AVESTA | Praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 27. detsember 2019

Neljapäev, 26. detsember
11. Päikese päev Kuuloomine ja 1 Kuu päeva algus 7.13.
2. Kuu päeva algus 9.32. Päikesevarjutus 7.17
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on Päike. See on mõneti minevikku pöördumise aeg, aga selles mõttes, et leida ja taastada enda parimad omadused, mis kunagi on olnud. Otsi üles vanad sõbrad ja meenuta nendega koosoldud aegu või läbielatud sündmusi. Võta kõike kergelt nagu oleksid nii noor, et ei tea veel elukandami raskust ja täiesti võimalik, et sinu koormat kergendatakse.
Kell 7.13 leiab aset kuuloomine ja algab uus kuu päevade tsükkel. Kui sel ajal turgatab pähe mõni idee, siis ära jäta seda tähelepanuta. Kell 9.32 algav kuutsükli 2.päev muudab täna saadud informatsiooni tähtsaks kogu järgneva kuu jaoks. Mediteerides võib ette kujutada erinevaid toiduaineid, kuid ka inimesi ja muud. Tähtis on tunnetada oma keha reaktsioone, sest see, mis või kes tekitab vastumeelsust, ongi sulle kahjulik või ebavajalik.

PÄEVA MÄRGID:
Väga hea, kui täna on päikesepaisteline ilm ja et Päikese soosingust ja heasoovlikkusest osa saada, siis mine kindlasti jalutama. Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse.

TOIT:
Kasulik on süüa pähkleid seemneid ja halvaad. Lihatoidud ja vein pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.
EBASOODSAD VÄRVID: sinine ja hall ning sünged toonid.


Reede, 27. detsember
12. Päikese päev 3. Kuu päeva algus 10.27
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on Kuu. See on astraalse puhastumise, õrnuse, halastuse ja emalike hoolte päev. Usalda vähem loogikat ja juhindu intuitsioonist. Ära targuta, ole vooluses ja allaandlik nagu vaha, kuid ära kuuletu kurjale. See on hea päev Kuuga suhtlemiseks ja talle palvete esitamiseks. Kuid ära unusta, et pead vastu tulema ka teiste soovidele, mis on sinu võimuses.
Kell 10.27 algab kuutsükli 3.päev, mis toob kaasa energia laine, kuid ka mitmesuguseid vintsutusi ning astraalset võitlust. Passiivsed inimesed on kergelt haavatavad. Ära alusta uusi asju, vaid tegele igapäevatoimetustega. Masseeri sõrmi, varbaid ja kõiki liigeseid.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis saad lähemal ajal häid uudiseid või kohtad vana sõpra. Kui leiad peenraha, eriti kui vapp on pealpool, siis tuleb probleemidele õnnelik lahendus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Hea, kui nägid unes loomi ja linde. Kui unes proovisid uusi riideid, siis on oodata rikkust ja perekonna kindlustamist.

TOIT:
Kasulik on juua naturaalseid mahlu, allikavett, kuid omal kohal on ka klaasike valget veini. Pole hea süüa raskesti seeditavaid toite, pähkleid ega mett.

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ja luitunud toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja erkkollane.


Laupäev, 28. detsember
13. Päikese päev 4. Kuu päeva algus 11.05
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitsevad taevatähed, kuid eelkõige Siirius, taevalaotuse säravaim täht, mis meie laiuskraadidel paraku nii kõrgele ei tõuse, et tema täit ilu nautida saaksime. See on tulevikuvõimaluste avanemise, rahu ja tasakaalu taastumise päev, kuid kõiges tuleb lähtuda õiglusest ja unustada kammitsevad hirmud.
Kell 11.02 algav kuutsükli 4.päev asetab meie ette valiku hea ja kurja vahel. Seda nimetatakse ka inimese pattulangemise päevaks. Kontrolli all peavad olema nii mõtted sõnad kui ka teod. Ära tee äkkotsuseid ja enne lõikamist mõõda üheksa korda, et kas kusagil pole peidus kurjuseidu.

PÄEVA MÄRGID:
Parim indikaator päevaks on hommik, eriti esimene tund peale ärkamist. Kui sel ajal sügeleb kael, siis hoia oma raha; kui selg, siis on tulekul ebameeldivused, mis on seotud lastega või probleemid armastuses. Kui leiad metall või muid säravaid esemeid, siis on oodata abi ja toetust ettevõtmistes. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud konkreetsed unenäod on tähenduslikud, sümboolsed ja segased mitte. Esimesed täituvad lähemal ajal. Kui nägid unes, et sul on seljas kasukas, raudrüü või peas peakate, siis on oodata suurt edu ja lähedaste abi. Kui oled naine ning nägid unes kala, siis on see õnne sümbol.

