AVESTA | Praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 3. jaanuar 2020

Neljapäev, 2. jaanuar
18. Päikese päev

9. Kuu päeva algus 12.20
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on taevase pitsati hoidja, kelle käes on kaalud, millega kaalutakse inimeste häid ja kurje tegusid. See on heategevuse, rõõmu ja lahkuse päev, mil võib teha kõike, milles pole pahatahtlikkust.
Kell 12.20 algab kuutsükli 9.päev, mis toob kaasa saatanlikke noote. See on nägemuste, pettuste ja illusioonide päev. Kui oled pidevalt teinud puhastavaid harjutusi, siis pole see päev raske. Väldi igasugust negatiivsust. Ära vaata liiga palju peeglisse, et mitte sattuda kiusatusse enese ego’st tulenevatest asjaoludest.

PÄEVA MÄRGID:
Hea märk, kui sa kuidagi ärgata ei tahtnud, sest see näitab, et sinu südametunnistus on puhas. Kui end juhuslikult torkad, haavad või kõrvetad, siis võib õnn sind maha jätta. Kui leiad kodu ligidalt metallraha, millel vapp pealpool, siis ennustab see edu armuasjades või heaolu. Kui kodus hakkab pudenema krohv, eriti läve kohal, siis tähistab see pettumust, kaotusi. Kui hilined transpordivahendile, siis viitab see ebaõnnele või õnnetusjuhtumile. Saabuva öö unenäod on tähenduslikud vaid juhul, kui öö tuleb pilves ja sombune. Kui näed unes riideid, siis on oodata õnne ja heaolu.

TOIT:
Täna tuleb süüa vähehaaval, kuid tihti. See on rõõmu päev ning ka toit peab olema rõõmuks. Soovitavad on piimatoidud, puljongid ja keedused. Kasulik on kogu päeva jooksul midagi näksida.

SOODSAD VÄRVID: ranged, tumedad ja hallid.
EBASOODSAD VÄRVID: kirevad ja säravad.

Reede, 3. jaanuar 
19. Päikese päev 10. Kuu päeva algus 12.28
Kuu esimene veerand 6.45
PÄEVA OLEMUS:
Täna on esivanemate mõistmise ja nende tegevuse austamise päev, mis on seotud kindla kodu, traditsioonide jätkamise, perekonna ning usu hoidmisega. Tuleb teha tööd kodus, pereringis. Tuleb jälgida, et ei solvataks kedagi, ei tohiks keelduda palvetest. Ei tohi teha kaugeleulatuvaid tulevikuplaane, valetada, anda vandeid ega lubadusi, eriti kirjalikke.
Hommikupoole kestab saatanlik kuutsükli 9.päev, mistõttu suhtlemine ei pruugi anda soovitud tulemusi ja saadud info võib olla eksitav. Kell 12.28 algav kuutsükli 10.päev on seotud veega. Vesi sümboliseerib traditsioonide allikat, millega on igaüks seotud oma suguvõsa ja juurtega. Püüa olla heas meeleolus ning väldi konfliktide tekkimist.

PÄEVA MÄRGID:
Kui mõni loom tuleb sulle koju või sinu koer haugub sinu peale, siis kaitsevad sind esivanemad. Halb, kui koer lamab siruli või ulub. Täna võib valada klaasi punast, maitsestatud veini ning asetada see mõneks päevaks aknalauale. Kui see aurab kiiresti ära, aitavad esivanemad sind. Kui ei aura, ei võetud sinu ohvrit vastu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kuid täituvad alles hiljem. Kui nägid unes puid või lilli, siis on oodata õnne, armastust või ootamatut sissetulekut.

TOIT:
Täna on hea süüa teraviljaputrusid, taimetoitu, idandeid ja rohelisi köögivilju.

SOODNE VÄRV on roheline,
EBASOODSAD VÄRVID on must ning kollased ja oranžid toonid.

Laupäev, 4 .jaanuar
20. Päikese päev

11. Kuu päeva algus 12.36
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on võit, triumf ja see sümboliseerib lõplikku võitu kurjuse üle. See on aktiivne päev, mil tuleb olla reibas, tegus ja sirgjooneline. Kui midagi otsustad, siis nii ka tee ja unusta kahtlused.
Kestab kuutsükli 10 päev. See on puhkuse ja sisemiste vaatluste päev. Tuleb tegelda traditsioonide rajamise, uurimise ja tugevdamisega. Kell 12.36 algav kuutsükli 11.päev on võimas kundalini energia päev. Kui sa ei ole pühendatud selle energia transformatsiooni, siis ole tähelepanelik ja tagasihoidlik igas oma tegevuses, sest tundlikkus ja emotsionaalsus on kõrgseisus. Ära võta ette midagi, mille lõpptulemust sa näha ei oska.

