Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 13. mai 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 14. mai

26. Päikese päev
22. Kuu päeva algus 3.43
Kuu viimane veerand 17.03

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud aususele, väärikusele, õiglusele, kuid ka reisimisele, teiste aitamisele, õitsengule ja varanduse kasvule. See on hea päev, et tulla tagasi vanade algatuste juurde, täita rituaale ning säilitada harmooniat ning korda. Ära lasku ebareaalsetesse plaanidesse ega unistustesse, sest see on maine ja reaalne päev, mil kõik alustatu ja päevaks planeeritu tuleb ka ellu viia. Kasulik on tehe vajalikke sisseoste ja hea on teha kingitusi, kuid halb on raha kulutada tühjale-tähjale. Avesta traditsioon ütleb, et täna kutsuvad meid meile vajalikud esemed.

Kuutsükli 22.päev esindab püsivust, kosmilisi seadusi, teadmisi ning infovälja. See on tarkuse ja salateadmiste päev, mil infot võib anda iga märk meie ümber. Kõik on ennustuslik. Hea päev nii õppimiseks kui ka oma teadmiste jagamiseks.

PÄEVA MÄRGID: Tänane raha saamine ennustab, et seda on tulemas veelgi. Kui kohtad kodust väljudes täis kottide või ämbritega inimest, on see saabuva heaolu, abi ja varanduse suurendamise märk. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes reisi või kolimist, siis ennustab see uue ettevõtmise algust. Kui nägid unes mäge, siis on saabumas edu.
TOIT: peab olema mitmekesine. Kasulikud on kõik piimatooted, pirukad, küpsised.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ja bordoopunane.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.

Reede, 15. mai

27. Päikese päev
23. Kuu päeva algus 3.57

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud taeva ja taevase kaitsega, mis ei anna võimalust Kosmose hävitavatel jõududel maale pääseda. Samas on taevaväravad valla ja läbi nende jälgitakse ülima täpsusega meie tegemisi ja olemisi. See jälgimine on kahepoolne ja kes oskab võib taevas asuvatest märkidest ja kirjadest välja lugeda nii mõndagi. Kui näed midagi enese jaoks, siis ära sellest teistele räägi.

Kuutsükli 23.päev muudab meeleolud muutlikuks. Ära lase end kaasa kiskuda mõttetust tigedusest ja kannatamatusest, mis päeva energiavibratsioonides värelevad. Partnerlussuhted on raskendatud, sest kaasa mängivad kõrgendatud ambitsioonid, enesehinnang ning egoism. Ole leebe ja mõistev, kuid jää kindlaks oma sisemistele väärtustele.

PÄEVA MÄRGID: Kui näed taevas kolm korda sarnase kujuga pilve, seisab sul lähemal ajal ees raskustega seotud elumuutus. Vihma kätte sattumine, kui päike paistab või vikerkaare all seismine on täna väga heaks märgiks: siis võib soovida oma salajasemaidki soove ja need täituvad. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kui magasid avatud akna all. Kui nägid unes taevast, tähti, vikerkaart, siis on oodata õnne ja edu. Kui nägid unes end alasti, siis tähistab see puhastumist ja tervenemist.

TOIT: Kasulik on süüa piima ja eriti hapupiimatoite.

SOODSAD VÄRVID: helesinine, kuldne ja punane.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja pruun.

Laupäev, 16. mai

28. Päikese päev
24. Kuu päeva algus 4.08

PÄEVA OLEMUS: See on Päikese päevade seast kõige raskem päev, maa saladuste päev, mida võib võrrelda kuutsükli saatanlike päevadega. Ole võimalikult rahulik ja ära lase end kellestki ega millestki provotseerida. Seepärast suhtle teistega ainult nii palju kui hädapärast vaja. Palvete lugemine ja meditatsioon aitavad hoida end tasakaalus. Täna ei tohi teha mingeid suuremaid kaevetöid, aga taimi istutada võib.

