Mässav printsess Stéphanie

Verni Leivak, 13. mai 2020

Kindlasti mäletavad veel paljud Monaco printsessi Stéphanie sensuaalset häält ja melodeklamatsiooni, mis 1980ndate teisel poolel raadiost ning avatud akendest tänavale kostis.

Tõenäoliselt päris Stéphanie Marie Elisabeth Grimaldi (55) lavalaudadele pürgimiseks vajalikud geenid emalt Grace Kellylt – maailmakuulsalt Hollywoodi filminäitlejalt, kes tõusis legendi staatusesse juba oma eluajal. Igatahes õppis väike printsess, praegu troonil oleva vürst Albert III noorem õde, meelsasti klaverit, harrastas võimlemist, tantsusporti ja Christian Diori moemajas isegi moekate rõivaste loomist. Tema debüütalbumil «Besoin» kõlavad laulud on aga igasugu eranditeta muutunud popmuusika klassikaks.

Püüd pääseda lavale

Vürst Rainier III noorima lapsena ei sulandunud loomupärase isepäisusega õnnistatud Stéphanie vanema venna ja õe kõrval kuidagi väärikat suguvõsa ümbritsevasse reeglite raamistikku. Juba mudilasena keeldus vürstipiiga kategooriliselt mannaputru söömast ja nõudis näpu vahele hoopis hamburgereid. Tema kooliaastad möödusid kord ühes, kord teises katoliku koolis ja neid tuli alatasa vahetada. Küll keeldus ta ühte minemast, teises kiusas aga õpetajaid.

Emaga läks nooruke Stéphanie põhjalikult tülli päeval, kui teatas, et tahab oma iidoli ja armukese, rallisõitja Paul Belmondo eeskujul sportautoga kihutada. Seejärel suundus ta 17aastase mannekeenina Pariisi sealseid moelavasid vallutama.

Üsna tõenäoline, et suurele tuntusele ja edule aitas kaasa suursugune päritolu – igatahes levisid fotod kaunitarist kohe üle maailma ja mõni neist oli printsessi kohta ootamatult avameelne. Mõistagi jõudis printsess ka kuulsate moežurnaalide kaanele.

Peagi sai moemaailm osa ka neiu enda loodud rannarõivaste kollektsioonidest Pool Position. Lettidele ilmusid ka omanimelise sarja parfüümid. Ent muusikahuviliste suureks üllatuseks hakkas printsess laulma – ja saavutas suurt edu. 80ndate teisest poolest pärit muusikavideotes ja fonogrammi saatel esinemistest köidab vaatajaid siiani neiu eemalolev pilk, puine lavaline liikumine ja olematu miimikaga ühilduv veetlev külmus. Ent see just Stéphanied teistest sarnastest noortest naisartistidest eristaski ja irriteeris publikut.

Pöörased aastad

Olles lavalised unistused teoks teinud, saabus aeg isiklikku õnne otsida. Kui troonipärijast vend Albert pühendus juhtimise õppimisele ja vanem õde Caroline ideaalse abikaasa otsingutele, siis Stéphanied ei huvitanud kaaslase siniverelisus põrmugi.

Mitmete romaanide ja romansside järel tõi 27aastane mässumeelne printsess vallasemana ilmale poja. Uus ilmakodanik sai nime vanaisa järgi – Louis. Siiani võib vaid ette kujutada tormi, mille naine vürstiriigis põhjustas. Seda enam, et lapse isaks oli vend Alberti ihukaitsja, juba kord abielus olnud Daniel Ducruet.
Õli valas tulle seegi, et Stéphanie eelmiste kavaleride nimekirja mahtusid vägistamise eest kinni istunud kriminaal ja aeg-ajalt võõrutuskliinikus ravil viibiv narkomaan. Ööklubides raevukalt pidutsevat printsessi silmanud pealtvaatajad ei suutnud toona ära imestada, kui kiiresti on võimalik alla käia.

Esimene abielu

Mereandide müügiga tegelema asunud Danieliga kihlus Stéphanie alles pärast teise lapse Pauline sündi, kuid nende kooselu lagunes peagi. Truudusetu meespool jäi lihtsalt ühe rootslannast striptiisitariga vahele. Pöörasest kiremöllust sündinud lausa pornograafilised fotod ilmusid kõikjal ajakirjades, ühes isegi 40 leheküljel. Pealegi suutis truudusetu Daniel Stéphanie esimese lapse sünni ajal rasedaks teha veel ühe naise.

Teine abielu

Kolmas laps, tütar Camille sündis 1998. aastal ja tema isa nime üritas Stéphanie alul kiivalt varjata – isegi sünnitunnistusele tõmmati vastavasse lahtrisse üksnes kriips. Nüüdseks on teada, et tütrekese eostas järjekordne ihukaitsja ja lossivalvur Jean Raymond Gottlieb.

Ent sellega printsessi õnneotsingud ei lõppenud. Koos lastega järgnes ta spetsiaalselt soetatud furgoonis järgmisele printsile valgel hobusel, kelleks osutus tsirkusedirektor ja elevantide dresseerija, abielumees Franco Knie. Kuna Franco naine ei andnud lahutust, puges 2003. aastal printsessi käevangu portugallasest akrobaat Adan Lopez Peres. Vaid ühe aasta kestnud abielu järel kaotas naine südame venelasest tsirkuseartistile.

Rahunemise aastad

Vürst Rainier III suri 2005. aastal ja tänu pikaaegsetele sidemetele tsirkusega sai tema noorimast tütrest Stéphaniest Monte Carlo tsirkusefestivali patroon ning korralduskomitee juht. Seda isegi praegu, mil oma elustiilis selgeid rahunemise märke ilmutav daam on peamiseks elupaigaks valinud Šveitsi.
Muu hulgas toetab naine Monte Carlo teatri Grace ja kasiino arengut, tegeleb heategevuse ning aidsivastase võitlusega.

2013. aastal päästis südikas daam Lyoni loomaaias surmale määratud kaks tuberkuloosi põdevat elevanti. Praegu on Baby ja Nepal täie tervise juures ning elavad Grimaldide looduspargis Mont Agel.

Traagiline jälg kogu eluks

13. septembril 1982 otsustas Stéphanie ema Grace autojuhi teenetest loobuda ja tütre ise rongijaama sõidutada – printsessi ootas Pariisis kaua igatsetud iseseisva elu alustamine. Pealegi poleks kolmele reisijale vanas Roveris koos kohvritega ruumi jagunudki.

Auto sõitis järsust kurvist teelt välja ja langes kuristikku. Printsess Caroline on hiljem kinnitanud, et noorima õe sõnul lakkasid pidurid töötamast. Stéphanie olevat üritanud autot ka käsipiduriga peatada, kuid tulutult.
Stéphanie enda väitel tabas ema roolis meeletu peavalu ja ta olla hetkeks lausa minestanud.

Räägitakse sedagi, et autot juhtis printsess ise. Seda teooriat kinnitas mees, kes ema ja tütre õnnetuspaigalt leidis. Mehe sõnul oli Stéphanie just juhiistmel.
Filmilegend Grace Kelly suri päev hiljem.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?