„MÕTTEKOHT“ | Kas sa teadsid, et söömishäire võib endast märku anda juba 12aastastel lastel?

Silja Paavle, 31. märts 2021

„Minu tütar sõi täna kolm riisitera, mitu sinu tütar sõi?“ meenutab Söömishäirete liidu loomise üks eestvedajaist Snežana Härma värskes Naistelehe podcast'is Mõttekoht vestlusi lapsevanematega palatiukse taga, kui ta haiglas anoreksia küüsis vaevlevat tütart vaatamas käis.

Snežana tunnistab, et kui saaks aja tagasi keerata ning tema tütar teataks 9aastasena taas, et on nüüd vegan, siis lööks ema tõsist häirekella. Sest uuringud on välja toonud, et söömishäired ilmutavadki lastel end juba 8-9aastaselt, kuid kõige tavapärasemalt 12aastaselt. Väljakujunenuna on neid häireid aga juba üsna keeruline kontrolli alla saada.

Kas iga toiduga pirtsutamine või dieet on söömishäire, mida söömishäired endast kujutavad, kuidas neid märgata, mida need toovad kaasa haige lähedastele ning kust abi otsida, sellest räägib värskes taskuhäälingu saates Snežana Härma koos Söömishäirete Liiduga koostööd tegeva psühholoogi Jana Ehasooga. Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Kui saate kuulamise järel tekib vajadus spetsialistidega kõnelda, võib söömishäirete teemaliste küsimustega pöörduda Söömishäirete liidu poole e-mailil info@soomishaired.ee

Söömishäirete liidu looja Snežana Härma ja tema tütar Stefany, kellest kõik alguse sai. (Martin Ahven)
 
Psühholoog Jana Ehasoo (Erakogu)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?