Toidu-uudised

Ragne Värk, 2. detsember 2020

PROOVI
Taimsed jõuluvorstid


Kui taimetoitlasest järeltulija keeldub jõululauda istumast, kuna seal süüakse verivorste, siis ära heida meelt ja hoopis üllata teda talle sobiva kraamiga! Meie leidsime poest kodumaised Marta Pagari nori-vorstid, mis sobivad klassikalisi pühadevorste asendama üsna kenasti. Neil on isegi verivorstidega sarnane tume välimus! Tõsi, see on saavutatud tänu merevetikale. Veel sisaldavad vorstikesed musti ube, riisi ja maitseaineid. Valmistamiseks küpseta vorste viis minutit ahjus või prae mõni minut pannil.
Pakk vorste maksab veebipoes Martapagar.ee 3.63.

OSALE
Osale toidukoolitusel kodust lahkumata


Muutustega tuleb kaasa käia ja praeguse kehva olukorraga kohaneda. Nii on ka paljud toidukoolitused kolinud internetti. Näiteks Koogikontor korraldab 10. detsembri õhtul virtuaalse töötoa, kus valmivad pühadehõngulised ekleerid. See on hea võimalus kodust lahkumata midagi uut ja põnevat õppida. Kingi sõbrale või osale ise!
Vaata infot koolituse kohta Koogikontori FB lehelt või www.koogikontor.ee.

PÕNEV
Selgusid selle aasta parimad restoranid
Põhjamaade restoranide teejuht White Guide pani hiljuti pingeritta Eesti restoranid, mida kindlasti külastada tasuks. Restoran number üks on Tallinnas asuv 180 Degrees by Matthias Diether. Sellele järgnevad restoran Ö, Fotografiska, Pädaste mõisa restoran Alexander, Põhjaka mõisa restoran ja GMP Pühajärve restorani peakoka pool. Kokku soovitab White Guide külastada 82 restorani. Ühtlasi kuulutati välja ka aasta kokk, kelleks pärjati kokk ja pagar Kenneth Karjane (Karjase Sai).
Kogu nimekiri tabelisse jõudnud restoranidest on nähtav veebilehel Flavoursofestonia.com.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?