Lühkarid jalga! Naisteleht annab nõu, kuidas sobivat mudelit valida

Helen Perk, 8. juuli 2020

Lühikesed püksid on kuuma ilmaga mugavad. Aga olgem ausad – nende valikuga annab ka korralikult mööda panna. Ent kuidas leida sobivaim mudel ja milliste jalanõudega tuleks šortse kanda, et figuuri parimast küljest näidata?


Sirge ja pikem säär

Teksapüksid Reservedis 17.99 (Merilin Ulm)

Turvaline püksimudel neile, kes kohe mitte oma figuuriga rahu ei saa või peavad vanust 40+ soliidsuse verstapostiks. Toon salendab, tugevamat sorti kangas vormib ja peidab ebaolulist. Kiidame ka sääreosa viisakat pikkust!
Laiade puusade ja kõhukesega on sedasorti püksid hea valik. Lisandiks sobita juurde lahe kaelakee või põneva mustriga pluus, mis tõmbab rohkem tähelepanu ülaosale.

Sobivad jalanõud

weekendshoes.ee 61.99 (Tootja)
H&M 29.99 (Tootja)

Peenete rihmadega mustad sandaalid on klassikaline suvejalats, mis sobivad olenemata figuurist kõigile. Platvormking aga kingib sihvakust ning selle trendikas muster püüab hästi pilku.

Laiem säärelõige

Teksapüksid Reservedis 22.99 (Merilin Ulm)

Vabam lõige näikse hetkel moodi köitvat. Kõrgem vöökoht ja pükste säärelaius mõjub kergelt seelikuna, muutes oma langemisega jalad saledamaks ning luues tasakaalu suurema rinna ja ülakehaga. Lihtne disain ja vähe detaile lubab mängida julgemalt ka jalanõude, üleriiete ja ehetega. Pluusi juurde sobitades peida see pükstesse, et üldmulje ei jääks väga kohmakas.

Sobivad jalanõud

weekendshoes.ee 38.99 (Tootja)
Mohito 22.99 (Tootja)

Kiilkontsa mugavuses ei saa kahelda. Samas vormib konts ilusa sääre.
Terava ninaga madal king on väga trendikas ning sobib lihtsate pükste kaaslaseks imeliselt.

Kõrgem vöökoht

Püksid Reservedis 22.99 (Merilin Ulm)

Flirtiv ja naiselik lõige. Kroogete ja vööga rõhutatud pihaosa on super valik saledale taljele, sest suunab pilgud just sinna. Laiem säär muudab jalad sihvakamaks. Esitaskutega tuleb aga alati olla ettevaatlik, need on salakavalad lisasentimeetrid puusaümbermõõdule. Kõrvale vali kindlasti topp, mille saab püksi panna!

NS King 69.95 (Tootja)
H&M 29.99 (Tootja)

Sobivad jalanõud
Kui sale piht ja sire säär pükstega visuaalselt loodud, võib ka vähe kinnisemat kinga lubada. Nahatooni jalats on kaval viis jalgu veel pikemaks venitada: toon sulab nahaga ühte ja mõjub säärte pikendusena.

Mugavad šortsid

Püksid Reservedis 19.99 (Merilin Ulm)

Klassikaline ja üsna populaarne püksilõige. Aga! Kuna püksid paljastavad üsna palju jalga, on ilusam kanda neid ikka toonuses säärtega. Moereegel ütleb, et mida enam paljastad end altpoolt, seda rohkem võiks katta ülaosa. Seega – õhuke puuvillane valge pluus sobib nende pükstega just ideaalselt!

NS King 69.95 (Tootja)
NS King 69.95 (Tootja)

Sobivad jalanõud
Lühikesi šortse soovitame kanda pigem looduses uidates või pikemaid linnatiire kõndides. Seega on kerged mugavad tossud ja madalad rohkete rihmadega sandaalid õige valik.

Püksseelik

Püksseelik Reservedis 19.99 (Merilin Ulm)

Armas valik poisilikule figuurile! Plissee, hele toon ja laiem säärelõige annab puusapiirkonnale hoobilt vunki juurde, samas muudab jalad visuaalselt saledamaks. Kuid väga lühikese kasvuga naised võiksid selle mudeli pigem poodi jätta, sest liiga palju kangast tekitab küllastunud üldmulje.

weekendshoes.ee 96.99 (Tootja)
H&M 9.99 (Tootja)

Sobivad jalanõud
Hmm… Kas valida tennised või kontskingad? Oleneb olukorrast. Kui oled lühikest kasvu ja tahad aiapeole just nende pükstega minna, vali kontsad! Tennised soovitame aga alati kotis hoida, sest kontsaaeg saab keskööl otsa.

Bermuda püksid

Püksid Reservedis 17.99 (Merilin Ulm)

Põlveni ulatuv püksipikkus teeb sageli nõutuks. Tundub nagu turvaline valik, kuid muudab jalad kentsakalt lühikeseks ja töntsiks. Selle lõike kandmiseks ongi kaks varianti. Kas oled pikk ja sihvakas või kombineerid bermuudad kontskingadega. Samas on need püksid väga funktsionaalsed, sest neid võib kanda väga piduliku, aga ka asjaliku tööriidena.

weekendshoes.ee 76.99 (Tootja)
Mohito 34.99 (Tootja)

Sobivad jalanõud
Nende pükstega sobivad ideaalselt nii madalad tänavakingad kui ka seksikad rihmikud. Valik olenegu sündmusest. Ja ilmast. Esimene jalatsipaar on kontoriklassika, teisega mine või pulma.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?