Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 16. september 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad.Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 17. september
2. Päikese päev
29. Kuu päeva algus 6.09

Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 14.00

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud õilsatele mõtetele, kuid ka teadmistele, kaastundlikkusele ja vanadest harjumustest loobumisele. Tuleb puhastada oma mõtted, loobuda kahtlustest ning kõigest segavast, sest teadvuses peab valitsema täielik selgus ja arusaam. See on hea päev reisimiseks, suhtlemiseks, teiste õpetamiseks ja aitamiseks.

Kuutsükli 29.päev muudab asjad segaseks, sest see on saatanlik, Luciferi ja kosmiliste illusioonide, päev. Ole tähelepanelik selle suhtes, mida sulle täna pakutakse. Kui 15ndal kuutsükli päeval meid ahvatletakse, siis 29ndal saame „täie rauaga“ ja kõige eest. Kell 14.00 algab 1. kuutsükli päev ja tekkinud ideesid tasub tähele panna. See on maagiline päev, mil luuakse oma teadvuses mentaalseid struktuure, mis hiljem sageli ka täituvad.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Kui täna ostetud ese puruneb, kaob või rebeneb, siis ei tohi sa kuu aja jooksul midagi osta. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist.

TOIT: Süüa tuleb kergeid ja lihtsaid toite, et mitte liigselt koormata magu. 

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla.

Reede, 18. september
3. Päikese päev
2. Kuu päeva algus 7.49

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud tule stiihia algega ning tulega koos sündiva kõrgeima õiglusega. Tuli on täna püha ja uue punase või oranži küünla süütamine on igati teretulnud. Kustutada võib seda spetsiaalse küünlakustutaja või näppudega, aga mitte mingil juhul puhudes. Tuli on seotud ka loomise ja loomingulisusega, seepärast on hea tegeleda kõigega, mis kuuluvad nendesse kategooriatesse. 

Kell 7.49 algav kuutsükli 2.päev sobib hästi omaette olemiseks, võimlemisharjutusteks ning meditatsiooniks. Kui mingi inimese asja või toidu(aine) vastu tunned iiveldust, siis on see sulle kahjulik. Halba teevad õelus ning pahurus, mis segavad täna toimuvat puhastusprotsessi. Ei tohi kahetseda midagi, millest oled vabanenud. Kasulik on käia saunas, pidada kuiva või monodieeti.

PÄEVA MÄRGID: Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Samuti, kui leiad puust või nahast eseme. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT: Kasulik on süüa omavalmistatud toite ja küpsetisi, millest parimad on sügisele kohased seenepirukad. 

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane. 

EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.


Laupäev, 19. september
4. Päikese päev
3. Kuu päeva algus 9.29


PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab taevariigi võimu, mida toetavad taevased sõdurid. Aktiivne ja pingeline päev, mil laisklemine ja norutamine on lubamatu. See on kohuse täitmise, ebaõiglusega võitluse, iseseisvuse ja riskeerimise aeg. Kui sul on probleeme, siis võta nende lahendamiseks ette midagi konkreetset. 

Kell 9.29 algav kuutsükli 3.päev kätkeb endas energia lainet ja kes sellega midagi peale ei oska hakata, seda võivad tabada mitmesugused ebameeldivused ja vintsutused. Hoidu uute asjade alustamisest ning tegele vaid igapäevatoimetustega. Tee harjutusi liigestele, masseeri kõrvu ning kukalt. Kui esineb kuklapiirkonna või kõrvahaigusi, on vajalik luude puhastamine. 

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid millest tuled auga välja. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist.

TOIT: Täna süüakse teravaid ja lihtsaid toite. Unustada ei tohi sibulat, küüslauku ega pipart. 

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa. Hea on kanda nahkkindaid ja eriti hea kui need on neetidega.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.


Pühapäev, 20. september 
5. Päikese päev
4. Kuu päeva algus 11.09

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on heategev maailm ning see on pühendatud maale ning maistele tegemistele. Erilises soosingus on põllupidajad, kes kasvatavad nii leivavilja, kartulit, kui ka muid toitvaid vilju. See on väga harmooniline päev, mil tuleb täita oma kohust vanemate ja vanemate inimeste suhtes.

Kell 11.09 algav kuutsükli 4.päev asetab meie ette valiku hea ja kurja vahel. Kuigi päev oma realisatsioonilt on nii positiivne kui ka negatiivne, on temas peidus kurjuse idu. Lääne astroloogias nimetatakse seda päeva inimese pattulangemise päevaks. Kuna üheks päeva sümboliks on mantra OM, siis on kasulik helide väljendamine, kuigi OM ise on mõeldud mentaalseks tööks. 

PÄEVA MÄRGID: Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Hea märk on ka kogemata mahavalatud piim ja leitud laste mänguasjad. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust. Kui nägid unes teed või sõitsid kuhugi, siis tähistab see illusioone, takistusi.

TOIT: Hea on küpsetada leiba ja muid küpsetisi ning süüa teraviljaputrusid. Liha süüa pole soovitav, aga keelatud on nutria ja küülikuliha.

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.


Esmaspäev, 21. september
6. Päikese päev
5. Kuu päeva algus 12.49

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab terviklikkust, tervist, alkeemiat, muundumist ning inimhinge keerdkäike ja sügavusi. Sinu elus võib toimuda mitmeid muutusi, kui teadvustad endale oma terviklikkust ja kordumatust. Sestap tegele täna oma hingemaailmaga.

