Ära põe oma keha! Endine miss Madli Vilsar õpetab vormikaid naisi piltidel poseerima

Helle Rudi, 15. juuli 2020

Eestis pole vist kedagi teist, kes oleks käinud läbi sellise teekonna nagu Miss Estonia 2011 ja telenägu Madli Vilsar. «Võin öelda, et elu on ilus alles siis, kui aktsepteerid end sellisena, nagu oled.»

Enda keha mõistmise nimel on Madlil (29) selja taga tõelised Ameerika mäed. «Arvan, et olen paranev,» iseloomustab ta hetkeolukorda. Varem tekkinud hingehaavad üleöö ei kao ja naine pole kindel, kas ta sõna «tervenenud» enda kohta üldse kunagi kasutama hakkab. «See rahulolematus keha suhtes käib minuga kaasas juba lapsepõlvest, nagu ka teiste kommentaarid mu välimuse kohta. Praegu suudan sellest üle olla, sest tunnen end paremini,» räägib ta. Kunagised missivõistlustel tehtud fotod tunduvad nüüd kurbnaljakad. «Nägin end täiesti teisiti. Olin väga peenike, aga ikka öeldi, et see pole piisav. Praegu olen kindlasti palju paremas seisus.»

Kartulikotid ja London

Esimeseks murdepunktiks peab Madli aega, mil «hoolsad televaatajad» tema veidi täidlasemat figuuri märkasid. Tegelikult polnud kaalunumber oluliselt suurem, vaid riided olid valed. «Kui ma ei saa ise valida, mida selga panen, näengi teine inimene välja.» Probleem seisnes selles, et stilisti eelistusega ei läinud naise välimus kokku. Seetõttu oli ka eetririiete valik pehmelt öeldes nigel. «Ta tõi mulle põhimõtteliselt kartulikotid ja kohe tundus ekraanil kõik hoopis teine. Ei viitsinud sõdida, sest teadsin ise, et pole nii suur, kui temale näib,» räägib ta. Mis kõige olulisem – enesetunne ja tervis olid ju head. «Sel hetkel saingi aru, et ükskõik, mida ma teen, ikka leidub keegi, kelle jaoks see vale näib,» meenutab ta paari aasta tagust aega.

Teine oluline moment on Londonisse kolimine, mis elukorraldust kõvasti muutis. «Robustselt öeldes on Eestis elu lihtne. Londonis ärkasin kell kuus hommikul, et üheksaks tööle jõuda. Terve aja sõitsin kuhugi,» toob ta näite. Võõrsil oldud aastaga kogunes umbes kümme kilo. Söögiisu tõusis, sest keha oli pidevalt väsinud. Nii mõjuski sundpaus pandeemia ajal kosutavalt. Järsku oli aega nii süüa kui ka lihtsalt olla. Oluliselt vähenes ka alkoholi tarbimine, sest enam ei tiksutud pärast tööd pubis. «Ma ei teinud midagi teisiti, vaid kõike aeglasemalt.» Praeguseks on need kilod kadunud.

Paljud näevad kurja vaeva

«Neid lauljaid, näitlejaid ja muid avaliku elu tegelasi leiab palju, kel on keeruline nõndanimetatud sotsiaalsete normide piires vormis püsida. Nad lihtsalt pole veel leidnud julgust sellest rääkida,» usub Madli. Seda enam ei tohi lasta end kõigutada sellest, kui näiteks spordipood otsustab reklaamides kasutada ainult teatud välimusega esindusnägusid. Sport nagu ka kõik muu siin ilmas on mõeldud kõigile ja seda olenemata riiete suurusest. Välimusest tingitud ebakindlus ei tohi olla põhjus, miks midagi tegemata jääb. «Suurusnumber ei defineeri ilu,» paneb ta südamele. Endisele missile meenub, kuidas tema aastal Miss Universumiks kuulutatud Angola kaunitar ei pidanud end tegelikult ilusaks. See oli lihtsalt tema töö.

«Ma ei tahtnud rannas käia,» toob Madli näite, mis teda umbes viie aasta eest tagasi hoidis. Naisel on meeles suvise «Reporteri» üks salvestus, kus äksi täis pealtvaataja rannas karjus: «Vaadake kui paks ilmatüdruk! Tõmba kõht sisse!» Pärast seda ei julgenud naine bikiinides niisama randa minna. Käis ära vaid töö pärast. Kuigi «Reporteri» meeskond on väga toetav, tuli Madlil korduvalt produtsent Ivar Viglaga sel teemal vaielda. «Vigla ütles, et paned bikiinid. Mina ütlesin, et ei pane, sest kardan,» naerab ta nüüd.

Võistlusmoment kriitikutega

Eestis on Madli stressi tõttu riidepoes käimast loobunud. Siinne riidevalik on kitsas ja lõpeb enamasti suurusega 42. Isegi, kui see suurus selga läheb, ei pruugi see olenevalt mudelist istuda. «Mina ei saa näiteks Zarasse minna, sest mulle ei mahu seal midagi selga. Suurus võib olla nii L kui XL, ikka on väike. Lõpuks tunned end halvasti.» Teksade ostmisest ei tasu isegi rääkida, sest pea hakkab kohe valutama.

Sarnaseid mõtteid jagab Madli hoolsalt ka sotsiaalmeedias, eriti Instagramis. Alles hiljuti sai ta kirja tüdrukult, kelle sõnul on tore näha, kuidas UK suurus 16 (Eestis 44) võib ka ilus olla. «Võib-olla peaks eestlasele selgitama seda nii, et see on nagu võistlus, kus ei tohi teiste kommentaaridel lasta ära võtta enda rõõmu,» soovitab ta kriitikuid eirata ja keskenduda sellele, et endal oleks hea ja tervis oleks korras.


MISS UNIVERSUMIL AASTAL 2011: Kunagised missivõistlustel tehtud fotod tunduvad nüüd Madlile kurbnaljakad. «Nägin end täiesti teisiti. Olin väga peenike, aga ikka öeldi, et see pole piisav. Praegu olen kindlasti palju paremas seisus.»


Oska poseerida!

Instagramis on Madli ühed kõige populaarsemad postitused need, kus naine näitab, et pelgalt poosi vahetamisest piisab juba hoopis teistsuguse figuuri esile toomiseks. «Ei ütleks, et üks on vale ja teine õige poos. Mõlemad on ilusad. Aga hea on teada trikke, kuidas end paremini pildil tunda.»

HEA POOS (Stanislav Moshkov)
VEEL PAREM POOS (Stanislav Moshkov)
HEA POOS (Stanislav Moshkov)
VEEL PAREM POOS (Stanislav Moshkov)
HEA POOS (Stanislav Moshkov)
VEEL PAREM POOS (Stanislav Moshkov)
HEA POOS (Stanislav Moshkov)
VEEL PAREM POOS (Stanislav Moshkov)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?