Jurist annab nõu | Mis juhtub, kui lahkun liiklusõnnetuse korral sündmuskohalt?

Reet Rattur, 29. mai 2024

Liiklusõnnetusi juhtub kahjuks iga päev. Eriti linnades, kus liiklustihedus on suur ja sageli tekivad ummikud, on väikesed plekimõlkimised tavalised.

Ka igal väikesel kokkupõrkel liikluses on kaks osapoolt ja üks neist on õnnetuses süüdi. Muidugi juhtub ka, et sõidetakse otsa teeäärsele aiale, liiklusmärgile või mõnele teerajatisele, piirdele jms. Sel juhul on sõidukijuht õnnetuse põhjustanud pool ja teerajatise omanik (näiteks kohalik omavalitsus) kahju saanud osapool, sest ta peab tegema kulutusi teerajatise remondiks.

Liiklusseaduse kohaselt ei tohi liiklusõnnetuse põhjustaja sündmuskohalt lahkuda, kui ta ei ole kohapeal liiklusõnnetust vormistanud. Kui kokkupõrge toimub sõidukite vahel, saavad juhid õnnetuse paberil või veebis (avarii.lkf.ee) ära vormistada. Kui kahju saanud teerajatise või muu vara omanikku ei ole sündmuskohal, samuti, kui vigastada on saanud inimene, tuleb kindlasti helistada telefonil 112 ja kutsuda kohale politsei. Enne politsei saabumist sündmuskohalt lahkuda ei tohi.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?