LÄHEB HOIDISTAMISEKS! Loe vanaemade tarkusi, et hoolega tehtu pikalt säiliks

Helen Perk, 15. juuli 2020

Potid podisevad pliidil. Õige aeg on loodus- ja aiaannid purkidesse-pudelitesse hoidistada. Nõu annab Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli kutseõpetaja Kaiti Pirs.

Säilitamise kõige olulisem reegel on kinni pidada steriliseerimisnõuetest. Purgid-pudelid peavad olema hoolikalt pestud ja kuumutatud ning selleks on mitmeid võimalusi. Elektriahju kasutades pane purgid purunemise vältimiseks külma ahju restile, suud allpool. Kuumuta ahi 105–110 kraadini ja lase purkidel seista vähemalt 10 minutit. Kuumutama ei pea neid purke, mis koos hoidisega keevas vees pastöriseeritakse. Hästi töötab ka nõudepesumasinas pesemine, kus kuumus on täiesti piisav. Mikrolaineahjus kuumutamiseks täida purgid poolenisti veega ja lase vesi keema.

Osta uued kaaned

Purgikaantest eelista võimalusel täiesti uusi, klaaskaante puhul kasutamata tihendeid. Kaanetades peavad nii purgid, kaaned kui ka hoidis olema kuumad. Steriliseerimiseks aseta kaaned potti, kaanepealne vastu potipõhja, lisa vett ja keeda neid 10 minutit. Kuumuta purgid, aseta köögipaber termolöögi kaitseks tööpinnale, eriti kui viimane on metallist või kivist, sellele omakorda steriliseeritud kuumad anumad.

Täida need kohe servani kuuma hoidisega, jäta sisse võimalikult vähe õhku. Sagedasem põhjus, miks hoolega tehtud hoidised käärima lähevad, on purgisuu keermetesse jäänud jäägid, seepärast vala hoidist pigem lehtri abiga. Lõpetuseks kaaneta purgid kuumade kaantega. Kui sul just sepakäed ei ole, võta appi tangid ja paksud kummikindad. Nüüd lase hoidistel enne külma kohta viimist toatemperatuurini jahtuda.

Õhukindlalt suletud kaane keskele tekib jahtudes imeväike lohk. Ära ehmu – see on märk õrnast vaakumist ja sellest, et hoidis sai õhukindlalt kaanetatud.

Vanaemade tarkus

Vanasti keerati purgid peale täitmist ja kaanetamist alati tagurpidi, et kontrollida lekkimist. See pole enam vajalik, sest suurem osa perenaistest kasutab peaaegu alati uusi kaasi. Purgi võib kaane korduskasutamisel korraks tagurpidi keerata, et kontrollida, kas on kuulda õhu liikumist. Sel juhul määrduvad aga kaane keermed ja tagus ning hoidis võib hakata kiiremini riknema. Jälgi lihtsalt päeva jooksul, kas kaane keskkoht tõmbab õrnalt sissepoole vaakumisse. Kui nii, on kaas korralikult sulgunud ja õhuvahesid pole karta. Kui kahtlustad, et purk ei saanud kindlalt kinni, võid ju hoidise lähiajal söögilauale panna.


Igale perenaisele oma

Kaasi ja purke valides mõtle hoidiste iseloomule. Näiteks klaaskaante all näevad hoidised välja väga atraktiivsed ja pakuvad laual silmailu. Kui kaanele on joonistatud aga vastava juur- või köögivilja pilt, pole purgile eraldi kirja vajagi.

Mugavalt keeratavad

Keeratavad piltidega purgikaaned veebipoes bauhof.ee 1.26 (10 tk) (Tootja)

Tihenditeta, lihtsasti keeratavad kaaned on järjest populaarsemad. Neid on lihtne ka kaubandusest leida. Kui kasutad kaasi korduvalt, tea, et nende eluaastaks peetakse umbes kaks aastat, siis tuleb uued soetada. Kaaned peavad olema terved ja roosteta, igasuguste kahjustusteta. Kuumuta kaaned ja jäta purgi täitmiseni vette. Sealt võta kaaned välja vaid koheseks kasutamiseks, et õhus lendlevaid baktereid ja tolmu vältida. Keera kaas kuuma hoidist täis purgile, kuni tunned kinnitavat nõksu.

Plekist ja tihendiga

Plekist purgikaaned Koduekstras 1.79 (20 tk) (Tootja)

Vana kooli lemmikud, mille kinnitamiseks vajad spetsiaalset kaanetajat. Neid kaasi tuleb steriliseerida koos tihendiga samuti kuumas vees umbes 10 minutit. Kaanetajat kasuta tundega ehk ülekeeramine võib lõhkuda kaane või purgi.

Atraktiivne klaas

Klaaspurk kaanega Apelsinis 2.30 (100 ml) (Tootja)

Osal purkidel-pudelitel on klaaskaaned juba küljes. Need näevad kenad välja ning on korduskasutatavad. Klaaskaasi aitavad õhukindlalt sulgeda tihend ning klamber, mis surub kaane kindlalt purgile. Steriliseerimiseks aseta purk või pudel koos tihendiga 10 minutiks kuuma vette või eralda tihend ja keeda seda vees. Purke kuumuta ahjus eespool kirjeldatud viisil.

(Pexels)

Kui hoidis läks hallitama või käärima, siis:

  • sattus hoidise hulka riknenud toorainet;

  • ei riisutud marjahoidiselt vahtu;

  • pole hoidises piisavalt soola, suhkrut, hapet, looduslikke konservante;

  • pole hoidist piisava temperatuuri juures kuumutatud;

  • pääses õhk säilitamise ajal hoidisesse, mille võis põhjustada vigane kaas, valesti kinni keeratud purk, väsinud tihend;

  • määrdusid vesivannil keetmise ajal koos purgiga ka purgiääred;

  • polnud hoidise säilitamise temperatuur ühtlane. Soojus ja valgus on hoidiste vaenlased!

Proovi küünlavahaga korkimist!

Mahlade-püreede-ketšupite säilitamiseks pudelites on tavalise küünlavaha kasutamine tuntud ammusest ajast. Vaha sulatatakse vesivannil. Pudelid peavad enne korkimist olema veidi jahtunud, sest temperatuuride liigne vahe võib põhjustada vaha pragunemist. Pudelile pannakse kork ja pudelisuu kastetakse keerutava liigutusega vedela vaha sisse. Vaha peaks katma pudelikaelast umbes 1 cm laiuse riba. See nipp hoiab hangudes ära õhu juurdepääsu ja sisu ei lähe riknema.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?