Kuutsükli 24.päev on seotud loodusjõudude ärkamisega. See on liigsest vabanemise, vana lagunemise ja uue loomise päev. Samas tuleb näha seda niiti, mis seob sind juurtega, mida sina jätkad ja mida jätkatakse pärast sind. Ära lase end haarata väljapääsmatusetundel. Kui saavutad selle üle võidu siis võib avaneda uus tee.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Nina, suu või igemete verejooks tähistab kellegi hävitava või halva energia mõju, samuti haavata saamine või verejooks. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu.

TOIT: Täna võib süüa kõike peale soojavereliste liha ja verega tehtud toitude. Toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi.

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

Pühapäev, 17. mai

29. Päikese päev
25. Kuu päeva algus 4.16

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud Pühale sõnale ja see on päev, mil sõna materialiseerub. Päev kutsub üles enesekaitseks kurjusejõudude eest ja seepärast tuleb „riietada end paksult“ ehk et lugeda palveid ja tundma õppida kurje vaime, et mitte langeda nende võrku.

Kuutsükli 25.päev manitseb tähelepanelikkusele igasuguse informatsiooni suhtes, sest ka täna annab kõik tarkust ja endeid tuleviku suhtes. Ka selline, mis esmapilgul mõttetuna näib. Ole ettevaatlik oma mõtete ja emotsioonidega, sest neil on võime, laetuna selle päeva energiast, hakata iseseisvalt elama.

PÄEVA MÄRGID: Kui aevastasid kohe peale ärkamist, eriti kui aevastasid 3x järjest, siis tuleb päev edukas ja rõõmurikas. Kui kuuled juhuslikult endast räägitavat ja kuuled oma nime, siis on sul tugev taevane kaitse. Kui muusika saadab sind pealetükkivalt kogu päeva, siis oled kõrgemate jõudude kaitse all. Tugev tuul selja tagant näitab, et oled õigel teel. Kui kogemata paned mõne riideeseme tagurpidi või pahupidi selga, siis on oht peksa saada. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse

TOIT: Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast. Hea päev paastumiseks.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, kollane, helelilla ning muud kirevad ja erksad toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruunid ja rohelised

Esmaspäev, 18. mai

30. Päikese päev
26. Kuu päeva algus 4.23

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud igavesele valgusele, mille võit katkestab suletud ajaringi. Taas on lõppemas üks päikesepäevade tsükkel ning tänane päev sobib hästi vaid kokkuvõtete tegemiseks. Lükka edasi kõik tööd ja tegevused, mida vähegi võimalik edasi lükata. Tänase päeva sündmuste järgi on võimalik aru saada, kas oled olnud õigel teel. Ole oma mõtetega ettevaatlik, sest nendega lood järgmise kuu struktuuri.

Kuutsükli 26.päev hoiatab eneseülistamise, auahnuse ja ülbuse eest, sest on oht sattuda enese osatähtsusest liiga suurde vaimustusse. On aeg loobuda illusioonidest. Väldi ärritumist ja suhtlemist ebasoovitavate inimestega, sest kui lased end tasakaalust välja viia, siis neelab see palju energiat.

PÄEVA MÄRGID: Kui kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu sinu elus ning toimub üleminek teisele tasandile. Kui näed välku või ootamatut valgust, siis räägib see valgustumisest ja selgeltnägija võimete omandamisest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Parim unenägu, kui nägid peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT: Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri.

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta. Mida rohkem kulda, sära ja ehteid kannad, seda parem.

Teisipäev, 19. mai

1. Päikese päev
27. Kuu päeva algus 4.30

PÄEVA OLEMUS: Täna võib juua veini ja lõbutseda, sest see on uute võimaluste, rõõmu ja meelelahutuse päev. Tee plaane järgnevaks kuuks, tee algust uute ettevõtmistega. Kuid need õnnestuvad vaid siis, kui on seotud loomingulisusega ning kui võtad endale kogu vastutuse ja lähed lõpuni. Ära lase tulevikul end hirmutada vaid näe võimalusi ilma kahtlusteta, sest vastasel juhul tõmbad oma plaanidele kriipsu peale juba eos.

