„Selgeltnägijate tuleproovi“ osalejad ennustavad: millal naaseme tavaellu?

Verni Leivak, 24. märts 2021

Andsime enamikule tänavustele «Selgeltnägijate tuleproovis» osalejatele võimaluse oma võimed proovile panna ja tulevikku vaadates ennustada, millal ometi koroonapandeemia lõpeb ning endine elukorraldus taastub.

Bioenergeetik Ervin: «Normaalsesse ellu saame tagasi pöörduda juulis.»

Bioenergeetik Ervin (TV3)

Rahunemine ja vabanemine saabub juba pärast jaanipäeva. Oht peitub aga inimestes, kes on muutunud väga impulsiivseks ja käituvad riskantselt. Võime kuulda õnnetustest ja kuritegudest, mis panevad meid õhku ahmima.
Märgid näitavad, et möödunud on väga õpetlik aeg. Oleme põhjas ära käinud ja nüüd oleks veel olulisem olla igati säästlik. Muidu võib juhtuda, et hapnik saab enne otsa, kui pinnale jõuame.

Oleme kaotanud väga palju energiat. Ära hakka tagasi tegema tegemata jäänud asju. Jäta need seljataha ja alusta uut peatükki uuelt leheküljelt.
Mina kasutasin vaatluseks pendlit ja kaarte.

Selgeltnägija Merily: «Tõelisi paranemismärke on näha alles 2022. aasta kevadel.»

Selgeltnägija Merily (Erki Pärnaku)

Nagu näeme ajaloost, kestab viiruslik pandeemia keskmiselt 18–24 kuud. Maailm muutub suure pöördega ja teatud muutustega on mõistlik kaasa minna. Saame huvitavaid õppetunde, kuidas jääda ellu ja terveks, hoida teisi, olla tolerantne.

See aasta toob koroona tõttu palju lahutusi ja lahkuminekuid. Arusaamad ja seisukohad sellest haigusest on väga erinevad ning need tekitavad palju lahkhelisid. Ees on oodata veel palju koondamisi ning äride ja eraisikute pankrotte.

Vaktsineerimine toob paksu pahandust seoses reisimisega, sest see muutub keeruliseks nende jaoks, kes end vaktsineerida ei soovi. Samuti koheldakse neid inimesi töökohtades diskrimineerivalt.

Mina kasutasin nii nägemist läbi küünla kui ka tarokaarte.

Šamaan Evald: «Enne aprilli lõppu või maid pole veel midagi head loota.»

Šamaan Evald (TV3)

Pagenduse esivanem ütleb, et oleme peidus ja otsime varjupaiku, et selle viirusega kokku ei puutuks. Pagenduses olles otsime eneses neid väljundeid, mis aitavad ellu jääda, olla koos lähedastega.

Kindlasti on oodata konflikte vaktsineerimise pooldajate ja vastastega – seda on juba praegugi näha, kuid igaühel on valikuvõimalus. Kes on koroona läbi põdenud ja ellu jäänud, on tugev, kes aga siitilmast lahkunud, pole midagi parata. Ringi liigub kurbuse šamaan – surevad ka need, kelle organism on nõrgaks jäänud ega suuda selle viiruse vastu võidelda.

Paraku oleme viimase saja aasta jooksul unustanud looduslikud väekad taimed, mis hoiavad meid tervena. Sa võid olla oma teada tugev, aga vähese immuunsusega. Et end tervena hoida, söö ja joo looduslikke immuunsuse parandajaid. Ka siis, kui oled terve. Küüslauk, salveitee ja kui kevadel juba värskeid lehti leidub, söö iga päev üks. Joo iga päev ka kasepässikujooki.

Tunnetaja ja kristallitüdruk Kristelle: «Hilissügisel saabub uus viiruselainetus.»

Tunnetaja ja kristallitüdruk Kristelle (TV3)

Osalised piirangute leevenemised algavad aprilli lõpust või mai algusest. Suvi tuleb üsna sarnane eelmisega ehk inimeste arvu piirangud kehtivad, aga väljas üritusi toimub. Siseruumides maskide kandmise nõue säilib.

Hilissügisel saabub uus viiruselainetus, mis kestab vahelduvalt kevadeni, aga mitte nii intensiivselt ja suurte piirangutega kui praegu. Tunnetan, et 2022. aasta suvest hakkab meie harjumuslik elu tagasi tulema. Suures osas tänu sellele, et viirusel tähelepanu fookuse hoidmine ja pidev kajastamine meedias lõpeb ära.

