Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 1. aprill 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 2. aprill

14. Päikese päev
0. Kuu päeva algus 11.20

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud elavale hingele, härja hingele. Legendi järgi elasid kuldsajandil esimene inimene ja esimene härg. Kui maailma tuli kurjus, siis härg tapeti, aga tema hing jäi valitsema kõige elava üle. See on viljakuse, headuse, külluse ja täisverelise elu päev. Ole heatahtlik kõige elava suhtes, jaga ande ja kingitusi. Küpseta leiba ja jaga seda teistega. See on looduse harmoonia päev, mil riid ja tülitsemine on lubamatud.

Kell 11.20 algav kuutsükli 10.päev soosib puhkamist ja enesevaatlust süvatasandil. See on ettetunnetuse, kuid ka mineviku ja algallika tunnetuse päev. Hea on kuulata veevulinat, sest see võib sind viia ajas tagasi ja näidata karmaliste probleemide olemust. See on hea päev perekondlikeks koosviibimisteks, kuid ka peresiseste suhete parandamiseks.

PÄEVA MÄRGID:  Tänase päeva märke eriti ei jälgita, kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud segased unenäod pole tähenduslikud. Eredad ja unenäod, mida näed, täituvad väga ruttu, nädala jooksul. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu. Kui nägid unes raha, siis seda ka saad.

TOIT: Hea on juua piima ning süüa piimatoite – piimaga keedetud pudrud, kohupiim ja korbid. Kindlasti tuleks ka leiba süüa. Samuti on head pähklid ja seemned.

SOODNE VÄRV: roheline.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.

Reede, 3. aprill

15. Päikese päev
11. Kuu päeva algus 12.41

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevalikele teedele ja voogudele, milles väljenduvad minevik, olevik ning tulevik. Seda päeva valitseb ürgne naiselik alge ja seega kõik naised. Ole see, kes sa oled või soovid olla, teadvusta endale oma isikupära, kordumatust ning võimeid. See on ka jumaliku armastuse ja külluse päev.

Kell 12.41 algav kuutsükli 11.päev tähistab energia avanemist ja see on väga võimas päev. Kui valitsed enda energiat ja tunnetad, et oled loodusega üks, siis saad kasutada kundalini energiat, et avastada selle päeva saladusi ja kasutada võimsaid loomeenergiapuhanguid. Kui ei, siis ole ettevaatlik ja vaoshoitud ning puhasta oma aurat palvete ning puhastavate riitustega.

PÄEVA MÄRGID: Väga hea, kui sajab vihma ja lööb välku, sest taevased sademed puhastavad ja välk on seotud hvarna ehk õnnistuse ja kõrgema abiga. Kui satud juhuslikult vihma kätte, siis ennustab see abi saamist ning heaolu saavutamist. Juhuslikult kinni keeratud vesi tähistab vaesust ning üksindust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad nii sümboolsed kui ka reaalsed. Kui nägid unes vett, siis on oodata edu, raha ning tasu. Kui nägid unes taevast või lendasid seal, siis tähistab see tervise tugevnemist, tervenemist.

TOIT: Hea on süüa palju puuvilju, eriti tsitruselisi, mett, halvaad, maiustusi ning juua puuviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: oranž ja hõbedane.

EBASOODNE VÄRV: erkroheline.

Laupäev, 4. aprill

16. Päikese päev
12. Kuu päeva algus 14.13

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud jumalikule õiglusele, rangusele ja kohtumõistmisele. See päev nõuab ausust, õiglust, lepingutest kinnipidamist ja kindlaksjäämist antud sõnale. Ei tohi rikkuda mingeid reegleid. Hoia korda, harmooniat ning tasakaalu.

Kestab kuutsükli 11.päev ja siin tuleb olla tähelepanelik igas oma tegevuses, et liikvel olevad võimsad energiad sind ei kahjustaks. Kell 14.13 algav kuutsükli 12.päev esindab jõudu ja soosingut ning see on armastuse ja kaastunde päev. Inimese aura tugevneb ning tema mõju ümbritsevale on suur. Tarkus võidab tunded ja mõistus on üle emotsioonidest. See on rahunemise ja vaimsuse päev, mis on soodne meditatsiooniks ja palveteks.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad värvilise või vääriskivi, siis saad sõpradelt toetust, kaitset, abi. Kui leiad nööre või silmuseid, siis pääsed ohtudest või ohtlikest olukordadest. Kui lõhud peegli, siis hävitad oma kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud sümboolsed unenäod on tähenduseta. Lähemal ajal täituvad vaid konkreetsed ja värvilised unenäod. Kui nägid unes lähedasi, siis on see hoiatus vigade tegemise eest, mis võib tuua ebaõnne. Kui nägid unes hobuseid, siis on oodata abi kõrgemalt poolt.