Hommikul kestab kuutsükli 4.päev, valiku päev hea ja kurja vahel, mis muudab inimesed psüühiliselt üsna labiilseks. Pingeid saab hästi maandada meditatsiooni abil. Alates kella 12.49st tuleb piirata impulsiivsust ning mitte haarata pähe välgatanud ideede või soovide järel: las need küpsevad. 

PÄEVA MÄRGID: Kui sinu kohal karjuvad või häälitsevad linnud (välja arvatud varesed) või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi, perekonna tugevnemist. Kui satud vihma kätte või saad juhuslikult märjaks, siis viitab see haigustest vabanemisele. Järelikult oled solvanud vete ja tervise valitsejat. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust. Kui nägid unes tuld, siis on karta pettust, ei tohi teha mõtlematuid samme.

TOIT: Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite. Hea on süüa mahlaseid puuvilju, arbuusi, melonit.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.

EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid. 

Teisipäev, 22. september
7. Päikese päev
6. Kuu päeva algus 14.25

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud surematusele ning seotud elu tärkamise, armastuse, rõõmu ja naeruga. Tunne elust rõõmu ja tegele loominguliste ideede või ettevõtmistega. Ära anna lubadusi. 

Kestev kuutsükli 5.päev soosib ravimtaimede kogumist ning lisaks süvendab intuitsiooni nende vajalikkuse ja kasulikkuse osas. Kell 14.25, mil algab kuutsükli 6.päev, muutub märgatavaks telepaatiline tajumine. Ennustused ja unenäod lähevad reeglina täide. Et omandada kosmilist energiat, tuleb teha õues hingamisharjutusi.

PÄEVA MÄRGID: Täna on tähtsad kõik märgid, mis seotud puu- või juurviljadega ja kõik need tähistavad heaolu ning edu. Kui näole langevad puulehed, siis on oodata õnne ja häid uudiseid. Kui kõrvetad end kuuma vee või auruga, siis tähistab see puhastumist. Puu või oksa murdmine ennustab lahkumist sõpradest ja lähedastest. Nahale tekkivad vistrikud viitavad sisemisele saastatusele, tuleb puhastuda. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust. Haige, kes nägi puhkevaid õisi, paraneb kindlasti. Kui nägid unes loomi, siis on karta pettust, ebakõla, probleeme.

TOIT: Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.

EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Kolmapäev, 23. september
8. Päikese päev
7. Kuu päeva algus 15.53

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab jumalikku jõudu ja võimu, mis võib inimese elus absoluutselt kõike muuta. See on uudsuse, avantüüride, imelike ning kummaliste sündmuste ja muutuste päev, mil inimene võib oma eluraamatus pöörata uue lehekülje. Seda muidugi juhul, kui ta selle välja on teeninud. 

Kestab kuutsükli 6.päev, mis sobib vaimseks ja sõnaliseks tööks. Kasulik on vaadata pilvi, teha hingamisharjutusi, kuulata meloodilisi helisid ja tegeleda lõhnaainetega. Ole kaasinimeste suhtes mõistev ja andestav. Kell 15.53 algab kuutsükli 7.päev, mis annab tänaseks sõnadele väe. Lubatud pole isegi hädavale. Ei tohi rikkuda raamatuid, katki rebida kirju ega lõhkuda nõusid. Ei tohi visata prahti maha ega muudviisi maad rüvetada.

PÄEVA MÄRGID: Kui miski kukub taevast sulle peale, siis ennustab see ootamatut elumuutust. Majas sees varisevad või pudenevad esemed viitavad ebameeldivustele. Murdunud küüs viitab ootamatule haigusele või needusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist. Kui nägid unes pühakuid või ikoone, siis on karta katsumusi.

TOIT: Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite. 

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Uue kuu loomine toimub neljapäeval kell 14.00. Neid pimeduse päevi tuleks kasutada pilguheitmiseks sissepoole. Kasuks tulevad meditatsioon ja mõtisklused, et saavutada hingerahu ning vabaneda minevikust pärinevate soovimatute emotsioonide taagast. Kõige parem on seda teha laupäeva õhtul. Süüta küünal, lõdvestu ja rahune, et võiksid oma probleeme vaadelda kõrvalseisja pilguga. Siis kirjuta paberitükile märksõna ja põleta see kas küünlatules või elava tule koldes. Pabereid võib olla mitu, aga keskendu korraga ainult ühe konkreetse probleemi/emotsiooni põletamisele. NB! Ära põleta sel päeval prahti!

NELJAPÄEVAL kell 21.55 liigub Kuu Kaalude tähemärki ja see on ütlemata hea aeg iluprotseduuridega tegelemiseks. Kaaluvähendamise kuuri on kasulik alustada just neil päevil. Soodne on teha plastilisi operatsioone, eemaldada hambaid, ravida kõrvu.

LAUPÄEVAL kell 21.32 liigub Kuu Skorpioni tähemärki ja siin tuleb hoolitseda, et ei külmetaks, mis võib kaasa tuua suguorganite, põie- või neeruhaigusi.

ESMASPÄEVAL kell 22.31 liigub Kuu Amburi tähemärki ja see hoiatab liigesevenituste ning vaevanõudvate jalutuskäikude või treeningute eest. Väga hea on sel ajal teha hingamisharjutusi, kuna kopsud töötavad aktiivselt.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?