Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 8. juuli 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 9. juuli
22. Päikese päev
18. Kuu päeva algus 0.24

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitseb tuul. Ole valmis ootamatusteks ja kiireteks suunamuutusteks. Kui jäigalt püüad kinni pidada päevaplaanidest, siis võid ilma jääda uutest võimalustest. Ei ole hea alustada uusi asju, kuid läbirääkimisteks ja spontaanseteks otsusteks on päev igati soodne. Samuti suhtlemiseks ja infovahetuseks.

Kuutsükli 18.päev toob kaasa passiivsuse ja jäljendamise, sest see on võrdluse ja peegli päev, mis sunnib võitlema oma instinktidega, sest vastasel juhul võib inimene langeda oma madalate kirgede ohvriks. Kõik mis sinu ümber täna toimub, on sinu enda olemuse, mõtete ja tegude peegelpilt.

PÄEVA MÄRGID: Kui kodunt väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kui tuul on vastu, tuleb halb päev. Kui tuul viib ära mõne paberi või purunevad nõud, siis on oodata õnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused. Kui nägid unes vihma, siis ennustab see kaitset ja tervenemist. Kui unes tundsid tuult, lendasid, nägid vikerkaart või pilvi, siis on oodata abi ning kellegi soosingut. Kui nägid unes tuld, siis on oodata õnne ja abi.

TOIT: Söö kergeid toite: salateid, pähkleid, idandeid, rohelisi herneid ning kõiki luuviljalisi.

SOODSAD VÄRVID: luitunud ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja kirevad toonid.

Reede, 10. juuli
23. Päikese päev
19. Kuu päeva algus 0.34

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev lubab teha kõike, mida meeldib, sest see on suure tühjuse ja teadvuse vabanemise päev, mis soosib külvi ning viljastumist. See on kerguse, rõõmu ja vabaduse päev. Mine loodusele lähemale ja tunneta oma ühtsust temaga. Lase vabaks oma mõtted ja meeled ning tühjenda need hirmudest nii mineviku kui ka tuleviku suhtes. Lihtsalt ole olemises.

Kuutsükli 19.päev hoiatab igasuguste võrkude eest. Seepärast ei ole hea anda ega võtta lubadusi ega midagi võlgu. Kui tunned ahistust, siis tee naba vabastamise harjutust. Seda on kasulik teha igal kuul, sest vahel me ei märkagi meile heidetud võrke. Ära lase negatiivsetel emotsioonidel ega kurjusel endast võitu saada.

PÄEVA MÄRGID: Kui kell, mis seisis, hakkab täna äkki käima või kuuled pidevalt kellalööke, siis ennustab see ootamatut edu ning õnne. Kui kaotad nööbi või midagi muud riietusesemete küljest, siis vabaned halbadest tutvustest ning millestki liigsest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse und ei näinud. Kui nägid neid palju oled valel teel ja tõest kaugel, kuid kui nägid unes end alasti, siis oled õigel teel. Kui nägid kedagi lähedastest alasti, tähendab see sõprust ja abi.

TOIT: peab olema kerge ja õhuline, kuid peamine on peen ning meeldiv aroom. Hästi sobivad hapuka maitsega toidud. Piira vedelike tarbimist.

SOODSAD VÄRVID: hall ning luitunud ja kaitsevärvi toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: musta-valge kombinatsioon ja kirevad toonid.

Laupäev, 11. juuli
24. Päikese päev
20. Kuu päeva algus 0.42

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud usule, südametunnistusele ja religioossele tarkusele. Ole tähelepanelik, jälgi iga pisiasja ning tee kõige mustemaid töid, kui vaja. See on sümboolne puhastusprotsess. Ära alusta uusi asju ega allu provokatsioonidele, sest „hammas hamba vastu“ ei sobi tänasesse päeva kuidagiviisi. Sellega ärgitad vaid kurjusejõude enesele ligi. Ole malbe ja vaoshoitud, siis ei pääse viimased sind kimbutama.

Kuutsükli 20.päev esindab vaimset ümberkujunemist. See on huvitav ja tähtis päev, mil võivad avaneda selgeltnägijavõimed. Kuid ei ole hea alustada uusi asju, sest need võivad väljuda kontrolli alt. Pahatahtlike inimeste ründeid on kerge ennetada ja erimeelsuseid siluda juba eos.