Kuutsükli 27.päev soodustab intuitiivset tajumist ning lülitumist salajaste teadmiste kanalisse. Selleks on kasulik mediteerimine. Kui palud abi enesele, siis saad väga vähe, aga kui küsid teiste jaoks, siis võid saada ühenduse võimsa energiaallikaga. Päeva peamine ülesanne on endale teadvustada, et vastutada tuleb iga oma sammu eest ning loobuda illusioonidest selles küsimuses.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad särava, hiilgava eseme, siis ootab sind edu; kui naela, siis saad toetuse. Kogu päeva saatev linnulaul tunnistab esivanemate abist, neid tuleb meenutada. Vanasti visati sel päeval ristteele münte või jagati neid kerjustele, et Looja kingiks rikkust ja küllust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi.

TOIT: Hea on küpsetada ning süüa pirukaid ja pannkooke. Juua võib punast, maitsestatud veini või hõõgveini.

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära!

EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.

Kolmapäev, 20. mai

2. Päikese päev
28. Kuu päeva algus 4.37

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva juhtlause on: „Riietu uutesse riietesse“. Kuna see päev on pühendatud õilsatele ja headele mõtetele, siis tähendabki see, et rüüta end heade mõtetega. See on kõikevõitva rahu ja harmoonia, tarkuse, tõeliste väärtuste ning sõnalise maagia päev. Nagu oled tähele pannud on sõnalise maagia päevi nii Päikese kui ka Kuu päevade hulgas päris mitmeid. Aga kas märkad ka kõigil neil päevil, millest enim mõtled ja mis sind enim ümbritseb?

Kuutsükli 28.päevas peituvad elu ja saatuse muutmise võimalused. Täituvad ennustused ning unenäod ja esineb palju telepaatiajuhtumeid. Kasulik on teha puhastavaid harjutusi ja rituaale nii füüsilise keha kui ka mõtete ja emotsioonide jaoks.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Siis tuleb kohe midagi soovida. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist. Kui nägid unes, et lõikasid juukseid, küüsi või hambad kukkusid välja, nägid peeglist oma muutuvat välimust, siis tähistab see pettust.

TOIT: Süüa tuleb kerget ja lihtsat toitu: salateid, võileibu, suupisteid.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla


NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kaotab tasapisi oma ümarust ning neljapäeval kell 17.03, mil on näha vaid pool kuukettast, algab kuu viimane veerand. See aeg sobib oma ettevõtmistele viimase lihvi andmiseks, lõpetamiseks, kärpimiseks ja loobumiseks. Võid tunda soovi mediteerida ja üksi olla. Mõtiskle asjade kulgemise üle, analüüsi ja vaagi hangitud teavet. Mõned inimesed tunnevad end sel ajal väga energilisena, kuna on loobunud vanadest asjadest või mallidest. Lase õhul selgineda ja lõpeta pooleliolevaid tegevusi. Organism hakkab end kahaneva Kuu aegu puhastama, uhtes minema jääkained ja mürgid, sestap tasub juua puhastavaid teesid ning teha nahale puhastavaid ja koorivaid maske või protseduure.

REEDEL kell 4.24 liigub Kuu Kalade tähemärki ja sel ajal on fookuses jalatallad. See on sobiv aeg õrnaks jalatalla massaažiks ning pediküüriks.

PÜHAPÄEVAL kell 16.35 liigub Kuu Jäära tähemärki ja neil päevil tuleks vältida pea külmetamist. Samuti pole hea pingeliselt ja pikalt arvutiga töötada, sest see teeb liiga silmadele. Leia aega kasvõi mõneminutisteks lõdvestuspausideks.

KOLMAPÄEVAL kell 5.10 liigub Kuu Sõnni tähemärki. Pööra tähelepanu oma kaela nahale, puhasta ja niisuta seda hoolikalt, et seda hoida nõtke ja võluvana.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?