TOIT: Kasulik on süüa toorest ja teravat toitu: sibulat, küüslauku ja mädarõigast. Samuti soolaseeni, soolakala, soolapähkleid.

SOODSAD VÄRVID: kõik sinised toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja roheline.

Pühapäev, 5. aprill

17. Päikese päev
13. Kuu päeva algus 15.51

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud sõjanduse, õigluse kaitsmise ning võitlusega tumedate jõududega, kes täna aktiviseeruvad. Tuleb võita oma hirmud ja kahtlused ning kindlalt kaitsta oma seisukohti. See on hea päev reisimiseks, teadmiste täiendamiseks ning tähtsate dokumentide ettevalmistamiseks. Samuti palvete lugemiseks, sest see on üks sõnamaagia päevadest.

Kestva kuutsükli 12.päeva tähis on jõud ja soosing. See on väga harmooniline armastuse ja kaastunde, vaimsuse ning rahunemise päev.
Kell 15.51 algav kuutsükli 13.päev soosib teadmiste omandamist ning elus oma koha leidmist. Selleks tuleb ennast vaadelda kõrvaltvaataja positsioonilt ning emotsioonideta.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad palju metallesemeid ja eriti, kui need on sarnased, siis ennustab see ootamatut õnne. Kui kolmest küljest kirevad kuked, siis soovi midagi ja see täitub. Kui puhub tugev vastutuul, siis sulle osutatakse abi. Kõik tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud head ning meeldivad unenäod võivad täituda viimse täpsuseni või vastupidi. Kui unes lendasid, siis ületad raskused. Hea, kui nägid autode võidusõitu või sõitsid ise autoga, sest see annab lootust paremale tulevikule.

TOIT: Hea on süüa pannkooke ja muid ümara kujuga küpsetisi, mis meenutaksid Päikest. Kanaliha ja –munad on täna tabu.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, oranž ja tumepunane.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, helesinine ja tumedad toonid.

Esmaspäev, 6. aprill

18. Päikese päev
14. Kuu päeva algus 17.30

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud heategevusele, elurõõmule ja lahkusele. Tänane päev peab olema kerge ja rõõmus, sest see on maiste rõõmude päev. Tee kõike, mis sulle meeldib ja tee seda mõnuga. Soovitavad ei ole vaid kaugele reisile asumine ja suhted vastassugupoolega.

Kestab kuutsükli 13.päev, mis on hea uute kontaktide loomiseks. Võid kohata uusi partnereid, sõlmida kasulikke lepinguid, või leida uue töökoha. Kuid jälgi, et sa ei killustaks end liiga paljude asjade ettevõtmisega. Kell 17.30 algav kuutsükli 14.päev toetab igati kõiki uusi ideesid ja algatusi. See, millele täna aluse paned, hakkab tulevikus kindlasti kasu tooma. See on maine ja reaalne päev, mil maagilised rituaalid on keelatud.

PÄEVA MÄRGID: Hea märk, kui sa kuidagi ärgata ei tahtnud, sest see näitab, et sinu südametunnistus on puhas. Kui leiad väikese metalleseme, siis ennustab see õnne, edu, armastust. Kui leiad kodu ligidalt metallraha, millel vapp pealpool, siis ennustab see heaolu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed vaid siis kui saabuval öösel on pilves ja sombune ilm. Kui nägid unes riideid, siis on oodata heaolu ja õnne; kui nägid unes linde, siis tähistab see teateid, sõpru, seltskonda.

TOIT: Täna tuleb süüa vähehaaval, kuid tihti. Soovitavad on piimatoidud, puljongid ja keedused. Kasulik on kogu päeva jooksul midagi näksida.

SOODSAD VÄRVID: hall ning tumedad ja ranged toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: kirevad ja säravad.

Teisipäev, 7. aprill

19. Päikese päev
15. Kuu päeva algus 19.10

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud esivanemate hingedele. Hea on viibida kõrgemates kohtades, kust avaneks võimalikult avar vaade loodusele. Meenuta esivanemaid ja nende tegemisi ning traditsioone. Ära kedagi solva ega keeldu palvetest. Ära tee kaugeleulatuvaid tulevikuplaane, ära valeta, ära anna vandeid ega lubadusi, eriti kirjalikke.