PÄEVA MÄRGID:
Kui tuulehoog avab akna, siis ennustab see uue elu algust. Kui mõni terariist kukub maha ning jääb millessegi kinni, siis on karta erimeelsust ja riidu. Kui kuuled kukkede kiremist, siis ennustab see kaitset ning head uudist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis on seotud võitluste, lahingu, terariistade või relvadega. Neil on seos sinu tehtud eluliste otsustega. Kui nägid unes košmaare, siis viitab see keeruliste probleemide lahendamisele.

TOIT:
Täna süüakse teravat ja rasket toitu, kas praetult või toorelt. Kasulik on seda maitsestada tugevalt küüslauguga. Võib süüa liha, kuid mitte sealiha.

SOODSAD VÄRVID: punased toonid ning erkkollane.
EBASOODSAD VÄRVID: heledad toonid.


Pühapäev, 5. jaanuar
21. Päikese päev

12. Kuu päeva algus 12.46
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud rikkusele ja küllusele ning suurte jõudude ja vahendite ligitõmbele. Päev on seotud väga võimsate nähtamatute energiatega, kõigi stiihiate energiatega. Üksindusse sukeldumine ja nukrutsemine ei lase osa saada päeva võimsusest.
Kestab kuutsükli 11.päev ja täna kontrollitakse sinu plaanide ja otsuste tõesust, mis on nagu hingejõu ja aususe eksam. Kell 12.46 algab kuutsükli 12.päev, mis on pühendatud kosmilisele armastuseenergiale. Võid paluda Kõrgematelt Jõududelt heategude tegemist ja soovide täitmist. See on hea päev vastastike suhete taastamiseks ning sõprussidemete tugevdamiseks.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kell käib ette, siis on see oodatud sündmuste kiirendamine. Kui leiad särava eseme, siis on oodata õnne ja kingitusi. Kui näed tihti peeglit või leiad peeglikillu, siis on tulemas elumuutus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis jäid meelde. Need ei puuduta nii palju sind ennast, kui sinu lähedasi ning täituvad vaid juhul, kui ärkasid enne kui unenäo lõpuni nägid. Kui nägid välku, sädemeid või tuld, siis ennustab see tervenemist, elumuutust või kauget teed, kuid see tuleb alles pika aja pärast.

TOIT:
Hea on süüa kala ja seenepirukaid. Mõistlikus koguses võib täna juua ka kangeid alkohoolseid jooke.

SOODSAD VÄRVID: tumesinised ning punakaspruunid toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: helesinine ja kirevad toonid.

Esmaspäev, 6. jaanuar
22. Päikese päev

13. Kuu päeva algus 12.58
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud tuulele, õhuringlusele ja värskusele. Ole valmis muutusteks igal hetkel, painduma ja kohanema vastavalt situatsioonile. See on hea päev infovahetuseks, kuid mitte tühja lobisemiseks. Ära alusta uusi asju, sest need võivad pöörata ja suunda muuta nagu tuul. Olenevalt ilmast võiksid vähemalt veidikeseks õue minna, et osa saada tuule energiast ja vaadelda taevas liikuvaid pilvi, mille kuju võta kui endeid.
Kestev kuutsükli 12.päev on seotud kosmilise armastusenergiaga. Päev on aldis inspiratsioonile ja kasulik on istuda voolava vee ääres ning unistada ja puhastada mõtteid. Kell 12.58 algav kuutsükli 13.päev toob kaasa asjade keerise. Ära killusta end mitmete asjade tegemisega üheaegselt.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodunt väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kui tuul on vastu, tuleb halb päev. Kui tuul viib ära mõne paberi või purunevad nõud, siis on oodata õnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused. Kui nägid unes tuld, siis on oodata õnne ja abi. Kui nägid unes puid ja/või olid metsas, siis ennustab see uusi tutvusi ning soosingut.

TOIT:
Täna on kasulik süüa kergeid toite: salateid, pähkleid, rohelisi herneid ning kõiki luuviljalisi.

SOODSAD VÄRVID: luitunud toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: kirevatest toonid, eriti punane ja oranž.