TOIT:
Kasulikud on soolane kohupiim ja juust. Väga hea päev paastumiseks.

SOODSAD VÄRVID: punane, lilla ja valge.
EBASOODSAD VÄRVID: luitunud, soo- ja liivakarva toonid.


Pühapäev, 29. detsember
14. Päikese päev 5. Kuu päeva algus 11.31
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on elav hing. See on loomadega tegelemise ning nende kaitsemise ja hooldamise päev, mille laiem tähendus on headus, küllus ja täisvereline elu. Tuleb aktiivselt liikuda eesmärgi poole, teha kingitusi, anda almuseid, küpsetada leiba ning palvetada esivanemate eest.
Kell 11.31 algava kuutsükli 5.päeva märksõna on omandatu valdamine. Päev sobib hästi vastuseisuks ahvatlustele ja kiusatustele, sest päeva sündmusi jälgides võid teada saada, mis sind arendab ja mis pidurdab. Täna toimub hinge ja toidu alkeemia, toidu muundumine astraalenergiaks. Õige toitumisega varud energiat terveks eelolevaks kuuks. Süüa tuleb vaid seda, mis äratab isu.

PÄEVA MÄRGID:
Tänase päeva märke eriti ei jälgita, kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Kui loomad sind ründavad, siis on see märk, et sinu elutee suund on vale. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud segased unenäod pole tähenduslikud. Eredad ja unenäod, mida näed, täituvad väga ruttu, nädala jooksul. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu.

TOIT:
Hea on juua piima ning süüa piimatoite. Joo hommikul klaasi piima ja tee seda aeglaselt, kujutledes samal ajal, et selle piimaga voolab sinu organismi tervis ning heaolu.

SOODSAD VÄRVID: roheline.
EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.


Esmaspäev, 30. detsember
15. Päikese päev 6. Kuu päeva algus 11.48
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud naiselikule algele, loodusestiihiate väele, tervendamisele ja tarkusele, viljakusele ja küllusele, naiste ja emade austamisele. Kui oled oma tööde-tegemistega valmis saanud, siis leia aega ka enese jaoks. Väga hea päev liitude sõlmimiseks, kuid ei tohi anda valelikke lubadusi.
Päeva esimesel poolel kestab kuutsükli 5.päev, mis annab informatsiooni selle kohta, mis on sulle kasulik ja mis kahjulik. Jälgi oma tundmusi inimeste, toidu ja asjade suhtes ja nii saadki targemaks. Kell 11.48 algab maagiline mõtete edasiandmise päev. Kasulik on teha hingamisharjutusi värskes õhus, sest nii omastad kosmilist energiat.

PÄEVA MÄRGID:
Väga hea, kui sajab vihma või lund, sest taevased sademed on puhastava toimega. Halvad on kõik märgid, mis on seotud tule või tuhaga – kui miski süttib, pillub sädemeid või puhub keegi sulle tuhka peale. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad nii sümboolsed kui ka reaalsed. Kui nägid unes vett, siis on oodata edu, raha ning tasu. Kui nägid unes riideid, riietusid või eriti kui panid jalanõusid jalga, siis on oodata kiiret sõitu, reisi või elumuutust paremuse poole. Kui unes sõid, siis on oodata head uudist või abi.

TOIT:
Hea on süüa palju puuvilju, eriti tsitruselisi, mett, halvaad, maiustusi ning juua puuviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: oranž ja hõbedane.
EBASOODSAD VÄRVID: erkroheline.


