KRAABI KORTSUD SIRGEKS: gua sha pole kaugeltki tühipaljas naha silumine
Idamaise teraapia gua sha juured ulatuvad usutavalt 2000 aasta taha, Hiina meditsiini algusaegadesse. Kui gua tähendab otsetõlkes kraapima ja sha akuutset haigust, siis milliseid haigusi n-ö ära kraapida õnnestub?
„Gua sha hõlmab naha «kammimist“ või „kraapimist“ sileda servaga kaabitsa ehk plaadiga, et parandada vereringet ja lümfivoolu, leevendada lihasepingeid ja valu, vähendada turseid ja põletikke ning tugevdada immuunsüsteemi,» selgitab Hiina meditsiini keskuse Tervise Alkeemia massöör ja koolitaja Piret Kupits. „Emotsionaalse poole pealt leevendab energiakanalitega seotud teraapia stressi ja ärevust, loob lõõgastustunde ja toetab üldist heaolu.“
Idamaist ravi tehakse tavaliselt seljale, tuharatele, kätele ja jalgadele. Ehkki näol ja kaelal kasutatakse õrnemat tehnikat, on tegu tervikliku teraapiaga, mis mõjutab keha sügavamalt kui lihtsalt naha välimust. „Klassikaline gua sha näomassaaž on välja arendatud traditsioonilise gua sha teraapia põhimõtteid arvestades,“ jätkab näojooga treener ja gua sha näomassaaži õpetaja Marion Kattai-Kassihin. „Siluvate võtetega liigutakse mööda meridiaanide kulgu ja töödeldakse bioloogiliselt aktiivseid punkte. Seeläbi mõjutatakse närvilõpmeid ja reguleeritakse siseorganite talitlust.“