Lõviosa päevast valitseb kuutsükli 14.päev. Tasub pöörata pilk oma sisemusse ja endalt küsida, kas töö, mida teed on sulle südamelähedane ja meele järgi. Mis takistab tegelemast sellega, millega tegelikult tahaksid tegeleda. Kui leiad endas vastused, siis võid lugeda, et oled leidnud õige teeotsa, millel on head tulevikuperspektiivid. Kell 19.49 algab saatanlike mõjutustega, hinge kiusatuste päev. Kui sinu mõtted on siirad ja puhtad ning kui säilitad meelerahu, siis pole karta midagi.

PÄEVA MÄRGID: Kui mõni loom tuleb sulle koju või sinu koer haugub sinu peale, siis kaitsevad sind esivanemad. Kui leiad vääriskivi või sõrmuse, siis täitub soov. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kuid täituvad alles hiljem. Kui nägid unes puid või lilli, siis on oodata õnne, armastust või ootamatut sissetulekut. Kui nägid unes tähti, siis on oodata õnne ja heaolu.

TOIT: Täna on hea süüa teraviljaputrusid, taimetoitu, idandeid ja rohelist.

SOODNE VÄRV: roheline

EBASOODSAD VÄRVID: oranž, kollane ja must.


Kolmapäev, 8. aprill

20. Päikese päev
16. Kuu päeva algus 20.51
Täiskuu 5.35

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on võit, mida sümboliseerib tulemõõgaga ingel, kes lõikab läbi ebaõigluse ja võidab pimeduse. See on aktiivne päev, mil tuleb astuda võitlusse õigluse eest ning näha asju nii nagu need on. Unusta roosad prillid. Katkesta mittevajalikud suhted ja sidemed. See on tõsine päev ja seepärast ära raiska sõnu niisama. Väga tähtis on täna võita endas kahtlused, tunnistada Jumalikku jõudu ning õnnistust. 

Suurema osa päevast valitseb kuutsükli 15.päev, mille üks tähis on madu. See on madu, kes ahvatleb sööma keelatud vilja. Kontrolli oma emotsioone mõistusega ja ära anna järele kiusatustele. Kell 20.51 algab kuutsükli 16. päev. Pinged annavad järgi ning astraalse ja füüsilise keha vahel hakkab valitsema harmoonia.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad metallesemeid, eriti teravaid, siis leiad lahenduse keerulistele probleemidele. Kui tuulehoog avab akna, siis ennustab see uue elu algust. Kui lind istub õlale, sinu peale langeb linnusulg või kuuled kukkede kiremist, siis ennustab see kaitset ning head uudist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis on seotud võitluste, lahingu, terariistade või relvadega. Neil on seos sinu tehtud eluliste otsustega.

TOIT: Kasulik on süüa teravat ja rasket toitu ning palju küüslauku.

SOODSAD VÄRVID: punane ja erkkollane.

EBASOODSAD VÄRVID: heledad ja pastelsed.

NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu on aktiivses kasvamise faasis, mis kolmapäeval kell 5.35 kulmineerub täiskuuga. See on aeg viia ellu oma plaane. Püüa säilitada rahulikku ja mängulist suhtumist, sest siis on sinu vaim paremini valmis märkama tekkivaid võimalusi. Ole enda vastu siiras ja helde ning naerata enesele hommikuti peegli ees justkui tugevdades kõiki enese positiivseid hingeomadusi.

Kasvava kuu ajal annab organite tugevdamine, ravi ja taastumine paremaid tulemusi kui muul ajal. Trenni tehes tuleks olla ettevaatlik, sest võid end kergesti üle pingutada ja kogemata lihaseid rebestada.

NELJAPÄEVAL kell 21.26 liigub Kuu Lõvi tähemärki ja sel ajal on haavatav organ süda. Samuti on inimene sel ajal aldis igasugusele radikuliidile.

PÜHAPÄEVAL kell 0.18 liigub Kuu Neitsisse, mis valitseb soolestikku ja seedetrakti ning need organid sel ajavahemikul enam haavatavad.

TEISIPÄEVAL kell 0.16 liigub Kuu Kaaludesse, mis sobib hästi ilusalongi külastamiseks, et lasta teha lõõgastavat massaaži ja muid lõõgastavaid protseduure. Sel ajal on haavatavad organid neerud ja endokriinne süsteem, mis sel ajal rahule jäetakse.

KOLMAPÄEVAL kell 23.16 liigub Kuu Skorpionisse ja sel ajal on haavatavad suguorganid ja alakeha.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?