Soovitus: meil on alati, ka headel aegadel olnud midagi, mida mingil põhjusel teha ei saa või ei tohi. Küsimus on, kas keskendume sellele stressiga.
Minu allikaks on enda tunnetus, kuidas keha reageerib, kui küsimusi küsin.

Maag Geit: «Tänane olukord on mööduv.»

Maag Geit (TV3)

Olen kindel, et kahe aasta pärast saame vaadata tagasi tänasele olukorrale kui probleemile, mille inimkond järjekordselt lahendas. Maailma minevik on täis sõdu, viirusi ja muid raskusi, mis alati panevad inimese ellujäämise proovile. Enamikule meist tuli COVID-19 viirus suure teadmatusena, sest olime elanud stabiilsuse turvalises mullis. Teadsime, mis tuleb homme ja milline on elu poole aasta pärast.

Kuid just mälestus stabiilsusest hoiab meid tänases olukorras ärevana, andes samas ka eesmärgi, mille poole uuesti püüelda. Nagu me ei viska ära arvutit, mida on tabanud pahatahtlik viirus, ei tasu ka seekord pead norgu lasta kaika pärast, mis me kodaratesse sattus. Raskused on selle jaoks, et neid ületada. Tänane olukord on mööduv, pea püsti, mask pähe ja anname koroonaviirusele jalaga!

Olles avatud erinevatele vaatenurkadele, kasutasin seekord vastamiseks omaenda mõistust.

Hing Fekeli: «Peaksime eeskätt tegema otsuseid, mis vähendaks viiruse levikut ja võtma vastu teiste abi.»

Hing Fekeli (TV3)

Ainult sel juhul saame kursist kaldunud riigi rajale tagasi. Inimesed on stressis ja tasakaalust väljas ning see on kindlasti meile kõigile õppimise koht.
Peame hakkame uuesti inimesteks, kes hindavad eneste juures ka emotsionaalsust ja voolavust. Voolavuse all pean silmas koostööd, teistega arvestamist, teiste austamist, abikäe ulatamist, kannatlikkust.

Kui looduses poleks voolavust, ei oleks ka elu. Kuhu voolab vesi, seal ka kõik õitseb ja toimib ning kogu loodus on harmoonias. Ka inimeste vahel vajame voolavust, mitte jäiku põhimõtteseinu. Siis jäämegi nende seinte vahele kinni ja oleme väljapääsmatus olukorras.

Seni, kuni me seda ei mõista, kestab ka koroonapandeemia.

Tajuja Eha: «Aprillis läheb paremaks ja mais läheb päris kenaks.»

Tajuja Eha (TV3)

Meie harjumuspärane elu ei tulegi enam tagasi ja mina usun, et koroonast me enne pooltteist või kaht aastat lahti ei saa. See on kindel. Haigus ei saa maailmast päris ära kaduda, sest kõiki vaktsineerida ei saa. Lapsi ju ei süstita, ehkki nad on haiguse edasikandjad.

Kindlasti kestab koroonasse haigestumise kõrgaeg veel kaks-kolm nädalat, surema hakkab isegi keskealisi, aprillis läheb paremaks ja mais läheb päris kenaks. Arvan, et lapsed saavad osaliselt kooligi, maski kandmise kohustus jääb edasi ja riik läheb osaliselt lahti.

Suvel jäävad suurüritused ära. Kui neid korraldatakse ja sinna minnakse, võetagu teadmiseks, et sügis tuleb samasugune kui praegu, võib-olla isegi hullem. Sõltub meie käitumisest, sest piirangutest ju palju kuulda ei taheta.

Teadmanaine Tiiu: «Elu normaliseerub umbes kümne kuu pärast.»

Teadmanaine Tiiu (TV3)

Praegu läheb asi aina hullemaks. Ei välista, kui elukorralduse tagamiseks kaasatakse sõjavägi. Tegu võib olla päevade või nädalate küsimusega. Asi läheb karmiks kätte, sest nakatumine on meeletu. Näen ette ka tohutult rahutusi, konflikte ega välista komandanditundi. Kogu maailm läheb lukku.
Eelkõige kannatavad lapsed. Mitte just haiguse, vaid segi paisatud elukorralduse tõttu. Kusagilt saabub haiguse uus puhang, kuid selleks ei pea ootama sügist – see praktiliselt ongi juba käes.

Olen küll tavaliselt kasutanud vaistu, nägemist või taju, aga seekord võtsin sõbrad šamaani- ja tarokaardid appi ning tulemus ongi saadud kaartide ja vaistu koostöös.

