1.–7.04 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 31. märts 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee).

Neljapäev, 1. aprill
12. Päikese päev
19. Kuu päeva algus 0.24

PÄEVA OLEMUS: Tänast Päikese päeva valitseb Kuu ja tema varjatud jõud. Kuu valdkonda kuuluvad astraalne puhastumine, virgumine, tärkamine, naiselik alge ja emadus. Loogilise mõtlemisega pole siin midagi teha. Juhindu intuitsioonist ja ära esita küsimusi. Kui miski ei õnnestu, siis nii ongi vaja. 

Kell 0.24 algav kuutsükli 19.päev on võrgu ja sõltuvuse päev ning seepärast on kasulik teha naba vabastamise harjutust. Tegele oma hinge ja südametunnistuse puhastamisega ning väldi uhkust ja valet, et sind ei püütaks võrku, mis on üks selle päeva sümboleist. Ole ettevaatlik uute ideede ja pakkumiste suhtes, sest neis võib peituda pettus. Ära allkirjasta lepinguid ega võta endale kohustusi. 

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad peenraha, eriti kui vapp on pealpool, siis tuleb probleemidele õnnelik lahendus Kui satud ootamatult vihma kätte ja saad märjaks, siis on oodata õnne ja edu. Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis saad lähemal ajal häid uudiseid või kohtad vana sõpra.. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Kui unes lendasid, siis saad energiat ja uusi sõpru.

TOIT: Kasulik on juua naturaalseid mahlu, kompotti, allikavett, kuid ka valget veini. Pole hea süüa raskesti seeditavaid toite, samuti pähkleid ega mett. 

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ning luitunud toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja kollane.

Reede, 2. aprill
13. Päikese päev
20. Kuu päeva algus 2.07

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevatähtedele ja lubab meil oma tulevikku modelleerida. Hea on mängida loogikat nõudvaid mänge või lahendada loogilisi ülesandeid. Samal ajal kui sina mängid või lahendad ülesandeid tegeleb sinu alateadvus probleemidele või väljakutsetele parima lahenduse leidmisega. 

Kell 2.07 algav kuutsükli 20. päev kutsub üles vaimsusele, meditatsioonile ja süvenemisele. Hea oleks veeta see päev omaette, sest kollektiivsed tegevused ja loominguline töö on pärsitud. See on huvitav päev, mil ollakse tõsisemad kui muidu ja osatakse näha kõike kõrgelt, justnagu linnulennult. Tõustaksegi vaimus enese üle, kuigi on olemas ülbuse oht. Ära võta üles maast leitud asju. 


PÄEVA MÄRGID: Parim indikaator päevaks on hommik, eriti esimene tund peale ärkamist. Kui sel ajal sügeleb kael, siis hoia oma raha; kui selg, siis on tulekul ebameeldivused, mis on seotud lastega või probleemid armastuses; kui sügeleb kõht, siis tööga seotud ebameeldivused või oht koduloomade poolt. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud konkreetsed unenäod on tähenduslikud, sümboolsed ja segased mitte. Kui oled naine ning nägid unes kala, siis on see õnne sümbol. Kui nägid unes, et ujud vees, siis satud kellestki või millestki sõltuvusse.

TOIT: Kasulikud on soolane kohupiim ja juust. 

SOODSAD VÄRVID: punane, lilla ja valge.

EBASOODSAD VÄRVID: luitunud, soo- ja liivakarva toonid.

Laupäev, 3. aprill
14. Päikese päev
21. Kuu päeva algus 3.09

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev kuulub elavale hingele. Suhtu heatahtlikult kõigesse elavasse, hoolitse loomade ja maiste hüvede eest. Küpseta leiba ja jaga seda teistega. Anna almuseid ning tee südamest tulevaid kingitusi, sest südamliku ja heatahtliku suhtumisega tõmbad ligi maiseid hüvesid. See on ühtsuse ja harmoonia päev, mil suurim patt on tülitsemine. 

Kell 3.09 algaval kuutsükli 21.päeval võivad inimesed olla rõhutatult ausad ja altruistlikud, sest see on astraalse rüütellikkuse päev. Ilmnevad uued võimalused, kuna mõtestatakse lahti möödunud kogemusi ning tehakse parandusi oma tulevikuplaanides. 

PÄEVA MÄRGID: Tänase päeva märke eriti ei jälgita, kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Kui loomad sind ründavad, siis on see märk, et sinu elutee suund on vale. Kui loomad ründavad last, siis on see märk vanematele, et lapsel puudub kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud segased unenäod pole tähenduslikud. Kui unes suplesid või nägid vett, on karta kuulujutte. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu. Kui nägid unes raha, siis seda ka saad. Kui nägid unes talvist maastikku, siis tähistab see haigust.

