18.–24.03 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 17. märts 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad.

Neljapäev, 18. märts 2021
0/4. Päikese päev 6. Kuu päeva algus 7.57

PÄEVA OLEMUS
Täna on neljas kurbuse ja pisarate päev ja see räägib meile, et neljandal päeval mälestatakse Punase rassi esivanemaid, keda seotakse Kassiopeia tähtkujuga. Punase rassi esindajad elasid Atlantises. Punane rass on praeguseks ajaks teinud läbi kõige suuremad muutused. Esimesed esindajad olid tõmmu naha, hallide silmade ja pronksikarva juustega. Nad olid egiptuse, põhja-ameerika rahvaste ning maiade ja asteekide esivanemad. Punane rass andis inimkonnale asjade transformatsiooni õpetuse, alkeemia, elu pikendamise võimalused Maal ning surematuse õpetuse. Punase rassi patt – ümberpööramine. Alkeemiast sai biokeemia. Kasutades omandatud teadmisi, segasid atlantislased end geenide olemusse ning lõid kunstlikke inimesi, millega lasid maailmas kehastuda tontidel. Kõik see viis omakorda tervete rahvuste eluvõimetuse ja väljasuremiseni ning ravimatute haiguste tekkimiseni. 
Puhasta oma mõtteid ning ole oma soovide suhtes range. 

Kell 7.57 algav kuutsükli 6. päev on kosmilise armastuseenergia omastamise päev. Ole kaasinimeste suhtes mõistev ja andestav ning ära tõsta tühjast tüli.

PÄEVA MÄRGID
Neil päevil päeva märgid ja unenäoseletused puuduvad.

TOIT
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut võib süüa ainult taime- ning piimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: pronksjas ja punane, samuti purpurpunane. 
EBASOODSAD VÄRVID: sinine.

Reede, 19. märts 2021
0/5. Päikese päev 7. Kuu päeva algus 8.08

PÄEVA OLEMUS
Avesta selle aasta eelviimane päev on pühendatud aarialastele, valge rassi esivanematele, kes tulid Maale Suure Karu tähtkujust. Nad on euroopa rahvaste ja hindude esivanemad, praegusaja mõistes indo-euroopa rass. Iidsete aarialaste õpetus on kõigi eksisteerinud ja eksisteerivate religioonide esiema. Valge rass tõi Maale õpetuse Kosmilistest seadustest, aja käsitluse ning oskuse sellega töötada, et läbi võidu lõpliku aja ja seega ka kurjuse üle, väljuda ettemääratuse ringist. Valge rass käis Valguse teel, kuid ei suutnud täiel määral vastu seista valguse moonutisele, mille lõi saatan. Valge rassi patt seisneb Jumalike Seaduste kaotamises ja rüvetamises, uhkuses ning ülbuses. 

Need, aasta viis viimast päeva, tuleb inimesel silmitsi seista oma pattudega ja olla enesega südamepõhjani aus. Vaata endasse ja mõtle, kui palju oled teinud asju, mis pole sinu silmis eriline patt, sest seda teevad kõik, nii on kombeks või et milleks sundis sind emotsionaalne seisund või olukord? 

Kell 8.08 algav kuutsükli 7. päev ei soosi uute asjade alustamist. See on sõnamaagia päev ja seepärast tuleb hoolega jälgida, mida räägid. 

PÄEVA MÄRGID
Neil päevil päeva märgid ja unenäoseletused puuduvad.

TOIT
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut võib süüa ainult taime- ning piimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: valge ja helesinine.
EBASOODSAD VÄRVID: punane.

Laupäev, 20. märts 2021
0/6. Päikese päev 8. Kuu päeva algus 8.25

PÄEVA OLEMUS
See päev on pühendatud tulevasele, kuuendale, lillale rassile. Muistsed tarkused pajatavad, et see uus rass on lillaka nahavärvusega ja suurte kannikesevärvi silmadega. Samuti on see päev pühendatud Maa puhastamisele Kurjusest. Palvetatakse taeva poole. Palvetatakse, et kõikide rasside järeltulijad ühineksid võitluses kurjuse ning pimedusejõudude vastu ning puhastaksid neist meie Maa.

