. märtsil ning on seal 2. juulini, tähendab see hoogsat uurimistööd vaktsiini loomise kallal. Tähistab ju Veevalaja tähtkuju uudishimu, avastamist ja teadustööga tegelemist, Saturn samuti teadust, kuid ka visadust ja tööd. Loodetavasti sel ajavahemikul vaktsiin ka leitakse.
«Tunnistaksin isegi, et see on väga tõenäoline, kuid muidu Veevalajas olev Saturn kõige parem seis just pole. Ütleksin, et rahvale see ei sobi, aga vaktsiini avastamiseks ja uuringuteks on see hea. Loodame,» lausub Edda.

Mõttemallid peavad muutuma
Astroloog arutleb, et ehk on praegune eriolukord millekski isegi hea. Olles paljude teiste Eesti astroloogidega asjade seisu arutanud, on nad tulnud ühisele seisukohale, et uus olukord on tulnud meie mõttemallide muutmiseks.
«Iga asi on millekski vajalik. Äkki selleks, et natukegi meie elukorraldust muuta. Heaoluühiskonnale omane laristamine, ringi tormamine, keskkonna saastamine – emake Maa lihtsalt ei talu seda enam,» tõdeb Edda. «Mul tõesti on selline tunne, et keegi kuskil kõrgemal tahab pidurit tõmmata ja soovib, et maakera saaks vahepeal kosuda. Jumal tänatud, et seda mingi sõjaga ei tehtud, ehkki ka praegust olukorda võib tinglikult sõjaks nimetada. Kodust välja minek tähendab ju piltlikult ka seda, kas saad kuuli või mitte.»

TÄIELIK MÜSTIKA: «On ju nii, et mõnel ei anna haigus üldse tunda, mõnel kulgeb üliraskelt. Niisugune tunne on, nagu eksisteeriks haiguse kaks vormi. Neptuun viitab, justkui oleks selle kõigega seotud mingi saladus.» (Erki Pärnaku)

Kodused täringumängud
Omamoodi panebki meid proovile kodus olemise soovituse järgimine. On ju juba inimloomusesse kodeeritud tahe reegleid kasvõi natuke eirata. Kuigi Edda polegi suuremat sorti väljas kõndija, on ta ikka end tabanud mõttelt, et just nüüd tahaks ta sinna või tänna minna.
«Aga tuhkagi ma lähen, olen ju riskigrupp,» muigab ta. «Õnneks on meil suur elamine ja miski ei ahista. Veevalajana ei armasta ma väikeseid kinniseid ruume, mul peab olema õhku, avarust ja vabadust. Ent keelatud vili on magus ja eks sama seis ole praegu ka paljude teiste inimeste, eriti noortega. Eks pane elavhõbe kuskile kinni! See pole ju võimalik.»
Edda ise sisustab koos elukaaslase Leinoga sunnitud kodus istumist täringumängu mängides. Aega aitavad mööda saata ka kaks musta peletist ja üks valge kaunitar ehk kaks musta koera ja üks valge kass. «Kuna mina välja ei lähe, käib elukaaslane nendega jalutamas.»

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?