Selgeltnägija Tene Laul: kõik, mis minu ümber toimub, tundub nii sürreaalne ja ebausutav

Liis Ilves, 22. juuni 2020

«Tean, et mul on selgeltnägemisoskus ja see tuleb minu seest loomulikult, sellel ei ole valet taga. Sellepärast ka julgen avameelselt tegutseda ega karda öelda inimestele välja, mida näen,» ütleb selgeltnägija Tene Laul.

Vahetult enne jaanipäeva on Saaremaal elaval Tenel (29) käed-jalad tööd täis – käsil on tema esoteerikabutiigi kolimine. Intervjuu alustuseks märgib naine, et päev enne seda, kui temaga ühendust võtsime, oli ta sirvinud Naistelehte ja mõelnud, et oleks isegi nõus meie väljaandele intervjuu andma. Kes teab, oli see saatusemäng või Tene tugev mõttejõud?
Igatahes on üht maagilist inimest avav lugu nüüdseks sündinud. Ja kes tahab, see usub.

Kaasasündinud anne
Tene selgeltnägemine on kaasasündinud oskus ja seega väga loomulik osa tema elust. Asjade ettenägemine ja nägemuste mõtestamine tuleb tal iseenesest, justkui möödaminnes. Ja seda juba lapsepõlvest saadik.
«Ka veel praegu unustan tihti ära, et teised ei näe ega koge asju nii nagu mina. Näiteks vastan vahel väga napisõnaliselt, sest unustan ära, et teised ei kuule mu mõtteid,» avaldab spirituaalne teejuht.
Tene meenutab, et juba umbes nelja-viieaastaselt nägi ta elu teistmoodi. Lapsena nägi ta ette, mis lähedastega juhtub, näiteks millise uue riideeseme keegi ostab või et majja tuuakse koer. «Tol hetkel pidasin seda sooviks, kuid ühel hetkel avastasin, et kõik mu soovid läksid täide. Tagantjärele mõistsingi, et need olid hoopis ettekuulutused,» sõnab Tene.

Tõde päevavalgele: «Tõe rääkimine pole kunagi raske, teen seda peenetundeliselt. Kui näen tulevikku vaadates midagi halba, siis see on ju suure tõenäosusega muudetav. Niisiis annan inimesele vihjeid, kuidas halba ennetada.» (ALAR TRUU)

Toetav perekond
«Noorena läksin tihti endast välja, kui teised ei näinud ega kogenud asju ette. Tajusin ohtu ja hoiatasin teisi, aga mind ei võetud kuulda,» meenutab selgeltnägija. Nii mäletab ta näiteks, kuidas hoiatas kõiki, et koera ei tohi õue lasta. Paraku teda ei kuulatud ja koera elu lõppes autorataste all. «Sellistel hetkedel tundsin ja mõistsin, et näen rohkem kui teised ja teised ei saa sellest maailmast aru,» meenutab naine. Ta lisab, et emagi selgitas talle lapsena, et teised selliseid asju ei koge.
Tene pere on maagiateemal alati olnud igati avatud ja toetav, see teema pole kunagi olnud tabu. Ehk on siin oma osa sellel, et Tene vanaema tegeles kaardiladumisega ja tegi seda niivõrd hästi, et mandriinimesedki kippusid tema juurde. Seejuures märgib Tene, et kaardiladumine on õpitav anne ja selgeltnägijaid tema perekonnas rohkem ei ole.
«Mina isiklikult usun, et selgeltnägemine ei käi vereliini kaudu. Inimesel on kahte sorti DNAd: füüsiline, mida kõik näevad, ja spirituaalne, mis ei ole absoluutselt seotud füüsilise kehaga. Selgeltnägemise anne liigubki spirituaalse DNA kaudu.»

Kaasasündinud anne: «Selgeltnägemine on täpselt samasugune osa minust nagu hingamine – see on nii tavaline. Kui see ei oleks nii tavaline, poleks mul julgust ega enesekindlust selgeltnägijana tegutseda,» tunnistab Tene. (ALAR TRUU)

Ebatavaline selgeltnägija
«Ma ei ole tüüpiline selgeltnägija karakter, keda meedias tuntakse. Mul ei ole šamaanlikke asju, ma olen lihtsalt mina – ma käin tavaliselt riides, mul on vaja ainult oma kohalolekut, mõistust ja tahet, muud ma ettenägemiseks ega tajumiseks ei vaja,» ütleb Tene.
Sensitiiv kirjeldab, et inimestega eraseanssidel kohtudes kuulab ta, mis on inimese sees ja millised on tema mured – on ju küsimused kõik inimeste peas juba olemas. Tene näeb visioone ja nii saavad tihti küsimata küsimused selgeltnägija juures kohe vastuse.
«Kui keskendun millelegi, näen visioone nagu mälupilti. Kogu informatsioon käib hästi kiiresti läbi, kuid see ei sega mul ka praeguses hetkes olemist. See tundub ülipeen, aga minu jaoks tegelikult hästi lihtne – näen paralleelselt reaalsust ja tulevikuvisiooni,» püüab Tene oma mõttemaailma avada.