See on aasta ja paastu viimane päev, mis lõpeb päikeseloojangul. Õhtul vastu uue aasta esimest päeva, mis algab päikese tõusuga, tuleks mälestada esivanemaid ja jätta hüvasti möödunud aastaga. 

See õhtu on sarnane meie jõululaupäevaga ja see on esivanemate naasmise püha, mida veedetakse vaikselt ja pereringis. Süüdatakse 16 küünalt, millest üks pannakse keskele ja teised ringina ümber ja loetakse palveid. Järelejäänud toit pannakse lindudele ja koertele ning see on siis nagu ohver esivanematele. 

Kell 8.25 algav kuutsükli 8. päev manitseb ettevaatusele partnerlussuhetes ning olema vaoshoitud, ettenägelik ning mõistlik.

PÄEVA MÄRGID
Väga heaks märgiks on, kui näed sel öösel unes esivanemaid, sest see on kaitse märk. Hea on näha ka linde, sest need sümboliseerivad esivanemaid ja nende kaitset.

TOIT
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut süüakse kohupiimast, hapukoorest, meest ja pähklitest valmistatud toitu, kaeraputru rosinatega ning juuakse esivanemate mälestuseks punast hõõgveini. 

SOODSAD VÄRVID: violetne.
EBASOODSAD VÄRVID: must.


Pühapäev, 21. märts 2021
1. Päikese päev 9. Kuu päeva algus 8.51
Kuu esimene veerand 16.40

PÄEVA OLEMUS
Päikesetõusul algab uus aastaring ning selle aasta tootem on hobune. Tee plaane järgnevaks kuuks, aga ka aastaks. Tähista uue aasta saabumist. Lõbutse ja joo veini, sest see on rõõmu ja meelelahutuse päev.

Kell 8.51 algab kuutsükli 9. päev, saatanlik nägemuste päev. Puhasta oma mõtteid ja teadvust negatiivsetest hoiakutest ja madalatest kavatsustest. Samuti tuleb puhastada oma kodu negatiivsetest energiatest. Ära lase end heidutada halbadel unenägudel ega nägemustel, sest need on astraalilmast pealetungiv mustus, mis püüab haarata sind enda võrku. 

PÄEVA MÄRGID
Hea kui leiad mõne särava eseme, mündi, nõela, naela või olgu see või ilus klaasikild, siis saadab sind edu, toetus ja abi. Kogu päeva saatev linnulaul tunnistab esivanemate abist, neid tuleb meenutada. Halb märk, kui puistad maha soola, valad midagi ümber, klaasist või muust nõust mööda, sest siis võid lähedastega riidu minna. Riiete rebenemine, eriti õmblustest on halb märk.

Vanasti visati sel päeval ristteele münte või jagati neid kerjustele, et Looja kingiks rikkust ja küllust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi. 

TOIT
Hea on küpsetada pannkooke ning pirukaid. Juua võib punast, maitsestatud veini või hõõgveini. 

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära!
EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.

Esmaspäev, 22. märts 2021
2. Päikese päev 10. Kuu päeva algus 9.33

PÄEVA OLEMUS
Päikese päev kuulub õilsatele ja head tegevatele mõtetele. Lähtu õiglusest ja hoolitse, et sinu mõtted oleksid head. See on sõnalise maagia päev. Kadedad, õelad ning valelikud sõnad lõhuvad sind ümbritsevat harmooniat ning tulevad ebameeldivustena sinu juurde tagasi. See on hea päev, et loobuda vanadest harjumustest ja mõttemallidest. Hea aeg inimestega suhtlemiseks, reisimiseks, sõitudeks, teiste aitamiseks. Ei tohi keelduda abipalvetest.

Kella 9.33 algav kuutsükli 10. päev soosib puhkamist ja enesevaatlust süvatasandil. See on ettetunnetuse, kuid ka mineviku ja algallika tunnetuse päev. Hea on kuulata veevulinat, sest see võib sind viia ajas tagasi ja näidata karmaliste probleemide olemust. 

PÄEVA MÄRGID
Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Siis tuleb kohe midagi soovida. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Kui täna ostetud ese puruneb, kaob või rebeneb, siis ei tohi sa kuu aja jooksul midagi osta. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puid, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumine. 

