Inga Raitari kultuurisoovitused: vabamüürlaste näituse külastamiseks ei pea olema vandenõuteoreetik

Helina Piip, 13. jaanuar 2021

Eestis on mitu väga head näitust, mida jõudsin eelmise aasta lõpus veel näha. Loodetavasti teevad Tallinna muuseumid oma uksed 17. jaanuarist taas lahti.

Vabamüürlaste näitus
Eriti tahan esile tõsta Eesti ajaloomuuseumi väljapanekut «Vabad müürlased. 250 aastat vabamüürlust Eestis». Selle vaatamiseks ei pea olema vandenõuteoreetik. Piisab, kui sind huvitavad veidi salajasemad asjad ja meeldib näiteks «Da Vinci kood». Väljapanek on hästi vormistatud ja näituse kataloogist leiab samuti palju põnevat infot sümbolite jms kohta. Näitusesaalis aga loe ära trepiastmed... Rohkem ma ei ütle...

Egiptuse-huvilistele
«Egiptuse hiilgust» käisin Kumus vaatamas sõprade soovil. Koguni kaks korda, kahe seltskonnaga. Olen ise Egiptuses 13 korda käinud, sest sealne iidne kultuur on mulle südamelähedane. Olen sellest ka kirjutanud. Nii võibki isegi naljakalt kõlada, et minu jaoks on Kumu näitus liiga uus, sest põhiliste eksponaatide iga ei ulatunud kaugemale kui 1500 aastat enne meie aega. Aga minu sõpradel oli huvitav ja kui sind samuti huvitab Egiptuse kultuur, siis praegusel reisivaesel ajal ma seda ka loomulikult soovitan – hästi üles pandud, korralikult läbimõeldud väljapanek.

Kadrioru muinasjutt
Minu kolmas näitusesoovitus on Kadrioru kunstimuuseumi «Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis». Vanadest maalidest, kus peal kassid-koerad, on tehtud väga vahva valik. Samuti oli lossis avatud uus hubane ja nunnu kohvik, kus mõnus juua tassike kohvi. Kindlasti soovitan minna muuseumisse pealelõunal, sest kui sealt väljud, avaneb vaade imelistele valguslühtritele. Hämaras mõjub see kui tõeline muinasjutt!

Lugedes hing terveks
Kirjastajana soovitan muidugi: loe raamatuid! Loen ka ise palju, aga pigem spetsiifilisi, mida teistele keeruline soovitada. Siiski praeguses ajas, mil kevadeni on veel tublisti aega, võib saada päästerõngaks Ingvar Villido «Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus». Raamat, annab aimu, kuidas me eneste emotsioonid meile lõkse seavad.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?