PÄEVA MÄRGID: Purunenud pärlid, maha kukkunud kõrvarõngad või kiikumajäänud sõrmus on needuse, laostumise või kaotuse märgiks. Ootamatu vihma kätte sattumine või lihtsalt märjaks saamine ennustab kaitset ja abi kõrgemalt. Hea kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk. Kuid täna võib homseks unenägu tellida. Selleks tuleb poolest päevast mitte süüa ja enne loojangut mitte magama heita. Mida vähem täna sööd, seda kirkam on unenägu.

TOIT: Täna on kasulik paastuda.

SOODSAD VÄRVID: valge ning musta ja punase või mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne.

Pühapäev, 12. juuli
25. Päikese päev
21. Kuu päeva algus 0.49

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitseb Taevane Tõde. See on puhtast südametunnistusest tuleneva harmoonia päev. Lepi vaenlastega ja tasu võlgu. Tee kingitusi ja aita abivajajaid. Ära alusta uusi asju ega tee mingeid avantüüre. Kuid samas võid määratleda oma edaspidist tegevust, valida tee. See on Kõrgemate Jõudude ilmnemise päev, mis on seotud rahu, vaikuse ning õnnistusega.

Kuutsükli 21.päev esindab peatumatut liikumist ja triumfi. See on astraalse rüütellikkuse päev, mis muudab inimesed rõhutatult ausaks ning abivalmiks. Edu võib saavutada aktiivse loomingulise tööga. Kasulik on käia paljajalu niidetud rohul, sest see annab energiat. Kui ilm on tuuline, siis saab end laadida ka tuuleenergiaga.

PÄEVA MÄRGID: Kui sinu peale langeb linnusulg, siis tähendab see edu, rikkust ja võitu. Kui tunned rahutust ja kõik käib närvidele, siis on see märk, et käid valel teel. Väiksemad raha või asjade kaotused on vabanemine halvast karmast. Ühtegi leitud asja pole soovitav üles võtta. Kui miski koju ununes, on tagasi minemine halb märk. Kui võimalik, palu see asi kellelgi ära tuua. On oluline, et sa üle oma korteri või maja läve ei astuks. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad vaid konkreetsed. Mida kirkam oli uni, seda kiiremini täitub.

TOIT: Soovitav on juua palju piima, süüa porgandit, seeni, meega kohupiima, võiga putrusid.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja pruun.


Esmaspäev, 13. juuli
26. Päikese päev
22. Kuu päeva algus 0.56
Kuu viimane veerand 2.29

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud aususele ja õiglusele, kuid ka õitsengule ja varanduse kasvule. Tegele maiste asjade ja ärinduslike tehingutega. Ära lasku ebareaalsetesse plaanidesse ega ideedesse, sest see on maine ja reaalne päev. Samas ka maiste rõõmude päev. Mehed peavad tegema naistele kingitusi ja naised peavad need vastu võtma ning ka teistele lähedastele tuleb rõõmu jagada.

Kuutsükli 22.päev on seotud püsivuse, kosmiliste teadmiste ning infoväljaga, mille tähisteks on nii tarkuseraamat kui ka kuldvõtmeke. Sel maagilisel päeval on võimalik ennustada oma tulevikku mediteerides oma sünnikaardile, piltidele, kirjatähtedele, numbritele vms. asjadele, mis annavad mitteverbaalseid teadmisi.

PÄEVA MÄRGID: Kui kohtad kodust väljudes täis kottide või ämbritega inimest, on see saabuva heaolu, abi ja varanduse suurendamise märk. Kui leiad sõrmuse, vääriskivi, ilusa kivi, siis saad partneri ja peatselt asute soodsale koostööle. Parim märk on täna raha saamine, s.t. seda tuleb veelgi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes mäge, siis on saabumas edu. Kui nägid unes reisi või kolimist, siis ennustab see uue ettevõtmise algust.

TOIT: Peab olema võimalikult mitmekesine. Kasulikud on kõik piimatooted ja küpsetised.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ja bordoopunane.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.