TOIT
Süüa tuleb kerget ja lihtsat toitu: taimeõliga valmistatud salateid, võileibu, suupisteid, pähkleid.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla.

Teisipäev, 23. märts 2021
3. Päikese päev 11. Kuu päeva algus 10.35

PÄEVA OLEMUS
Päikese päev on seotud tule stiihia loomingulise potentsiaali kogumise ja säilitamise ning kõrgeima tõega. Palvete lugemine, mantrate laulmine ning musitseerimine on igati omal kohal. Päev on seotud ka kogumise ja koondamisega. Seepärast ei tohi teha liigseid kulutusi. Kõigel, mis sa teed või ette võtad, peab olema tõsine eesmärk. 

Kell 10.35 algav kuutsükli 11. päev tähistab energia avanemist ja see on väga võimas päev. Kui valitsed enda energiat ja tunnetad, et oled loodusega üks, siis saad kasutada kundalini energiat, et avastada selle päeva saladusi ja kasutada võimsaid loomeenergiapuhanguid. Kui ei, siis ole ettevaatlik ja vaoshoitud ning puhasta oma aurat palvete ning puhastavate riitustega.

PÄEVA MÄRGID
Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Kui midagi ära kaotad, siis hoiatab see haiguse eest. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist. 

TOIT
Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised. 

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.

Kolmapäev, 24. märts 2021
4. Päikese päev 12. Kuu päeva algus 11.56

PÄEVA OLEMUS
Tänane päikesepäev esindab taevariigi võimu. Ole aktiivne ja täida oma kohust. Kaitse nõrgemaid ja seisa nende eest. Tuleb võidelda ebaõigluse eest igal tasandil. Aktiivse tegevuse ja nõrgemate kaitsmise või abistamisega teenid taevaste sõdurite valitseja soosingu. Pinge võib kasvada suureks ja seepärast ole liikluses ettevaatlik. Kui sul on probleeme, siis võta nende lahendamiseks ette midagi konkreetset. 

Kell 11.56 algav kuutsükli 12. päev esindab jõudu ja soosingut ning see on armastuse ja kaastunde päev, Kosmilise armastusenergia sisselülitumine. Inimese aura tugevneb ning tema mõju ümbritsevale on suur. 

PÄEVA MÄRGID
Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Vihma kätte sattumine või juhuslik märjaks saamine viitab saladuste avalikuks tulemisele. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid millest tuled auga välja. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes end lühikeste juustega või lõikasid juukseid, siis on see vabanemine segavatest asjadest.

TOIT
Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Väga kasulikud on igasugused mahlad. 

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu annab praegu jõudu ja energiat hoogsalt juurde ning tekitab soovi midagi ära teha või korda saata, midagi muuta või ennast tõestada ja võimalik, et kõike seda korraga. See on energia kogumise aeg, mil pole vaja seda ilmaasjata raisata, aga mõõdukas füüsiline koormus on teretulnud. Hästi mõjub kõik, mis organismi tugevdab ja toetab. See on õige aeg mõelda oma välimusele, tervisele, eluviisidele ning harjumustele ja hakata neid muutma soovitud suunas. Muutuste planeerimisel jää siiski realistiks, sest liiga suurte eesmärkide mitteteostumine paneb eneses pettuma ja tekitab stressi. Ära võta liiga palju ette, ära võta liigseid kohustusi, mis muutuvad koormavaks kui Kuu taas kahanemas ja energiat nappimas. 

REEDEL kell 1.47 liigub Kuu Kaksikute tähemärki ja sel ajal on hea teha maniküüri, õlgade ja käte õrna, lõdvestavat massaaži. 

PÜHAPÄEVAL kell 14.18 liigub Kuu Vähi tähemärki ja sel ajal on haavatav ning õrna kohtlemist nõudev organ magu. Soodne on ravida hambaid, jalgu, põlvi ning kõõluseid ja ainevahetushäireid. 

TEISIPÄEVAL kell 23.57 liigub Kuu Lõvi tähemärki ja muudab haavatavaks organiks südame. Ära koorma teda ülemääraste füüsiliste pingutustega. Keskendu toidus südamele kasulikele ainetele.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?