25.–31.03 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 24. märts 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad.

Neljapäev, 25. märts 2021
5. Päikese päev 13. Kuu päeva algus 13.26

PÄEVA OLEMUS:
Tänane päikese päev on pühendatud maale ja maisele tegevusele. Samuti maailma terviklikkusele, aususele, hingepuhtusele, vaimsele ja materiaalsele rikkusele. Ole aus, kohusetundlik, kannatlik ja leplik, sest siis saad tasuks teiste inimeste abi ja toetuse ning harmoonilise elu. Päev kaitseb neid, kes tegelevad maa ja selle harimisega. Hea päev leppimiseks ja andestamiseks. 

Kell 13.26 algav kuutsükli 13.päev sobib hästi õppimiseks, suhtlemiseks ja grupitööks. Kui midagi ette võtad, siis hoia joont, sest oht on oma ettevõtmisi killustada nii et lõpuks ei saa sa valmis ühegi tööga. Halvimal juhul keerleb inimene oma probleemide rägastikus nagu orav rattas. Kui me ei suhtu oma töösse kui loomingusse, on meie teod kõrgema kaitseta. Kui meie tehtul ei ole arenguruumi, pühivad looduse jõud meie saavutused maa pealt.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad puust eseme, siis saad abi ametikõrgendusel. Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust.

TOIT:
Kasulik oleks süüa magusat, veega ja rosinatega keedetud riisiputru. Samuti on kasulikud kaalika ja peeditoidud ning punased viljad. 

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.

Reede, 26. märts 2021
6. Päikese päev 14. Kuu päeva algus 15.02

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud terviklikkusele ja tervisele. Kõike ühte koguv ja liigsest puhastav. Samuti on see päev pühendatud sugulussidemetele, sugupuule ja inimhinge sügavustele ning kutsub sind oma sisemise usu teadvustamisele. See on muutuste aeg, mil võib tagasi saada kaotatud terviklikkuse, lahendada karmalisi probleeme ning saavutada võidu oma komplekside üle. Kasulik on teha külmavee protseduure ja end karastada. Hoidu tugevatest lõhnaallikatest ja ära neid kasuta, sest päev on ohtlik haistmismeelele.

Kell 15.02 algab kutse ja pasuna päev. Kas teed sellist tööd, mida teed rõõmu ja naudinguga või töötad ainult raha pärast? Täna tasub sellele mõelda, sest päev on aldis muutustele.

PÄEVA MÄRGID.
Kui sinu kohal karjuvad või häälitsevad linnud (välja arvatud varesed) või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi, perekonna tugevnemist. Haigustest vabanemisele viitab see kui satud vihma kätte või saad juhuslikult märjaks. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust.

TOIT:
Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite. Kasulikud on süüa mahlaseid puuvilju. 

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.
EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid. 

Laupäev, 27. märts 2021
7. Päikese päev 15. Kuu päeva algus 16.40

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud surematusele ning on seotud elu tärkamise, armastuse, õndsuse, rõõmu ja puhastava naeruga. Tunne elust rõõmu, suhtle, lõbutse ja tunne end hästi. Viibi võimalikult palju värske õhu käes. Ära anna lubadusi. 

Kestab kuutsükli 14.päev ja päeva esimesel poolel võib alustada kõike uut. Kell 16.40 algab aga saatanlik hinge kiusatuste päev. Suhtlemisel võib tekkida raskusi, kuna inimesed muutuvad liig ambitsioonikaks ning võib tekkida soov panna oma kohustused võõrastele õlgadele.

PÄEVA MÄRGID:
Kõik, millel on täna ühist puu- või juurviljadega, on heaolu ja edu märkideks (kuju, pähe kukkumine jne.). kui kõrvetad end kuuma vee või auruga, siis tähistab see puhastumist. Kui lambipirn põleb läbi, tuli kustub iseenesest ära, siis tähendab see haigust, needust või laostumist. Kui jalanõud lagunevad, siis on karta kaitse kaotust. Nahale tekkivad vistrikud teavitavad sisemisest saastatusest, tuleks puhastuda. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Haige, kes nägi puhkevaid õisi, paraneb kindlasti. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust. Unes nähtud talv ja külmunud rohi tähistavad kannatusi.

