Mis ilma homseks lubatakse? Saame tuttavaks uute ilmateadustajatega!

Kerti Tamm, 7. oktoober 2020

Nüüdsest võib loota, et ilm saab veelgi ilusam, sest sellest räägivad ka TV3 uued ning särasilmsed ilmateadustajad Britta Luts, Ilja Toome ja Karmen Karus. Just nemad valiti välja «Seitsmeste uudiste» äsja lõppenud ilmateadustaja konkursil. Naistelehel oli võimalus esimesena uurida, kellega tegu.


Karmen Mai Karus
Olen 20aastane ja pärit Tallinnast. Õppisin 12 aastat Tallinna Prantsuse Lütseumis ja praegu õpin Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis integreeritud kunsti, muusikat ja multimeediat. Praegu olen täiskohaga teise aasta tudeng. Suviti olen Tallinna Õpilasmalevas rühmajuht ja lisaks töötan näitlejana erinevates seriaalides või filmides.


Kust tekkis mõte osaleda TV3 ilmateadustajate konkursil?
Nägin sotsiaalmeedias postitust, kus TV3 otsis uusi ilmateadustajaid, ja kuna olen eelnevalt kaamera ees olemise ning esinemisega kokku puutunud, otsustasingi konkursil osaleda.
Kuidas sõbrad konkursil osalemisele reageerisid?
Sõbrad soovisid kohe algul palju edu ning olid väga rõõmsad ja toetavad, et soovisin just ilmateadustajaks kandideerida.
Kui suure huviga ise igapäevast ilmateadet jälgid?
Kuna mulle meeldib palju värskes õhus viibida, on hea ise kursis olla, mis ilm lähipäevil ees ootab. Seetõttu on ilmateate jälgimine kujunenud loogiliseks ja vajalikuks harjumuseks.
Millega vabal ajal tegeled?
Peale ülikooli käin teatrikoolis, tegelen rahvatantsuga ja mängin karmoškat. Samuti meeldib mulle looduses matkamas käia.
Kui ekraanile satud, saad ju tuntuks – kas kuulsus ei hirmuta?
Sellega olen ma mingil määral juba kokku puutunud tänu TV3 ja Kassikulla produktsiooni valminud seriaalile «#PIND», kus kehastasin üht peategelast, seega enam ei hirmuta.


Ilja Toome
Olen 16 aastat oma elust veetnud Ida-Virumaa keskuses Jõhvis. Pealinna elanikuna olen arvel juba kaheksa aastat. Kaks numbrit liidetuna annavad kokku mu vanuse − 24. Praegu olen üksikisa – kasvatan kümneaastast koerapoissi nimega Taylor. Jõhvist Tallinna saabudes käisin Tallinna Laagna gümnaasiumis, viimane haridusdiplom on BFMist. Toimetan juba aastaid mitmes ametis korraga ja nii ka praegu. Kõige paiksem olen praegu ühes 21+ meelelahutusasutuses.


Kust tekkis mõte osaleda TV3 ilmateadustajate konkursil?
Esialgu jätsin nähtud kuulutuse suure tähelepanuta. Suuresti enda varasemate diktsiooniprobleemide tõttu. Küll aga otsustasin siiski kandideerida, kui üks sõbranna saatis lingi – see andis motivatsiooni proovida.
Kuidas sõbrad konkursil osalemisele reageerisid?
Õnneks on mul väga toetavad sõbrad. Eks kohe, kui uudis uute ilmaennustajate proovipäevast eetrisse läks, hakkasid tulema ka naljad stiilis «mis ilma homme lubatakse?», aga see on pigem sõbralik närimine ja kindlasti ei pane väikest nalja pahaks. Eriti nüüd, kui osutusingi sobilikuks.
Kui suure huviga ise igapäevast ilmateadet jälgid?
Pean tunnistama, et paraku ei viibi ma igal argipäeval teleri ees uue ilmaprognoosi ootuses. Olen selles osas ehk tänapäevasem ja eelistan jälgida ilma vastavalt vajadusele (vahetult enne kodust lahkumist) telefonirakendusest.
Millega vabal ajal tegeled?
Vabal ajal harrastan sporti ja liikumist – peamiselt jõusaali, kuid ei ütle ära ka uutest põnevatest spordialadest. Sel suvel hakkasin näiteks tennist mängima. Olen suur kino- ja Netflixi fänn. Eks neid huvisid ole veel, aga miski peaks ju jääma ka tulevikku.
Kui ekraanile satud, saad ju tuntuks – kas kuulsus ei hirmuta?
Usun, et olen jõudnud sellesse ikka, kus mind lihtsalt ei huvita teiste arvamus. Või vähemalt ma proovin endale seda niimoodi manifestida. Pigem on see järjekordne põnev uus lehekülg minu elust.


Britta Luts
Olen 27 aastat vana, pärit väikesest Tartumaa alevikust nimega Rõngu. Mul on õnn olla tädi kuuele imearmsale lapsele. Keskkooliaastad veetsin Rõngu keskkoolis. Nüüdseks olen lõpetanud muusikateraapia eriala Eesti Muusika ja Teatri Akadeemias ning praegu õpin Tallinna Ülikoolis psühholoogiat. Praegu olen täielikult pühendunud õpingutele. Varasem pikk töökogemus on müügi ja turisminduse vallas.


Kust tekkis mõte osaleda TV3 ilmateadustajate konkursil?
Kuna töötamine teles on minu jaoks midagi müstilist ja põnevat, olen sellest aastaid unistanud. Niipea, kui nägin sotsiaalmeedias ringlevat konkursil osalemise üleskutset, otsustasin osaleda.
Kuidas sõbrad konkursil osalemisele reageerisid?
Minu konkursil osalemine tuli kõigile üllatusena, kuna hoidsin ideed viimase hetkeni vaid iseenda teada. Aga nii pere, sõbrad kui ka tuttavad pakkusid mulle imelist toetust kogu kandideerimise ja hääletamisprotsessi vältel.
Kui suure huviga ise igapäevast ilmateadet jälgid?
Vaatan igal õhtul järgmise päeva ilmateadet, et teada umbeski Eesti ilma arvestades, kas selga tuleb panna talvejope või piisab õhukesest jakist.
Millega vabal ajal tegeled?
Hobisid on mul mitu. Suurimaks neist on reisimine ja nende muljete jäädvustamine videote ning piltidena. Samuti võib mind tihti näha rühmajõutreeningutes. Lisaks meeldib mulle vabal ajal mängida klaverit, matkata ja veeta aega lähedastega.
Kui ekraanile satud, saad ju tuntuks – kas kuulsus ei hirmuta?
Võtan tuntuks saamist pigem rahulikult ja suhtun sellesse mõttesse positiivselt. Oma tuntust saab kindlasti ära kasutada headel eesmärkidel.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?