Avesta 6.–12. august: praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 5. august 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm.

Neljapäev, 6. august 2020

20. Päikese päev
18. Kuu päeva algus 22.51

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva juhtidee on: „Mine võitlusse, et võitjana tagasi tulla“ ja seda tähistab mõõgaga ingel, kes lõikab läbi ebaõigluse ning võidab pimedusejõud. See on väga aktiivne päev, mil tuleb unustada jaanalinnupoliitika ning näha asju nii nagu need tegelikult on. Öeldakse, et ülekaalulistel ei tasu täna välja minna, sest nad tõmbavad ligi needusi. Kõhnadele on see normaalne päev.
Kestev kuutsükli 17.päev on seotud naiseliku energiaga. See on kontaktide, vabaduse, rõõmu ja pidude aeg. Kasulik on laulda, palju rääkida, olla sundimatu ja rõõmsa meelega. Kogu endasse rõõmu ja positiivseid mõtteid. Enesele piirangute loomine võib viia tahtmatu energia väljavooluni.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad metallesemeid, eriti teravaid, siis leiad lahenduse keerulistele probleemidele. Kui tuulehoog avab akna, siis ennustab see uue elu algust. Kui komistad mõne jalanõu otsa, siis viid oma ettevõtmised edukalt lõpule. Mingil juhul ei tohi ühe jalanõuga ringi käia, sest see hävitab kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis on seotud võitluste, lahingu, terariistade või relvadega. Neil on seos sinu tehtud eluliste otsustega. Kui nägid unes lahingut ja võitsid kedagi, siis oota elumuutust.

TOIT:
Söö teravat ja rasket toitu, praetult või toorelt, aga ära söö palju. Võib süüa liha, kuid mitte sealiha.

SOODSAD VÄRVID: punane ja erkkollane.
EBASOODSAD VÄRVID: heledad ja pastelsed.

Reede, 7. august 2020
21. Päikese päev
19. Kuu päeva algus 22.58

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud maapõuevarade valitsejale, rikkusele, küllusele ning suurte jõudude ja vahendite ligitõmbele. Et saada soovitut, pead andestama kohtumõistjatele. See pole kerge ülesanne, sest ego valu ja/või vimm ei kao hingest nii kergelt. Aga kui saad aru, et need on vaid kunstlikult loodud takistused sinu teel, siis on neist lihtsam vabaneda.
Kestev kuutsükli 18.päev võib olla üsna raske, sest on täidetud jäljendamise, passiivsuse ning võõraste mõtete üle võtmisega. Püüa olla võimalikult sina ise, puhasta oma mõtted, loobu illusioonidest ning vaatle kõike erapooletult. Kuid samas on see ka kaitse ja abi päev, mil tuleks vähem magada.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad särava eseme, siis on oodata õnne ja kingitusi. Kui sinu kohal süttib ootamatult valgus, siis ennustab see head tervist ja heaolu. Kui kell käib ette, siis on see oodatud sündmuste kiirendamine. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis jäid meelde. Need ei puuduta nii palju sind ennast, kui sinu lähedasi ning täituvad vaid juhul, kui ärkasid enne kui unenäo lõpuni nägid. Kui nägid välku, sädemeid või tuld, siis ennustab see tervenemist, elumuutust või kauget teed, kuid see tuleb alles pika aja pärast.

TOIT:
Täna on hea süüa kala ja seenepirukaid. Mõistlikus koguses võib täna juua kangeid alkohoolseid jooke.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine ja punakaspruun.
EBASOODSAD VÄRVID: helesinine ja kirevad toonid.

Laupäev, 8. august 2020
22. Päikese päev
20. Kuu päeva algus 23.04

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on tuul, kes paneb õhu ringlema ja toob kaasa muutused. Ära tänaseks midagi planeeri, sest päev on täis ootamatusi. Samuti pole hea alustada uusi asju, sest tuul võib kõik laiali pillutada. See on hea päev, kui oled võimeline muutustele lennult reageerima ja tegema vastavaid otsuseid.
Pole hea lepinguid sõlmida ja allkirju anda, sest kestev kuutsükli 19.päev hoiatab võrkude eest. Ole ettevaatlik uute ideede suhtes, sest neis võib olla pettust. Tuleb vabaneda negatiivsetest emotsioonidest, kurjusest, õelusest ja närvilisusest. Kui inimene on puhas, siis puhastuvad sel päeval ka teda ümbritsevad inimesed.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodunt väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kui tuul viib ära mõne paberi või purunevad nõud, siis on oodata õnne. Kui sinu keha lõhnab kevadlillede (naisel) või äsjaniidetud heina järgi (mehel), siis on sul maagiline kaitse ehk kaitseingel ning ebaõnn lahkub sinu elust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused. Kui nägid unes tuld, siis on oodata õnne ja abi. Kui nägid unes puid ja/või olid metsas, siis ennustab see uusi tutvusi ning soosingut.