TOIT:
Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.
EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Pühapäev, 28. märts 2021
8. Päikese päev 16. Kuu päeva algus 19.09
Täiskuu 21.48

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud hvarna’le ja see on jumaliku jõu ja võimu päev, mille mõte on valgustumine, vabanemine ja muundumine. See on väga imelik päev, mil võib juhtuda kõike, “puhta lehe” päev, mil võib alustada täiesti uut elu. Kui oled oma asjad hoolega läbi mõelnud ning kindel oma valikute ja otsuste õigsuses ning õigluses, siis võid alustada uut elu ja sind abistab jumalik võim kogu oma heasoovlikkuses.

Kestev kuutsükli 15.päev on seotud saatanlike energiatega ja hoiatab liigse emotsionaalsuse eest. Kui sulle miski ei meeldi, siis hoia oma emotsioonid vaos ja ära allu provokatsioonidele. Kell 19.09 muutub olukord leebemaks, sest algab hinge ja keha harmoonia päev.

PÄEVA MÄRGID:
Hea, kui välgud ja müristamine järgnevad mõnele sinu lausele, sest see on neile kinnituseks. Kui takerdud kuhugi ja kukud, siis on see hoiatus, et lased oma elus mööda mingi hea šansi. Kui miski kukub taevast sulle peale, siis ennustab see ootamatut elumuutust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes loomi, siis on karta valesid, kuulujutte, laimu.

TOIT:
Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite. Ära keela täna endale midagi, isegi kui dieeti pead, sest tänane nälgimine ei anna midagi. 

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.

Esmaspäev, 29. märts 2021
9. Päikese päev 17. Kuu päeva algus 20.59

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud taevasele tulele ja seega loomingulisusele. See on võimas päev, mille mõju tuleb kindlasti ära kasutada. Ei tohi kaua magada, palju paigal istuda ega laiselda. Kasulik on arendada ideid, kuidas ja mille abil muuta oma elu külluslikumaks, sest päev annab palju jõudu ka võiduks ning muutusteks.

Kestev kuutsükli 16.päev tunnistab ebasoovitavaks mistahes lubaduste andmise või lepingute sõlmimise. Karjumine ja ebaviisakas käitumine olgu välistatud, sest see võib muuta nulliks kõik sinu eelnenud jõupingutused, et elada rahus ja harmoonias. Kell 20.59 algab naiselike energiate müsteeriumi päev ja seda õhtut tuleks kasutada loomingulisteks kokkusaamisteks ning pidutsemiseks. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui tunned tugevat tuuleiili või tuul lööb ootamatult lahti aknad või uksed, siis on see rikkuse ja uute tutvuste märk. Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Kui külmetad ning ei saa kuidagi sooja, siis on see hoiatus haiguse, languse, depressiooni eest, sest kaitseingel pöörab sinust ära. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda. 

TOIT: 
Tuleb intensiivselt toituda, kuid sööma peab vaid energiarikast ning kergelt omastatavat toitu. 

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun. Kasuks tulevad ka säravad riideid.
EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.

Teisipäev, 30. märts 2021
10. Päikese päev 18. Kuu päeva algus 22.41

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev ei soosi maiseid ega tõsiseid tegusid, sest päev valitseb inimpsüühika kõige peenemaid ja sügavamaid soppe. Tegele eneseanalüüsi ja –regulatsiooniga. See on meditatsiooni, hirmust vabanemise, saladuste tunnetamise päev. Täna ei tohi veestiihiat ärritada ja seega tuleb hoiduda kõigist veega seotud tegevusest.