Teisipäev, 14. juuli
27. Päikese päev
23. Kuu päeva algus 1.03

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevale, aga ka taevaste kontrollile meie tegevuse üle. Ole viisakas ja külalislahke ning pane lauale parim, mida sul pakkuda on. Mingil juhul ei tohi petta ega valetada. See on asjade vahetuse, uute tutvuste, sõpradega kohtumise ning kaugete reiside alustamise päev. Kasulikud on harjutused õues või looduses ning pikad jalutuskäigud, sest jalgadele tuleb anda koormust.

Kuutsükli 23.päev muudab olukorra keeruliseks, sest tegemist on saatanliku päevaga. See on mõttetu tigeduse, agressiivsuse ja kannatamatuse päev, mis muudab meeleolud muutlikeks. Kuid siin päästab enese sisemistele väärtustele kindlaks jäämine.

PÄEVA MÄRGID: Kui näed taevas kolm korda sarnase kujuga pilve, seisab sul lähemal ajal ees raskustega seotud elumuutus. Vihma kätte sattumine, kui päike paistab või vikerkaare all seismine on täna väga heaks märgiks. Siis võib soovida (tuleb päikesesse vaadata) oma salajasemaidki soove ja need täituvad. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kui magasid avatud akna või lageda taeva all. Täituvad nädala jooksul. Kui nägid unes taevast, tähti, vikerkaart, siis on oodata õnne ja edu.

TOIT: Tuleb süüa eelnevalt valmistatud toitu. See peab olema mitmekesine, õhuline, kerge ja soovitavalt vedel.

SOODSAD VÄRVID: helesinine, kuldne ja punane.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja pruun.

Kolmapäev, 15. juuli
28. Päikese päev
24. Kuu päeva algus 1.12

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on väga kriitiline. See on Päikese päevade seast kõige raskem päev ja seotud maa ning tema saladustega. Päev ei sobi lõbustusteks ega pidutsemiseks. Püüa olla võimalikult rahulik ja emotsioonitu, räägi ja suhtle nii vähe kui võimalik. Ära tee tähtsaid tegusid ega alusta uute ettevõtmistega.

Kuutsükli 24.päev on seotud loodusjõudude ärkamisega, millest inimene võib saada tohutult jõudu ja energiat. Kui tunned energiatulva, millega sa ei oska midagi peale hakata, siis tee füüsilisi harjutusi, sest vastasel juhul võib see energia sind kahjustada. See võib olla ka avastuste päev, mil sulle võib avaneda uus tee. Kasulik on ravida ja valmistada taimerevimeid.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse, siis saad abi kaitseinglilt. Kui leiad peenraha, siis on oodata heaolu ja edu. Nina, suu või igemete verejooks tähistab kellegi hävitava või halva energia mõju, samuti haavata saamine või verejooks. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu.

TOIT: Tänane toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi: taime-, liha-, piimatoit jne. Liha ja veretooted jäta menüüst välja.

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu hakkab tasapisi kahanema, kuid praegu pole energiate kahanemine nii märgatav. Võid tunda tungivat vajadust millegi meeldiva järele ning võid enesele üht-teist ka lubada. Igal juhul on see parem, kui püüda oma soovidele vastu seista, sest see võib hiljem kahetsusväärselt kätte maksta. Ihad ja soovid on praegu kõige tugevamad ja raske on saavutada neis mõõdukust. Pea meeles, et sinuga pole midagi lahti või valesti, vaid oled häälestunud Kuu vibratsioonidele ja see on loomulik. Leia enesele võimalusi, et saaksid nautida ja end hästi tunda, sest kogutud positiivsed emotsioonid annavad jõudu pikaks ajaks. Esmaspäevaks on taevasse jäänud vaid pool kuukettast ja nüüd algab aktiivne kahanemise periood, mis kajastub ka elutempo aeglustumises.

NELJAPÄEVAL liigub Kuu endiselt Kalade tähemärgis ja see on sobiv aeg jalavannideks ning pediküüriks.

LAUPÄEVAL kell 8.05 liigub Kuu Jäära ning haavatavaks muutuvad pea ja aju. Ära siis neid üle koorma.

ESMASPÄEVAL kell 20.33 liigub Kuu Sõnni ning vastunäidustatud on kõik kõneorganite, lõualuude, hammaste, mandlite, kukla, kaela ning kõrvade operatsioonid ning nende piirkondade energeetiline mõjutamine.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?