TOIT: Hea on juua piima ning süüa piimatoite. Toit peab olema kerge, mitmekülgne ning mitte sisaldama liha.

SOODNE VÄRV: roheline.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.

Pühapäev, 4. aprill
15. Päikese päev
22. Kuu päeva algus 4.52 

Kuu viimane veerand 13.02

PÄEVA OLEMUS: Tänasel Päikese päeval on au sees naised ja emad. Taevas ei tunnista isikut, kes naisterahvaga tülli läheb. Igasugune töö, mis täna tehakse peab olema rõõmuks. Väga sobiv päev, et olla oma kodus perenaine selle sõna igas mõttes, kuid leia aega ka selleks, et minna loodusesse ja nautida selle ilu. 

Kell 4.52 algav kuutsükli 22.päev on salatarkuste kogumise ja omandamise päev, maagiline tarkuseraamatu päev. Igasuguseid lepinguid ja koostööplaane tuleb detailselt kontrollida. Seda enam, et täna võidakse kergesti üksteist valesti mõista. Sel päeval ei tohi aktiivselt liikuda, mitte üheski mõttes. Tasub õppida ja õpetada, olla kannatlik ja teisi teenida, kuid mitte teenindada ega orjata.

PÄEVA MÄRGID: Kui satud juhuslikult vihma kätte või näed vikerkaart, siis ennustab see abi saamist ning heaolu saavutamist ja taevased sademed on puhastava mõjuga. Kui kuuled müristamist, näed välku, siis need on kõrgema abi märgid. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad nii sümboolsed kui ka reaalsed. Kui nägid unes vett, siis on oodata edu, raha ning tasu. Kui nägid unes riideid, riietusid või eriti kui panid jalanõusid jalga, siis on oodata kiiret sõitu, reisi või elumuutust paremuse poole.

TOIT: Hea on süüa palju puuvilju, eriti tsitruselisi, mett, halvaad, maiustusi ning juua puuviljamahlu. Hea päev paastumiseks.

SOODSAD VÄRVID: oranž ja hõbedane.

EBASOODNE VÄRV: erkroheline.

Esmaspäev, 5. aprill
16. Päikese päev
23. Kuu päeva algus 5.39

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud õiglusele, andestamisele, südametunnistuse puhastamisele ja leppimisele. Kui oled kedagi asjatult süüdistanud, siis täna on andekspalumiseks õige päev. Tuleb hoida korda ja harmooniat, pidada kinni varem sõlmitud lepingutest või antud lubadustest. Räägi vähem ja kui, siis jälgi, mida räägid. Ole kõiges täpne ja punktuaalne. Mingil juhul ei tohi valetada. 

Kell 5.39 algav kuutsükli 23.päev on saatanlik, mõttetu tigeduse ja agressiooni päev, mis muudab meeleolud kõikuvaks ja suhtlemise üsna keeruliseks. Inimesed kipuvad domineerima ja oma ego üles upitama. Jää igas olukorras rahulikuks, sest see on provokatsioonide päev ning neile ei tohi alluda. 

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad nööre või silmuseid, siis pääsed ohtudest või ohtlikest olukordadest. Kui leiad mingi anuma, siis ootavad sind heaolu, õnn ning edu. Kui leiad värvilise või vääriskivi, siis saad sõpradelt toetust, kaitset, abi. Kui lõhud peegli, siis hävitad oma kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud sümboolsed unenäod on tähenduseta. Lähemal ajal täituvad vaid konkreetsed ja värvilised unenäod. Kui nägid unes lähedasi, siis on see hoiatus vigade tegemise eest, mis võivad tuua kurbust ja ebaõnne.

TOIT: Kasuta ohtralt sibulat, küüslauku, mädarõigast, pipart. Hea on süüa soolaseid toite: soolaseeni, soolakala, soolapähkleid. 

SOODSAD VÄRVID: kõik sinised toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja roheline.


Teisipäev, 6. aprill
17. Päikese päev
24. Kuu päeva algus 6.06

PÄEVA OLEMUS: Tänane Päikese päev on seotud õigluse kaitsmise ning võitlusega tumedate jõududega, kes täna aktiviseeruvad. Peamine on võita enese hirmud, sest midagi ei tohi karta. Abiks on palvete lugemine. Kaitse kindlalt oma seisukohti. Ära planeeri tulevikku. Tee jooksvaid asju, mis nõuavad kiiret otsustamist. 