Kestev kuutsükli 17.päev võib tekitada mõningast elevust ja isegi ekstaasi, mille toob esile loominguline tegevus. See on naiseliku energia päev, kuid väljendab end mehelikus loomingulisuses. Emotsionaalsus on kõrgendatud olekus, kuid see võib kergesti muutuda metsikuseks või mässumeelsuseks. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Kui valad vett maha, siis viitab see kuulujuttudele lähedaste kohta. Kui hammas läheb katki, siis on see hoiatus needuse eest. Väga halb, kui vaevled unetuse küüsis, sest see näitab, et oled solvanud taevast vetevalitsejat. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui unes sõid puu- või juurvilju, siis on oodata soodsaid tutvuseid ja abi.

TOIT:
Ei tohiks süüa loomset toitu ega tarvitada palju vedelikku. Hea on süüa mereande, merikapsast, piimasaadusi ja –toite. Kasulikud on kõik mahlased puuviljad. samuti juurviljatoidud.

SOODSAD VÄRVID: rohekashall, helesinine ja tumedad toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: punane ja muud erksad toonid

Kolmapäev, 31. märts 2021
11. Päikese päev 18. Kuu päev. Tänase päevanumbri sees Kuu ei tõuse.

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev jagab valgust, soojust ja valgustatust ning on seotud laste, lapselikkuse ja lapsepõlvega. Ole rõõmsameelne ja vaata maailma läbi lapse silmade. Päikese abil on võimalik kustutada halbade tegude viljad. Selleks tuleb minna õue kui Päike paistab ja paluda andestamist. Peamine on tehtud vigu mõista, aga mitte nende üle kurvastada. 

Kuutsükli 18.päev on üsna passiivne ja võib olla ka raske neile, kes ei suuda võidelda oma instinktidega. Kui inimene on saavutanud sisemise vabaduse ja harmoonia, siis on ta nüüd võimeline endale teadvustama oma arengut.

PÄEVA MÄRGID:
Väga hea, kui täna on päikesepaisteline ilm ja et Päikese soosingust ja heasoovlikkusest osa saada, siis mine kindlasti jalutama. Kui miski sind üllatab, siis on oodata õnne. Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Kui nööp tuleb ära või lukk läheb katki, siis ennustab see haigust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse.

TOIT:
Kasulik on süüa pähkleid, seemneid, soolakala, võid ja mittemagusat halvaad. Hea on küpsetada pähklite, kuragaa ja kohupiimaga kukleid, aga mitte pärmitaignast. Päeva joogiks on nisuõlu, aga võib juua ka viskit. 

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.
EBASOODSAD VÄRVID: sinine, hall ning sünged toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kasvav kuu toetab kuuloomise ajal tehtud toitumis- ja terviseparandamise plaanide elluviimist. Tõenäoliselt oled sel ajal energiline ja entusiastlik. Kui soovid oma välimuses midagi muuta, siis nüüd on selleks õige aeg. See on vajadusel õige aeg kehakaalu vähendamiseks, kuigi kilod ei pruugi kiiresti kaduda, sest kehasse võib koguneda vedelikke. Ilu seisukohalt sobivad hästi kõik toitvad ja niisutavad maskid ning muud sellised protseduurid. 
Pühapäeval kell 21.48 saabub täiskuu, aga selle mõju algab mõni päev varem. Täiskuu tipphetk paljastab vahel asju, mis hästi ei toimi ja kui mõni dieet, ravi või ilukuur sulle ei sobi, siis ära karda sellest loobuda.

REEDEL kell 5.26 liigub Kuu Neitsi tähemärki, mis muudab haavatavaks seedetrakti ja sooled. Joo rahustavaid ja puhastavaid taimeteesid. Veelgi kasulikum on neil päevil teha veepäevad.

PÜHAPÄEVAL kell 8.23 liigub Kuu Kaalude tähemärki ja see on väga hea aeg igasugusteks kosmeetilisteks protseduurideks ja juuksehoolduseks. 

TEISIPÄEVAL kell 8.34 liigub Kuu Skorpioni tähemärki ning sel ajal tuleb jälgida, et ei külmetaks oma suguorganeid. Kui on vajalik, siis eemaldada hambaid, mandleid, adenoide.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?