Teisipäev, 7. jaanuar
23. Päikese päev

14. Kuu päeva algus 13.15
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on seotud teadvuse vabanemisega. Soodsad on uute asjade alustamine ning kollektiivsed üritused. On kerguse ja rõõmu päev. Tuleb puhastada mõtteid, vabaneda tüütutest ideedest, ületada sisemisi hirme ning piiranguid.
Päeva esimesel poolel kestab kuutsükli 13.päev, mil on kasulik mõtiskleda oma karma üle, sest see aitab korrigeerida minevikku. Sümboolne tegevus on sassis lõngade või nööripundarde lahti harutamine. Kell 13.15 algab kuutsükli 14.päev. Kasulik on uurida tarku ja pühasid raamatuid, sest need võivad anda huvitavat ning salajast infot ja avaneda võib kolmas silm. Tuleb tähele panna tekkivaid ideid ja kui võimalik, siis nendega ka algust teha.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad kollasest metallist eseme, siis laheneb segane olukord. Kui kell, mis seisis, hakkab täna äkki käima või kuuled pidevalt kellalööke, siis ennustab see ootamatut edu ning õnne. Kui kaotad nööbi või midagi muud riietusesemete küljest, siis vabaned halbadest tutvustest ning millestki liigsest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse und ei näinud. Kui nägid neid palju oled valel teel ja tõest kaugel, kuid kui nägid unes end alasti, siis oled õigel teel.

TOIT:
Tänane toit peab olema kergelt hapukas, kerge ja õhuline, kuid peamine on peen ning meeldiv aroom. Piira vedelike tarbimist

SOODSAD VÄRVID: hall ning luitunud ja kaitsevärvi toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: musta-valge kombinatsioon ja kirevad toonid.

Kolmapäev, 8. jaanuar
24. Päikese päev 15. Kuu päeva algus 13.39
PÄEVA OLEMUS:
Tänase Päikese päeva märksõnad on usk ja südametunnistus. See on kriitiline päev, mil need proovile pannakse. Ole tähelepanelik, jälgi iga pisiasja ning tee ka kõige mustemat tööd, kui seda on vaja teha. See on immuunsuse kontroll, kas tuleb ligi igasugune halbus: haigused, kahjulikud tutvused vms. Mida puhtam on sinu südametunnistus, seda kergem on päev. Mingil juhul ei tohi alluda provokatsioonidele.
Kestab kuutsükli 14.päev. Võib alustada uusi ettevõtmisi, kuid kell 13.39 algab saatanlik kiusatuste päev. Tuleb olla oma mõtetelt võimalikult puhas, hoiduda konfliktidest, riidudest ja seksuaalsuhetest, sest vaim peab olema tugevam kui liha.

PÄEVA MÄRGID:
Ootamatu vihma kätte sattumine või lihtsalt märjaks saamine ennustab kaitset ja abi kõrgemalt. Heaks märgiks on pidev vajadus tualetti minna või soov näpud kurku panna, mida siis tuleks ka teha – need märgid tähendavad, et oled puhastumise teel ja kõik mustus lahkub sinust. Enda ära määrimine on takistuste märgiks. Hea kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Eriti halvad on selged ja kirkad unenäod. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk.

TOIT:
Täna on kasulik paastuda. Kui paastuda ei soovi, siis sobivad soolased piimatoidud, pannkoogid, kohupiim, leib.

SOODSAD VÄRVID: valge ning musta ja punase või mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuusirp hakkab tasapisi ümaramaks muutuma ja annab öödesse üha enam valgust. Kuu kasvab ja tõstab ka inimkeha energeetilise karkassi aktiivsust ning suurendab organite elujõulisust ja vastupidavust. Keha võtab hästi vastu jõuduandvaid ja profülaktilisi preparaate ning ka kreemid imenduvad praegu hästi. Loomulikult ei tasu nende asjadega üle pingutada ja kõike korraga tarvitada.
Kui oled mõelnud oma elustiili või harjumuste ümberkujundamisest, siis kasuta seda aega soovitud muutustega alustamiseks, kuid ära oota kiireid tulemusi. Eriti juhul kui oled liiga palju ette võtnud. Ikka tasa ja targu: üks asi korraga.

NELJAPÄEVAL kell 6.00 liigub Kuu Jäära tähemärki ja sel ajal on haavatav organ pea. Püüa teda vähem koormata, ja mitte külmetada. Kasulik on teha silmadele rahustavaid vanne ja mähiseid.

LAUPÄEVAL kell 18.15 liigub Kuu Sõnni ja sel ajal pole mõistlik külastada hambaarsti ega eemaldada kaelalt sünnimärke ega teha muid lõualuude või kaelaga seotud operatsioone. Soodsad on suguorganitega seotud operatsioonid ja aktiivne ravi.

TEISIPÄEVAL kell 4.10 liigub Kuu Kaksikutesse ja nüüd on tundlikeks organiteks kopsud ja käed. Kasulik on teha hingamis- ja käteharjutusi.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?