Kell 6.06 algav kuutsükli 24.päev on seotud loodusjõudude ärkamisega. Inimene võib saada tohutult jõudu ja energiat, kuid neid jõude tuleb osata ohjeldada. Siin tulevad kasuks füüsilised harjutused, millest eriti hea on pea peal või turiseis. 

PÄEVA MÄRGID: Kui puhub tugev vastutuul, siis sulle osutatakse abi. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis on oodata edu materiaalsetes asjades. Kui leiad palju metallesemeid ja eriti, kui need on sarnased, siis ennustab see ootamatut õnne. Kõik tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud head ning meeldivad unenäod võivad täituda viimse täpsuseni või vastupidi. Hea unenägu võib tähendada pettust, sest sind tahetakse millessegi meelitada. Hea, kui nägid autode võidusõitu või sõitsid ise autoga, sest see annab lootust paremale tulevikule.

TOIT: Süüakse pannkooke ja muid ümara kujuga küpsetisi. Pole soovitav juua veini, süüa seeni, rohelist köögivilja ega loomset toitu, eriti kanaliha ega -mune. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, oranž ja tumepunane.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, helesinine ja tumedad toonid.

Kolmapäev, 7. aprill
18. Päikese päev
25. Kuu päeva algus 6.22

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on rõõmu ja lõbustuste päev, kuid kogu päeva läbib õiglus. Üleeilse, eilse ja tänase päikesepäeva valitsejad Mitra, Sraoša ning Rašnu on kolm õiglast kohtunikku, kelle ette inimene pärast surma astub. Vaheta informatsiooni ja kogemusi. Tee kõike, mida soovid, kuid peamine on, et sinu tegevuses poleks pahatahtlikkust. 

Kell 6.22 algav kuutsükli 25.päev on maagiline ja kõik inimesed muutuvad sel päeval pisut prohveteiks ning kõik öeldu pisut prohvetlikuks. Seepärast tuleb oma sõnu hoolega jälgida. Informatsiooni suhtes tuleb olla väga tähelepanelik. Sel päeval võib tarkust anda iga info. Isegi selline, mis esmapilgul mõttetuna näib. 

PÄEVA MÄRGID: Hea märk, kui sa kuidagi ärgata ei tahtnud, sest see näitab, et sinu südametunnistus on puhas. Kui näed üheaegselt päikest ning vihma või vikerkaart, siis on oodata rahu, heaolu ning õiglust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed vaid siis kui saabuval öösel on pilves ja sombune ilm. Siis täituvad need ruttu, 1-2 päeva jooksul. Kui nägid unes vett, siis tähistab see puhastumist. Kui nägid unes riideid, siis on oodata heaolu ja õnne.

TOIT: See on rõõmu päev ning ka toit peab olema rõõmuks. Soovitavad on kohupiim, piimatoidud, puljongid ja keedused. Kasulik on kogu päeva jooksul midagi näksida. 

SOODSAD VÄRVID: hall ning tumedad ja ranged toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: kirevad ja säravad.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kaotab taevavõlvil päevhaaval oma ümarust ja koos tema kahanemisega kahaneb tasapisi ka inimese füüsiline energia. See aeg sobib oma ettevõtmistele viimase lihvi andmiseks, asjade lõpetamiseks, kärpimiseks ja loobumiseks. Kui oled millestki iganenust või ebavajalikust loobunud või vabanenud, siis võid tunda energiatulva. Ka organism hakkab end kahaneva kuu ajal puhastama ja uhab minema jääkained ja mürgid. Aita teda siis puhastavate taimeteekuuridega. 

NELJAPÄEVAL kell 8.59 liigub Kuu Amburi tähemärki ja sel ajal tuleks süüa kergesti omastatavaid toite, et mitte üle koormata maksa. Tugevda immuunsüsteemi, näiteks päevakübaratinktuuriga.

LAUPÄEVAL kell 11.13 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki ning siin tuleb luubi alla võtta nahk ja selle puhastamine. Hästi mõjuvad harjutused ja massaažid jalgadele ja jalaliigestele. Ei ole hea jalgu, aga eriti põlvi liigselt koormata. 

ESMASPÄEVAL kell 16.04 liigub Kuu Veevalaja tähemärki ja see on soodne aeg kõigiks veeprotseduurideks, vesimassaažiks jms. Haavatavad on: liigesed, jalad. 

KOLMAPÄEVAL kell 23.31 liigub Kuu Kalade tähemärki ning hea on teha ravivaid jalavanne. Hea on ravida küüneseent, sest see allub praegu hästi ravile. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?