Nõid-kaardimoor Vicery: «Normaalse elu poole saame naasta alles kolme aasta pärast.»

Nõid-kaardimoor Vicery (TV3)

Tundub, et koroonaviirusega seotu on pigem poliitiline mäng ja seetõttu kestab keeruline olukord tahetust palju kauem. Isegi kui koroonakriis kestab veel põhiliselt kaks aastat, saame normaalse elu juurde naasta alles kolme aasta pärast.

Arvan, et valitsused tahavad kriisiga seonduvalt meie senist elukorraldust muuta. Sest ükskõik, kuidas viiruse tõrjumisega ei lähe, siis endise elu juurde me nagunii tagasi ei pöördu. Võtame või vaktsiinipasside arvatava kasutuselevõtu, samuti ei imesta, kui riik täiesti kinni pannakse ja liikumispiiranguid tugevdatakse.

Mina tegin ennustuse tarokaartide abil.

Selgeltnägija Madleen: «Enne aastat tavapärane elurütm ei taastu.»

Selgeltnägija Madleen (TV3)

Ees ootab suur majanduslangus, sest valitsuses ei jõuta otsuste tegemisel üksmeelele.

Koroonapiiranguid karmistatakse, lapsed ei lähe kooli ega lasteaeda ja paljud kaotavad töökoha. Piirangute järgimise kindlustamiseks kaasatakse lisajõude, näiteks tulevad tänavatele politseipatrullid. Võimalik, et riik pannakse täiesti lukku ja ringi tohib liikuda vaid teatud raadiuses.

Peagi, umbes paari kuu jooksul, tuleb ilmsiks suur ja seni varjatud tõde. Sellega on seotud reetmine, ebaausus ja rahade liikumine. Tehakse suuri otsuseid. Seoses koroonapandeemiaga näen ühe meespoliitiku suurt edu, soovitakse tagandada valitsust, sest pikka aega on nakatunute arv suur, tuhande ringis, kuid tuleb olukorraga leppida. Ees ootab tohutu majanduslangus.

Kevade lõpu poole hakkab pandeemia taanduma ja enne aastat tavapärane elurütm ei taastu.

Tunnetaja Allan: «Juunis tuleb jõud tagasi, kuid sellega koos saabub suur pettumus.»

Tunnetaja Allan (TV3)

Mis puudutab tööd, siis osa meist peab väga pingutama, sest nad on sattunud raskesse olukorda, teine osa on aga löödud meeleolus. Üldiselt ollakse eluga rahul ja valitseb kannatlik meel. Õnne toob aga õuele töökus ja sellega seoses tuleb ka raha. Ükski kaart ei ole halb, aga need väljendavad pingelist olukorda.
Aprillikuu kohta võib öelda, et sündmused on justkui kinni, need ei arene kuhugi ja selle taga on tehtud otsused. Inimesed on seetõttu rahutud.
Mais hakkab rolli mängima meesalge, märksõnadeks on otsused ja liikumine, mis paraku pole omavahel tasakaalus. Õnneks leidub naisi, kes asja edasi viivad ja hirmu kaotavad.

Juunis tuleb jõud tagasi, kuid sellega koos saabub suur pettumus. Mitte pettumine ühiskonnas, vaid inimesed on väsinud ja pettunud. Elu hakkavad edendama noored naised.

Mina panin tarokaarte Eesti olukorra peale: töö, heaolu ja õnne kohta.

Nõid-teadmanaine Helve: «Hull olukord kestab aasta jagu kindlasti ja näputäis veel peale.»

Nõid-teadmanaine Helve (TV3)

Soojade aegade saabudes muutuvad piirangud leebemaks, aga sügisel läheb tants jälle lahti.

Miks see kõik nii kaua kestab? Sest eesmärk on ju saavutamata. See kõlab vandenõuteooriana, kuid minu nägemuste kohaselt tahetakse luua uut maailmakorda. Tahetakse luua uut globaalset riiki, millel pole senises ajaloos analoogi. Selguse mõttes toon näiteks Nõukogude Liidu sarnase suure süsteemi, uus süsteem aga toimiks üle maakera.

Võin öelda, et see plaan siiski täide ei lähe. Esile tekib X-faktor, midagi ootamatut, mille peale varem ei tulda.

Niisiis: asi pole koroonas ja seda oleks aeg tunnistada. Koroona on vaid vahend, mille kaudu globaalset riiki luua. Ei tea, kas sellist asja üldse tohib rääkida. Tavaliselt topitakse sellise jutu ajajatel suu kinni.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?