Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 20. mai 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 21 .mai

3. Päikese päev
29. Kuu päeva algus 4.45

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud tule stiihia ning seega loomise ja loomingulisusega. Hea on lugeda palveid, sest päev on seotud ka religiooni ning kõrgeima õiglusega, teha loomingulisi plaane ning tegeleda oma kodu ja majapidamisega. See on kogumise ja koondamise päev, mil ei ole hea teha liigseid kulutusi.

Kuutsükli 29.päev muudab olukorra veidi keeruliseks, sest see on saatanlik, hüdra ja kosmiliste illusioonide päev, mil raskusi tuleb võtta kui õnnistust. Ole vastutustundlik ja leplik, aja eemale negatiivsed mõtted ning kahetse tehtud vigu. Parema enesetunde saavutamiseks on kasulik teha jalgadele soolavanni või end rohke jaheda veega üle uhtuda.

PÄEVA MÄRGID: Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Pööra tähelepanu vaid konkreetsetele unenägudele, kus oli selge, mida tegid või kuhu läksid. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT: Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised, millest parimad on seenepirukad. Vein ja liha pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.


Reede, 22 .mai

4. Päikese päev
30. Kuu päeva algus 4.56

Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 20.39

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevastele sõduritele. See on aktiivne ja pingeline päev, mil tähelepanu tuleb koondada kohuse täitmisele ja õigluse kaitsmisele. Passiivsus, nukrutsemine ja melanhoolsus ei lase osa saada päeva energiatest. Kui sul on probleeme, siis võta nende lahendamiseks ette midagi konkreetset.

Kella 4.56-st kuni 20.39-ni kestab kuutsükli 30.päev. Kasuta seda aega kokkuvõtete tegemiseks möödunud kuutsüklist. Seejärel algab kuutsükli 1.päev, miile märksõna on ideede sünd. Seega pööra tähelepanu tekkivatele ideedele.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad teravaid metallesemeid, siis saad peatselt jagu kõigist vaenlastest. Kui leiad tänavalt noa, siis võta kindlasti üles, aga viska asemele mõni münt, nagu ostaksid selle: see on võidu, ammuste soovide täitumise märk. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis vabaned mittevajalikust. Halb, kui katki lähevad metallesemed, noad, žiletid, sest see tähistab õnnetust ja needust. Kui kuuled laske, siis tuleb sul peatselt lahendada mingi terav probleem. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes end lühikeste juustega või lõikasid juukseid, siis on see vabanemine segavatest asjadest.

TOIT: Kasulik on süüa teravaid toite ja kasutada palju küüslauku, sibulat, pipart või mädarõigast.

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.


Laupäev, 23. mai

5. Päikese päev
2. Kuu päeva algus 5.11

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on heategev maailm ning see on pühendatud maale, maa harimisele, ning sellest tulenevale materiaalsele rikkusele. Kuid samuti maailma terviklikkusele, aususele, mõistmisele, hingepuhtusele ning sellest tulenevale vaimsele rikkusele. Hoia korda, rahu ja harmooniat, sest päeva suurim patt on tülitsemine. Ei ole hea kaugele reisida, teha sisseoste ega kingitusi vastu võtta, va sünnipäevakingid.

Kuutsükli 2.päev soovitab alustada laiaulatuslikku äriprojekti või muud rakenduslikku ettevõtmist. Samuti on soodustatud füüsiliste harjutuste või õppetsükli alustamine. Vaata kriitilise pilguga üle oma soovid ja tahtmised ning ära kahetse midagi, millest oled vabanenud.

PÄEVA MÄRGID: Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Hea märk on ka kogemata mahavalatud piim ning leitud laste mänguasjad või puidust esemed. Kui jalanõud lagunevad, siis on see hoiatus kaitsetuse eest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust.

TOIT: Kasulik on süüa magusaid teraviljaputrusid ning juurviljatoite.

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.


Pühapäev, 24. mai

6. Päikese päev
3. Kuu päeva algus 5.33

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud terviklikkusele ja tervisele. See on sugupuu ja sugulussidemete loomise päev. See päev kutsub inimest oma sisemise usu teadvustamisele, võidule oma komplekside üle ja kaotatud terviklikkuse taastamisele. Päev on pühendatud ka armastusele ja kaastundele.

Kuutsükli 3.päev võib kaasa tuua ebameeldivusi ning seepärast ei ole hea alustada uusi asju. Pigem tuleb tegeleda igapäevaste asjade ja toimetustega. Tegutse läbimõeldult, kuid ära ole passiivne, sest see muudab sind kergelt haavatavaks. Hea on teha harjutusi, ringe kõikidele liigestele ning muljuda sõrmi ja varbaid, sest just liigestes tekib astraalenergia seisak.

PÄEVA MÄRGID: Kui satud vihma kätte või saad juhuslikult märjaks, siis vabaned haigustest. Kui sinu kohal häälitsevad linnud (välja arvatud varesed) või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi, perekonna tugevnemist. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust.

TOIT: Kasulikud on vedeled toidud: supid, puljongid vms. Hea oleks süüa ka mahlaseid puuvilju, arbuusi, melonit. Joo võimalikult palju mahlu, taimeteesid ning vett.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.

EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid.

Esmaspäev, 25. mai

7. Päikese päev
4. Kuu päeva algus 6.07

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud surematusele ning on seotud elu tärkamise, armastuse, õndsuse, rõõmu ja puhastava naeruga. Tunne elust rõõmu, suhtle, lõbutse ja tunne end hästi. Viibi võimalikult palju värske õhu käes. Hea on tegeleda loominguliste ja loovate ettevõtmistega, mis sümboliseerivad elu jätkuvust, igavest ja ajavälist. Väga kasulik on teha kuumaveeprotseduure ja leili võtta.

