Naudi kultuuri! Soovitusi kinno minekuks ja raamaturiiulisse

Helina Piip, Ülla Haljand, 9. september 2020

Kinno

Romantiline draama

«Saladus: julge unistada» (Acme Film OÜ)

«Saladus: julge unistada» on lugu üksikemast Miranda Wellsist (Katie Holmes). Lesest, keda tabab üks eluraskus teise järel, rahalisest kitsikusest rääkimata. Kas uus suhe Tuckeriga (Jerry O’Connell) on ikka see, mis naise üdini õnnelikuks teeks? Kui välja ilmuv salapärane Bray Johnson (Josh Lucas) parandab nii naise auto kui ka tormis kannatada saanud maja, on kõik edasine juba aimatav, ka vahepealsetest arusaamatustest hoolimata. Film põhineb Rhonda Byrne’i 2006. aastal ilmunud raamatul «Saladus», mis jutlustas: «Rõõm tõmbab ligi rõõmu. Õnnelikkus tõmbab ligi õnnelikkust. Maailma muutmiseks pead vaid muutma seda, mida sisimas tunned.»

Loe

Mis läks valesti?

«Sosinamees» (Pegasus)

Alex Northi «Sosinamees» on lugu lapsepõlve olulisusest täiskasvanuelu kujunemisel. Põnevikus mõjutavad sündmusi eri põlvkondade isade-poegade suhted. Tegu pole sugugi selgelt hea-kurja võitlusega. Nagu ikka elus, avaldavad eluraskused oma mõju nii hea kui ka kurja poole pealt. Tavainimesel on raske mõista, kuidas saadakse sarimõrvariks. Siinne lugu on salapärane, ihukarvu tõstvalt karge, mis näitab, kui hirmus kiskja võib olla inimene. Raamat sobib lugemiseks neile, kellele on varasemalt meeldinud näiteks Jo Nesbø karged teosed («Lumememm»). Mõjub nagu sahmakas jääkülma vett.

Tähistama!

Muusikal, kontsert, pidu!

Olav Ehala (Aldo Luud)
  • Armastatud helilooja Olav Ehala 70 aasta juubelile saab kaasa elada 12. septembril rahvusooperis Estonia muusikali «Buratino» vaadates. Või 28. septembril Alexela kontserdimajas, kus kontsertetendusel esitavad armastatud laululooja muusikat Collegium Musicale ja Ellerhein, Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liiv, näitlejad Hele Kõrve, Sandra Uusberg, Andero Ermel, Indrek Ojari, Mart Toome.
  • Ugala teatri 101. hooaja avapeol 12. septembril saad tantsida teatraalses diskoteegis, kus muusikat mängivad ka DJ-d Terje Pennie, Vaiko Eplik, Andres Noormets jt.
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?