LÄKI LAADALE: vaata, milliseid vahvaid üritusi lähikuudel Eestimaal korraldatakse!

Vilve Torn, 5. august 2020

Tänavune laadakalender on küll pisut hõredam, aga ometi ei tasu meelt heita. Tarviliku noosi saavad ikkagi kätte nii antiigihuvilised, rohenäpud kui ka talvevarude kogujad.

AUGUST

Pärnu taimelaat
14.–15. augustini Vallikääru aasal
Aiandushuviliste paradiis. Kohal on suuremad ja väiksemad puukoolid, aga ka vähem tuntud kollektsionäärid ning hobikasvatajad Eestist, Lätist, Leedust. Avatud on tasuta taimehoiuala, kuhu võid ostud hoiule viia, et oleks mugavam ringi vaadata. Laadaalal liigub ringi ka taimetakso, mis aitab suuremad kogused hõlpsalt auto juurde toimetada. Päevapilet 2 eurot.

Põhja-Tallinna suur suvelaat
16. augustil Stroomi rannas
Kirju kaubavaliku seas leidub kraami igale maitsele ja vanusele. Pakutakse kala, liha, mett, magusat, värsket talukaupa ja muud põnevat. Laadalt ei puudu ka tänavatoitlustus ega meelelahutus. Piletit ostma ei pea!

Ökofestival
16. augustil Karilatsi vabaõhumuuseumis
Ainult oma toodangut müüva turu juurde kuuluvad töötoad, teabetelgid ja meeleolukas kultuuriprogramm. Külastamine on kõigile tasuta.

(PILLE-RIIN PREGEL)


Hiiu kala ja õlle festival
22. augustil Kassari puhkekeskuses
Mine ja saa osa hiidlaste heast kalast, õllest ja meelelahutusprogrammist. Toimuvad kalatoidu töötoad, tegevust jagub kõigile. Tasuta festival on ilmastikukindel ja vihma korral annavad peavarju suured telgid.

Vanamõisa laat & BBQ festival
22. augustil Vanamõisa vabaõhukeskuses
Laadale saabuvad kauplejad kvaliteetse kohaliku toidu, käsitöö ja disainiga. Müüakse ka taimi, aiandustarbeid ja vanavara. Kirevas päevaprogrammis leidub igaühele põnevat tegevust. Kõhu saab korralikult täis igal juhul. Päevapilet 3 eurot.

Kallaste kala- ja sibulalaat
29. augustil
Peale laada loob head tuju mitmekesine kultuuriprogramm. Osale käsitöötubades, söö tõelist uhhaad ja võta ette paadisõit Peipsil. Hommikust hilisõhtuni saad lustida tasuta.

SEPTEMBER


Lüganuse maarahva laat
5. septembril
Järjekorras viiendal maarahva laadal müüakse käsitööd, istikuid, suuri ja väikesi koduloomi, tarbekaupu jpm. Päevale annab hoogu rikkalik kultuuriprogramm, peaesinejad on seekord Koit Toome ja Jorma Puusaag. Toimub laadaoksjon ja õnneloos. Piletit lunastama ei pea!

Alatskivi vanavaralaat
5. septembril
Kes on käinud, need teavad, et Alatskivil toimuv vanavaralaat on Maarjamaa üks ägedamatest. Otsid mõnd mööblieset, supitirinat või piimakannu, mootorrattale sobivat juppi, antiikset mänguasja – siit leiad kindlasti. Pilet 1 euro, alla meetri lastele tasuta.

Luige laat – maaelu näituslaat
11.–13. septembrini Luige näituseväljakul
Baltimaade suurim kodumaiste ja eksootiliste loomade-lindude ning mere- ja tiigikalade näitus. Müügilettidele jõuab rikkalik valik seemneid, lille-, vilja-, ilupuude ja -põõsaste istikuid ning õuekujunduskaupu. Kohale tulevad käsitöömeistrid üle Eesti. Kõhu saab heast-paremast täis toidutänaval kõndides. Tavapilet 7, sooduspilet 5, perepilet 15 eurot.

Jäneda sügislaat
12. septembril
Sügislaat rõõmustab kõige värske ja värvilisega, mida aed pakub. Peipsiääre «tungraud» ehk sibula- ja küüslaugupalmikud on loomulikult lettidel. Lisaks suitsuliha, hõrgud vutid ja maitsev kala mitmel moel. Võimalik tutvuda ka Põhja-Eesti kohaliku toidu turualaga.
Pilet 2–3 eurot.

Sügislaat «Peipsipisarad ja soopärlid»
12. septembril Varnjas
Laadalettidel troonivad jõhvikad, pohlad ja muud prisked aiasaadused. Müüakse suitsukala ja kohalikku käsitööd. Kui kõht tühjaks läheb, rüüpa samovariteed ja söö maitsvaid pirukaid. Päevapilet 10 eurot.

(Ragne Värk)


Eesti leiva päev ja sügislaat
13. septembril Eesti vabaõhumuuseumis
Leivapäeval saad osaleda rehepeksul ja vilja jahvatamisel ning õppida mürgivabalt taimi kasvatama ning looduslike vahenditega tervist turgutama. Peatee ääres ja Sassi-Jaani talus peetakse suurt käsitöö-, toidu- ja mahelaata. Tavapilet 10, sooduspilet 7 ja perepilet 20 eurot.

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat
19. septembril
Kohaliku sibula ja kala kõrval tuleb müügile ka muu tore laadakaup: pirukad, köögiviljad, joogid, käsitöö- ja tööstuskaubad. Kõige minevam kaup on ikka vana hea Peipsi sibul: osta kilokaupa või vanikutena. Laata rikastavad kirev kultuuriprogramm, töötoad ja konkursid. Pilet 2 eurot.

Silmufestival
26. septembril Narva-Jõesuus
Siinne suur delikatess on päeva tõeline staar müügilettidel ja toitudes. Tasuta festivali ajaks avatakse kalurite ja asjaarmastajate jaoks linnakail tore kalalaat. Loomulikult on esindatud kohalikud kurgi- ja sibulakasvatajad, käsitöömeistrid jne.


Jälgi jooksvalt infot laatade toimumisaegade kohta. Olukord võib koroonaohu tõttu hetkega muutuda!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?