Kultuuriuudised

Helina Piip, 25. november 2020

Panso 100
Panso nädal


30. novembril möödub Voldemar Panso sünnist sada aastat. Tallinna Linnateatris tuuakse sel puhul lavale muusikalavastus «Osnap» (Panso kasutas pseudonüümina oma nime tagurpidi). Kireva kava lavastab Salme kultuurikeskuses Riina Roose ja see jääb mängukavva edaspidigi. Sealsamas vaata fotonäitust «Reisimees Panso». 26. novembril avatakse teatri- ja muusikamuuseumis fotonäitus «Loodusemees Panso». 27. novembril esitleb Merle Karusoo lavakunstikoolis oma teost «Panso 100. Nii palju kui andsid koerale. Mina, mu õpetaja ja teised tegelased.» Draamateatris ela 29. novembril kaasa Mats Traadi romaani «Tants aurukatla ümber» lavastatud lugemisele – 1970ndatel sai ju sellest Panso lavastusest tõeline legend.

Näitus
Tähtede all


Väike näitus «Tähisvaibad» Anu Raua kaunitest vaipadest on vaatamiseks Tallinnas Jaani kiriku galeriis. Tänavu valminud vaip «Tartu rahu» toodi kohale Tartu linnamuuseumist. Esiplaanil olev küünal andis tol kaugel küünlapäeval valgust laual, kus kirjutati alla rahuleping. Lisaks on siin Poska prillid, piip viitab Ants Piibule. Hiigelsuur juustukera, mille eestlased venelastele kinkisid, on vaibal päikeseks. Teisel suurel vaibal «Laulupidu» sammub hoogne rongkäik. Eriline on veel Eesti Teaduste Akadeemia tellitud «Taevatee», mis rullitakse lahti, kui keegi akadeemikuist siitilmast lahkub. Värvikirevat «Õhtuvalgust» aga inspireerisid Tampere kaljud.


Ära maha maga
Esimene advent

Noblessneri jõulukuse avamine (Robin Roots)


Jõuluootuse meeleollu on mõnus kanduda advendikontserte kuulates. Rakvere Kolmainu kirikus kõlavad 29. novembril Arsise kellade ansambli esituses meloodiad «Pähklipurejast», «Uinuvast kaunitarist» ning jõuluhõngulised palad meilt ja mujalt. Juhatab Aivar Mäe.

Põlva kultuuri- ja huvikeskus kostitab kontserdiga «Jõulutunne». Angelika Mikk ja Jakko Maltis esitavad Soome, Rootsi, Poola, Venezuela, Gruusia jt maade jõululaule.

Jõulujazz 2020 toob Kumu auditooriumisse koos musitseerima isad ja lapsed. Esinevad viiuldaja Arvo Leibur ja laulja Marianne Leibur, Taavo Remmel kontrabassil ja pianist Joel Remmel; saksofonist Raivo Tafenau koos trummarist poja Ramuel Tafenauga.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?