Teisipäev, 31. detsember
16. Päikese päev 7. Kuu päeva algus 12.01
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud õigluse ja seaduse valitsejale, kes on ka üks viimsepäeva kohtunikest. Tänase päeva peamised kriteeriumid on ausus, õiglus, lepingutest kinnipidamine ja truudus antud sõnale. See on puhas, range, eesmärgikindel päev, südametunnistuse puhastamise päev.
Kui hommikupoole kuuled kirikukellade helinat või kõrvus kellukesed helisevad, siis näitab see, et tuled toime Kuu energiatega. Kell 12.01 algab kuutsükli 7.päev, mille üks sümbol on võtmed. Teha võib vaid neid töid, mis kiiresti valmis saavad. Veeda see päev kodus, pere keskel ja hoidu igasugustest reisidest. Päev sobib hästi sõnamaagiaks ning tööks loodusestiihiatega.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad nööre või silmuseid, siis pääsed ohtudest või ohtlikest olukordadest. Kui leiad värvilise või vääriskivi, siis saad sõpradelt toetust, kaitset, abi. Kui sinu peale kukuvad klaasikillud, haavad end nendega või astud neile peale, siis on ees kohtuasi, tasumine või millegi hävinemine. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud sümboolsed unenäod on tähenduseta. Lähemal ajal täituvad vaid konkreetsed ja värvilised unenäod. Kui nägid unes hobuseid, siis on oodata abi kõrgemalt poolt.

TOIT:
Täna sobib toores, terav toit: sibul, küüslauk, mädarõigas, pipar. Hea on süüa soolaseid toite: soolaseeni, soolakala, soolapähkleid ning kartulitoite.

SOODSAD VÄRVID: sinised.
EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja roheline.


Kolmapäev, 1. jaanuar
17. Päikese päev 8. Kuu päeva algus 12.11
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on rituaalide valitseja ja Jumaliku Sõna kehastus. See võib olla raske päev, mil tuleb võita hirm iseeneses, saada jagu nõidusest ning needustest. Abiks on palvete lugemine. See on hea päev reisimiseks ja teadmiste täiendamiseks ning tähtsate dokumentide ettevalmistamiseks.
Kell 12.11 algab kuutsükli 8.päev, mil kõik ratsionaalne ja realistlik on teisejärguline. Täna toimub kõige selle vormistamine, mis sinuga eelnenud seitsme päeva jooksul on toimunud. Päev on seotud puhastumise, uuenemise, usu omandamise ning südametunnistuse ärkamisega. Ära ole hoolimatu ega egoistlik.

PÄEVA MÄRGID:
Kui puhub tugev vastutuul, siis sulle osutatakse abi. Äkiline tuuleiil selga näitab, et oled oma õnnest ära pööranud. Iga nimi, mida kuuled jutuajamise käigus mitu korda, tähendab inimest kellega kohtud õigepea. Kui kõik kukub või pudeneb käest, puruneb võti või ukselukk, siis tähistab see ebaõnne või haigust. Kui saabuval ööl näed häid unenägusid, siis tähendab see pettust, sind tahetakse millessegi meelitada. Hea, kui nägid autode võidusõitu või sõitsid ise autoga, sest see annab lootust paremale tulevikule.

TOIT:
Täna on hea süüa pannkooke ja muid ümara kujuga küpsetisi, pelmeene vms.
Ei tohi süüa kanaliha ega –mune.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, oranž ning tumepunane.
EBASOODSAD VÄRVID: on tumedad, hallid ning helesinine.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu peidab allesjäänud kleenukese sirbi ja neljapäeval kell 7.13 luuakse pimeduse varjus uus kuu. Kuuloomise eelsed ja järgnevad päevad, mil Kuud taevas näha pole tuleks veeta eraldatuses ja mitte rahmeldada ega suhelda. Nii palju kui praegune elutempo seda lubab. Inimese energia on madalseisus ja iga tegevuse või ka rääkimisega kaotame väärtuslikku energiat, mida meil praegu hädasti endal vaja. Võta endale vabu hetki, süüta küünlad ja/või aroomilamp, pane mängima meeldiv muusika, lase mõtetel rännata omi radu ja naudi neid OLEMISE hetki. Tähtis on siiski hoida meeleolu positiivse või vähemasti neutraalsena. Võid avastada endas uusi jooni, andeid vms., mille ehk muul ajal alla oled surunud. Neljapäeval kell 7.17 toimub päikesevarjutus ja sel ajal on hea teha läbi päikesevarjutuse rituaal.

LAUPÄEVAL kell 7.20 liigub Kuu Veevalaja tähemärki, mis keelab liigeste ja jalgade raviprotseduurid ja energeetilise mõjutamise. Aktiivsel töötavad süda ja veresoonkond. Neid võib ravida ja neile koormust anda. See on soodne aeg kõigiks veeprotseduurideks.

ESMASPÄEVAL kell 17.41 liigub Kuu Kalade tähemärki, mis muudab jalad, aga eriti jalatallad enam tundlikuks, kui muul ajal.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?