ETTEVAATUST! Siseruumide niiskus võib tervisele olla kahjulikum kui linnaõhk
Talvise tubase hooaja saabudes räägitakse enamasti kuivast ruumiõhust ja selle tekitatud terviseprobleemidest. Sama palju kahju võib aga tervisele ja kodule tekitada liigne niiskus.
Õhuniiskuse teke toas on elamise lahutamatu osa. Näiteks „toodab“ neljaliikmeline pere eluruumides päevas kuni 12 liitrit vett. Korraliku ventilatsiooni puudumisel muutub selline veehulk kiiresti õhuniiskuseks. „Kui see kerkib üle normi, on tulemuseks rõske ja liisunud siseõhk,“ nendib Henkel Balti OÜ tehniline nõustaja, Stop Humidity kaubamärgi esindaja Ahto Laur. Selle tulemusena tunduvad ruumid külmemad, kondensatsioonivesi koguneb akendele ja toanurkadesse, muutes need hallituse ja bakterite kasvulavaks. „Aknaservadesse, tihenditele ja klaasile ilmuvad hallitusseened, riideesemetel ning kodus hakkab levima kopitanud lõhn.“
Terviseameti kinnitusel võivad hallitusseentega kokkupuutel ehk õhu sissehingamisel tekkida nohu ja köha, tundlikkus ja silmaärritused. „Liigniiskuse tõttu ilmneb muidki probleeme nagu puidust sisekujundusdetailide või mööbli paisumine,“ jätkab ohukuivatid.ee spetsialist Deividas Kasperas.