Mokteilid ja sõber gluteen ehk Alanud aasta toob uued toidutrendid

Ragne Värk/Naisteleht.ee, 3. jaanuar 2020

Eelmisel aastal tegid Eestis võidukäiku erinevad kausiroad, rohkelt pöörati tähelepanu ka koolitoidule. Oodatult püsis võimsalt tipus tänavatoit ja areenile trügis juuretisesai. Mida põnevat toimub toiduilmas aga sel aastal?

(Ragne Värk)

Mittealkohoolsete jookide populaarsuse kasv

Tervislik eluviis on tõusutrendis ja tänu sellele on käesoleval aastal kasvamas ka alkoholivabade kokteilide ehk mokteilide populaarsus. Uut suunda on märgata ka paljude Eesti toidukohtade joogikaartidel: alkoholivabade rüübete loetelu on veninud muljet avaldavalt pikaks. Puhas rõõm!

(Unsplash)

Lillkapsatoidud

Lillkapsas on tervislik ja taljesõbralik köögivili, millega saab asendada mitmeid kalorirohkeid tooraineid. Lillkapsast pitsapõhi, lillkapsariis ja -püree ei vaja enam tutvustamist. Mitmed toiduinimesed ennustavad aga, et sel aastal kohtame vana head lillkapsast ka näiteks moodsates kausitoitudes ning erinevais eel- ja argipäevaroogades. Lillkapsast mõeldakse välja toite, mis meeldivad ka neile, kellele see köögivili tavaliselt meelepärane pole.

(Pexels)

Natuke kõike ehk jaga sõpradega

Restoranimaailmas teeb ilma toidu jagamine. Ehk põhimõte on lihtne – nüüd ei osta endale keegi enam taldrikutäit praadi ega kuku seda üksi nosima. Moes on tellida lauale ports erinevaid toite ja igaüks tõstab paraja koguse enda taldrikule. Söö ja suhtle samal ajal! Mujal maailmas juba ammu populaarne trend on lõpuks Eestisse jõudmas ja meil on selle üle väga hea meel.

(Depositphotos)

Koju tellimine ja kaasa ostmine

Toidu koju tellimine on üha popim. Selleks, et trendiga kaasa minna, mõtlevad söögikohad üha enam sellele, kuidas oleks võimalikult mugav pakkuda klientidele take-away- ehk kaasaostmise võimalust.

(Ragne Värk)

Gluteen pole vaenlane

Kui mõni aasta tagasi kardeti gluteeni nagu tuld, siis nüüd saavad erinevad nisujahust valmistatud saiad ja küpsetised taas armsaks. Täidisega ja täidiseta. Ja ainult sellised, mis on tehtud ehedast ja ausast toorainest.

(Depositphotos)

Lihtne kodune toit ja vähem raiskamist

Kiire elutempo on taas ausse toonud lihtsalt ja kiiresti valmivad kodused toidud. Samuti leitakse üha enam uusi võimalusi söögi täielikuks äratarbimiseks. Lubadust kartulikoori süüa mäletate? Mõistlik mõte ja trendikas pealekauba!

(Ragne Värk)

Määrded ja kastmed

Igasugu kodused määrded on üha popimad, sest nende valmistamine on lihtne ning kasutusala lai. Tarbi määrdeid salatites, kasuta dippimiseks, vokiroogade maitsestamiseks ja võileivakattena.

(Depositphotos)

Vähem suhkrut

Restoranimaailmas püütakse üha enam leida alternatiive tavalisele valgele suhkrule. Tõenäoliselt saab eesootav aasta olema selles vallas suisa murranguline ja suhkrut hakatakse üha enam asendama muude, tervislikumate maitseandjatega.

(Pexels)

Kausitoidud tulid, et jääda

Burgerid on möödanik, uueks ja popiks mugavustoiduks on tõusnud kausist serveeritud toidud. Eestisse on kohe-kohe jõudmas ka Korea köögist inspireeritud ja mujal maailmas populaarsed kausitoidud Bulgogi ja Bibimbap. Kui näete, siis proovige!

(Depositphotos)

Kõik käsitsi

Käsitsi tehtud toidukraam saab olema veel populaarsem kui möödunud aastail. Nii valmistataksegi kohvikutes-restoranides kõike võimalikult palju kohapeal. Niisiis – kui hindad trende ja tervislikkust, küsi toidukohas alati, kas nad ikka küpsetavad oma saiad-leivad ise.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?