ITA EVER 90 | Kersti Heinloo: Ita on üks neid teatrijumala tööriistu, kes on ohverdanud oma keha ja hinge, et publikut puudutada

Helina Piip, 31. märts 2021

1. aprillil tähistab Eesti teatri grand old lady Ita Ever oma 90. sünnipäeva! Naisteleht kogus juubilari õnnitlemiseks kokku ta kolleegidelt sületäie lõbusaid, vürtsikaid ja liigutavaid lugusid.

Kersti Heinlool on meeles üks väga sügav hetk, mille ta ka pildile tabas.

«Mängisime koos Itaga Priit Pedajase lavastuses «Kolm talve». Märkasin Itat aksi vahel oma etteastet ootamas. Ita jäägitu keskendumine ja hetkes olemine, tähelepanelik etenduse kuulamine jäi mulle meelde ja distsiplineerib ka mind igas järgnevas töös. Puhastumine argisest ja valmisolek. Tajusin tema armastust lava vastu, ürgset kuulumist lavailma. Mulle meeldib teatrit ja teatritööd natuke müstifitseerida ning näha vägevates näitlejates preestreid ja preestrinnasid, kes teenivad ja vahendavad. Ita on üks neid teatrijumala tööriistu, kes on ohverdanud oma keha ja hinge, et publikut puudutada ning tundma panna. Suur õnn on väikesel rahvusel omada nii suure väega loojaid.»

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?