TOIT:
Täna on kasulik süüa kergeid toite ning omavalmistatud küpsetisi.

SOODSAD VÄRVID: luitunud ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja kirevad toonid.

Pühapäev, 9. august 2020
23. Päikese päev
21. Kuu päeva algus 23.11

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva esindab suur tühjus, mis oli enne kõike ja millest sai kõik alguse. See tähendab, et täna on võimalik oma elus palju muuta. Kuid selleks tuleb vabaneda ebavajalikust, minevikuvarjudest ja tüütutest ideedest, et oleksid ise nagu suur tühjus. See on kerguse ja rõõmu päev, mis avab oma võimalused, kui oled teinud oma valikud.
Jätkuv kuutsükli 20.päev on pühendatud eluringile, hingede ümbersünnile ja tähistab vaimset ümberkujunemist. Uhkus, kõrkus ja karmus mõjuvad sellele protsessile pärssivalt. Energia ebaõige kasutamine võib tekitada ebameeldiva tunde nagu keegi istuks kukil või kannaksid seljas kivi.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad kollasest metallist eseme, siis laheneb segane olukord. Kui kell, mis seisis, hakkab täna äkki käima või kuuled pidevalt kellalööke, siis ennustab see ootamatut edu ning õnne. Kui kaotad nööbi või midagi muud riietusesemete küljest, siis vabaned halbadest tutvustest ning millestki liigsest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse und ei näinud. Kui nägid neid palju oled valel teel ja tõest kaugel, kuid kui nägid unes end alasti, siis oled õigel teel. Kui nägid kedagi lähedastest alasti, tähendab see sõprust ja abi.

TOIT:
Täna on soovitav süüa aromaatseid, hapukaid, kergeid ja õhulisi toite.

SOODSAD VÄRVID: hall ning luitunud ja kaitsevärvi toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: musta-valge kombinatsioon ja kirevad toonid.

Esmaspäev, 10. august 2020
24. Päikese päev
22. Kuu päeva algus 23.19

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud religioossetele juhenditele, kuid peamiselt usule ja südametunnistusele, mis ka täna proovile pannakse. Kui sinu usk on tugev ja südametunnistus puhas, siis oled immuunne pimedusejõudude vastu, mis täna on eriti aktiivsed. Päev on sobilik organismi puhastamiseks, ravimiseks ja ravikuuri alustamiseks.
Kuutsükli 21.päev esindab sisemise struktuuri ümberkujunemist, peatumatut liikumist võidu poole, kuid ka astraalset rüütellikkust. Inimesed on rõhutatult ausad ja abivalmid. Tuleb teha asju, mis on vajalikud parema tuleviku jaoks. Ole värskes õhus nii palju kui võimalik ning lae end tuuleenergiaga. Energiat annab ka paljajalu niidetud rohul käimine.

PÄEVA MÄRGID:
Ootamatu vihma kätte sattumine või lihtsalt märjaks saamine ennustab kaitset ja abi kõrgemalt. Purunenud pärlid, mahakukkunud kõrvarõngad või kiikumajäänud sõrmus on needuse, laostumise või kaotuse märgiks. Hea kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk. Kuid täna võib homseks unenägu tellida. Selleks tuleb poolest päevast mitte süüa ja enne loojangut mitte magama heita.

TOIT:
Täna on kasulik paastuda. Kui paastuda ei soovi, siis sobivad soolased piimatoidud, pannkoogid, kohupiim, leib.

SOODSAD VÄRVID: valge ning musta ja punase või mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne.