Kuutsükli 4.päev ei soosi kõrgendatud emotsioone ega pidutsemist. Pigem üksindusse sukeldumist ja tagasivaatamist. See on palvete ja meditatsiooni päev, mis, kui seda nii kasutada, lubab mõista tehtud vigu ning neid parandada. Kui saabuval ööl näed unes sassis niite, lõngu, juukseid või nööre, siis tuleb loobuda plaanidest, millest täna oled mõelnud.

PÄEVA MÄRGID: Kui kõrvetad end kuuma vee või auruga, siis viitab see puhastumisele. Puu või oksa murdmine ennustab lahkumist sõpradest ja lähedastest. Kui jalanõud lähevad katki, siis võetakse sinult kaitse Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust. Kui nägid unes loomi, siis on karta pettust, ebakõla, probleeme.

TOIT: Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid ning juua viljalihaga juurviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.

EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Teisipäev, 26. mai

8. Päikese päev
5. Kuu päeva algus 6.58

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev toob õnnistuse ja avab puhta lehe neile, kes selle ära on teeninud. See on kummaline päev, mil võib juhtuda imelikke asju. See on vabanemise, muundumise ja valgustumise päev, mis soosib vabanemist kõigest liigsest ning negatiivsest. Kui oled oma asjad hoolega läbi mõelnud ning kindel oma valikute ja otsuste õigsuses ning õigluses, siis abistab sind ka jumalik võim kogu oma heasoovlikkuses.

Kuutsükli 5.päeva tugev külg seisneb vastuseisudes ahvatlustele ja kiusatustele. Kaitse kindlalt oma seisukohti ja ära lase teistel määrata oma elu. Ära kuula nende inimeste nõuandeid, kes teevad seda niiöelda ligimesearmastusest ja heast tahtest, aga kes sinu elust, eluviisidest ega muust tegelikult arugi ei saa ega mõista. Ka ise anna nõu vaid siis, kui sinult seda küsitakse.

PÄEVA MÄRGID: Kõik taevast või ülevalt kaela sadanud asjad on tähenduslikud ning ennustavad ootamatuid ja kiireid asju, kohtumisi vms. Kui näed põuavälku või langevaid tähti, siis on ees ootamas uued tutvused või meeldivad ootamatused. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist.

TOIT: Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab.

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.


Kolmapäev, 27. mai

9. Päikese päev 6. Kuu päeva algus 8.07

PÄEVA OLEMUS:Päikese päev on pühendatud Taevasele Tulele. Ole tegus ja reibas ning kuluta füüsilist energiat. Loomingulised tööd ja ettevõtmised on igati teretulnud. See on reiside ja missiooni päev, mis annab palju jõudu võiduks ja muutusteks. Päev on seotud ka külluse saavutamisega ja seepärast pole hea anda ega võtta võlgu.

Kuutsükli 6.päev toob kaasa kosmilise armastuseenergia. Leia aega, et viibida õues ja teha hingamisharjutusi, kasvõi lihtsalt sügavalt hingata. Telepaatiline tajumine on kõrgpunktis ning unenäod on tõesed. Hea on nautida häid lõhnu, süüdata lõhnapirrud või aroomilamp. Ka meeldivate helide kuulamine soodustab kosmilisest armastuseenergiast osasaamist.

PÄEVA MÄRGID:
Kui tunned tugevat tuuleiili või tuul lööb ootamatult lahti aknad või uksed, siis on see rikkuse ja uute tutvuste märk. Kui see juhtub vanas majas, siis on ees kolimine või kauge reis. Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda. Väljaarvatud juhul, kui nägid ühes kohas palju inimesi, kuid see puudutab rohkem sinu lähedasi.

TOIT: Kasulik on süüa kuumi, mitmekesiseid, energiarikkaid ning kergelt omastatavaid toite. Võib juua veini, aga nii palju, et soojendaks keha ja et uimasust ei tekiks.

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun.

EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.

NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Reedel luuakse pimeduse varjus uus kuu ja juba mõne päeva pärast ilmub kuusirp taevasse. Hoidu liigsest negatiivsusest. See on sobiv aeg kärbete tegemiseks ja tulututest asjadest vabanemiseks, mitte enese ja teiste kritiseerimiseks. Ka tervise ja ilu puhul on see soodne aeg puhastamiseks, kaotamiseks, kuivatamiseks, kahandamiseks. Neljapäevast esmaspäevani, ajal mil kuud taevas näha pole, on soodne teha keha ja organismi süvapuhastust. Kui sul on lahendamata praktilisi küsimusi, siis aja need korda enne kui asud taas uue energiaga elu loomingulisemate ülesannete kallale saabuva noorkuu ajal.

REEDEL kell 16.35 liigub Kuu Kaksikute tähemärki, kes valitseb õlgu, käsi ja kopse. Soovitav on teha maniküüri, õlgade massaaži ning kasuks tulevad aroomiteraapia, vabas õhus hingamisharjutused ning jalutuskäigud.

ESMASPÄEVAL kell 2.08 liigub Kuu Vähki tning inimorganismi haavatavaim koht on magu. Ebasoovitavad on nii operatsioonid kui ka energeetiline mõjutamine selles piirkonnas. Sel ajal hea on ravida hambaid, teha jalgade, põlvede ja kõõlustega seotud operatsioone.

KOLMAPÄEVAL kell 9.32 liigub Kuu Lõvisse ning muudab haavatavaks südame. Ära siis koorma teda liiga intensiivsete füüsiliste pingutustega.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?