Teisipäev, 11. august 2020
25. Päikese päev 23.
Kuu päeva algus 23.29

Kuu viimane veerand 19.45

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on taevase tõe kehastus. Tema valdkonda kuuluvad ka õiglus, ustavus ning puhtast südametunnistusest tulenev harmoonia ja rahu. Iga väikseimgi ebaõiglane tegu võib vallandada südametunnistuse piinad suuremal määral kui asi väärt on. Ole helde ja suuremeelne, jaga ande ning kingitusi. Iga heategu saab tasutud mitmekordselt, kuid samuti ka halb.
Kestev kuutsükli 22.päev on üks maagilistest päevadest, mil läbi meditatsiooni ja sümbolite on võimalik näha oma tulevikku. Kui sa ei valitse selle päeva energiat, on ohtlik joonistada sümboleid, teadmata, mida joonistad. Eriti halb on joonistada suletud ringe või ruute, mis seavad piiranguid.

PÄEVA MÄRGID:
Kui ärkasid linnulaulu peale, siis on see lähemal ajal saabuva suure edu ja rõõmu aluseks. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis tähendab see edu, rikkust ja võitu. Väiksemad raha või asjade kaotused on vabanemine halvast karmast. Ühtegi leitud asja pole soovitav üles võtta, kuna sellega võtad endale võõra karma. Kui tunned rahutust ja kõik käib närvidele, siis on see märk, et käid valel teel. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad vaid konkreetsed. Mida kirkam oli uni, seda kiiremini täitub.

TOIT:
Soovitav on juua palju piima, süüa porgandit, seeni, meega kohupiima, võiga putrusid. Loomne toit ja alkohol pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja pruun.

Kolmapäev, 12. august 2020
26. Päikese päev
24. Kuu päeva algus 23.42

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud aususele, väärikusele, õiglusele, kuid ka reisimisele, teiste aitamisele, õitsengule ja varanduse kasvule. Siin väljenduvad eredalt aarialaste kolm põhitõde: head mõtted, head sõnad ja head teod, mis on omavahel tihedas seoses. Vanasti võisteldi sel päeval kingitustega – pole tähtis, kes teeb rohkem, on tähtis, kes teeb rohkem rõõmu, sest kui tänase kingitusega teed lähedasele rõõmu, siis saadab heaolu sind terve kuu.
Kuutsükli 23.päev esindab saatanlikke energiaid ning halvim, mis täna võid teha on kahtlemine oma valikutes ja veendumustes. Partnerlussuhted on raskendatud, tekivad põhjusetud ambitsioonid, egoism ning kõrgendatud enesehinnang. Ära allu mingitele provokatsioonidele, sest kui jääd rahulikuks ja kindlaks, siis pole see päev raske.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kohtad kodust väljudes täis kottide või ämbritega inimest, on see saabuva heaolu, abi ja varanduse suurendamise märk. Parim märk on täna raha saamine, s.t. seda tuleb veelgi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes reisi või kolimist, siis ennustab see uue ettevõtmise algust. Kui nägid unes mäge, siis on saabumas edu.

TOIT:
Täna võib süüa kõike mida hing ihkab, kuid toit peab olema mitmekesine. Kasulikud on kõik piimatooted, pirukad, küpsised.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ja bordoopunane.
EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Öist taevast ehib teisipäevaks poolkuu. See on kahanemise, tagasitõmbumise ja sissepoole pöördumise aeg. See Kuu faas on parim aeg kõik iluprobleemid oma elust tõrjuda. Kuu mõju soodustab kärpimist, taandumist ja hajumist ja seda saab tõlgendada väga mitmekülgselt, alates rasvkoest kuni nahaprobleemideni. Kui oled püüdnud kasutada midagi, mis sulle ei sobi, siis nüüd saad selgelt aru, et seda pole mõtet jätkata. Seetõttu lõpeta igasugune tulutu tegevus ja hoia oma jõudu millegi kasulikuma tarvis. Leia aega lõõgastumiseks ja rahunemiseks. Ära luba endale negatiivseid mõtteid. Keskendu oma tugevatele külgedele ja tunne rõõmu sellest, mida oled juba saavutanud.

REEDEL kell 16.04 liigub Kuu Jäära tähemärki. Aktiivselt töötavad neerud ning soositud on kõik nende organite protseduurid. Haavatavad on aju ja pea tervikuna.

ESMASPÄEVAL kell 4.27 liigub Kuu Sõnni ja see on hea aeg hoolitseda oma kaela naha eest. Puhasta ja niisuta seda hoolikalt.

KOLMAPÄEVAL kell 16.45 liigub Kuu Kaksikutesse ja nüüd tuleb hoolitseda oma käte eest. Leia aega maniküüriks. Lõõgastav on õlgade massaaž ja suurepäraselt mõjuvad sel ajal hingamist kergendavad praktikad.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?