Uus pood: Tene tunnistab, et pandeemia oli tema jaoks väga kasulik aeg – see andis võimaluse teha tööelus muudatusi ja kolida Saaremaa poe uude asukohta. «Energiat tuleb värskendada,» põhjendab selgeltnägija kolimise tagamaid. Uus pood avas uksed 21. juunil. (ALAR TRUU)

Kummaline ehtsus
Naine selgitab, et tema selgeltnägemise üheks andeks on automaaträäkimise oskus ehk ta räägib õige informatsiooni välja iseenda teadmata. Sama on kirjutamisega – Tene teab, millest soovib kirjutada, kuid sisu ei tea ta ette enne, kui kirjatükk valmis. Selle ande avastas ta juhuslikult, kuid kasutab seda praegu igati teadlikult.
«Aitan inimesi eelkõige seepärast, et arendan end seeläbi,» tunnistab esoteerik. Ja selgitab, et just töö inimestega muudab tema taju üha intensiivsemaks. Lisaks näeb Tene, et tema jaoks on küllaltki lihtne leida inimesi kummitavatele küsimustele kiiresti vastused. Miks siis mitte inimesi aidata? Ühtlasi on inimestega kohtumine tema visioonide inspiratsiooniallikas.
«Ma ei loe raamatuid, ei järgi kedagi. Ma olen mina ise ja kõik, mida räägin või kirjutan, tuleb naturaalselt minu enda seest. Siin taga ei ole mingit saladust. Ma tean, et see ei ole normaalne, mida ma teen, ja inimesed ei peagi seda alati mõistma,» sõnab Tene. «See kõik, mis mu ümber toimub, tundub nii sürreaalne ja ebausutav, sest see ei ole ühiskonnas tavapärane. Ma üldse ei pane pahaks, kui keegi ei usu minusse, sest ma vahel isegi küsin endalt, kuidas see kõik võimalik on.»

Tene, isa ja Nõpsu: Tene pere suhtub naise selgeltnägemisse igati avatult ja toetavalt. Paraku aga lapsena teda alati ei kuulatud. Nii näiteks nägi küll Tene ette koer Nõpsu surma, kuid lapse ettehoiatust ei võetud tõsiselt. Nõpsu elu lõppes autorataste all. (ALAR TRUU)
KAASASÜNDINUD ANNE: Juba väike­sena mõistis Tene, et näeb ja tajub tavapärasest rohkemat. Emagi selgitas lapsele, et teised selliseid asju ei koge. (ALAR TRUU)

Kristallide põnev maailm
Tene hakkas eraseansse vastu võtma umbes kümme aastat tagasi. Selleks hetkeks oli ta avastanud, et nii töös kui ka eraelus on talle suureks toeks kristallid. On ju igas kristallis oma eriline energia, mille saad neid kandes.
Aastatega kogunes selgeltnägijale hulgaliselt erinevaid kristalle, mida ta vastavalt inimeste vajadustele järjest klientidele kinkis. Ühel hetkel hakati Tenelt uurima, kust veel kristalle saaks.
«Nägin, et inimestel tekkis meeletu kirg kristallide vastu. Kui nad neid nii väga tahavad ja mina nii väga soovin neid edasi anda ning saan ise neist palju tuge, siis miks mitte luua poodi?» mõtiskles Tene. Juba 2014. aasta augustis avaski ta Kuressaares oma esimese kristallipoe La Tene. Õige pea teise poe Tallinnas, lisaks ka e-poe.
«Kristallid tasakaalustavad kõike ärevat, seetõttu on kristallide sees nii hea olla. Ma ei lähe kunagi koduuksest välja nii, et mul ühtegi kristalli kaasas ei ole. Ma tean, et need hoiavad mind kahe jalaga maa peal, aitavad tunnetada, mis ümberringi toimub, ja näha tõde,» selgitab Tene kristallide mõjujõudu. «Ma müün midagi, millesse ma ise kõige rohkem usun – see on minu enda kõige suurem hobi.»
Poeomanik kinnitab, et klientidest puudust ei ole – inimeste huvi kristallide vastu on jätkuvalt suur ja teadlikkuski aastatega kõvasti kasvanud. «Inimesed tunnevad ja tajuvad, et neil läheb kristalle vaja. Ja see, kes on pühendumusega kristallide sekka läinud, sealt enam välja ei tule,» teab Tene aastatepikkuse kogemuse baasilt öelda.

Pidev tegutsemisjanu
«Kõik mu mõtted ja ideed tulevad kui välk selgest taevast: ärkan üles, tuleb idee ja hakkan seda teostama,» mõtiskleb noor naine. Nii valmis möödunud aastal ka Tene esimene raamat «Tähtkujude salapära».
«See oli väga loominguline puhang, mis mind eelmisel aastal tabas. Ega ju ilma inspiratsioonita kirjutada saagi,» märgib selgeltnägija. «Ma pole ei poode ega raamatut loonud materiaalsel põhjusel. See on täielik eneseteostus. Nii pood kui ka raamat on mind tohutult arendanud eri suundades, mind maandanud, andnud mulle suure eesmärgi.»
«Olen iseenda kõige suurem klient,» naerab Tene ja tunnistab, et piilub pidevalt enda tulevikku. «Kui selgeltnägija ütleb, et ta ei näe enda tulevikku, ei ole ta selgeltnägija. Eelkõige on see anne ju antud sulle endale ja seejärel on sul võimalik seda ka teistega jagada.»
Nii ei tee Tene saladust, et küsib sageli endalt, kas äsja tekkinud idee on talle individuaalselt kasulik – kas uus plaan arendab ja annab rõõmu. «Kui saan enda käest rohelise tule, hüppan põhimõtteliselt pea ees tulle. Ma siiamaani näiteks ei kahetse, et tegin kristallipoe – see oli hea mõte, sest see viis mind kirjutamiseni. Ja kirjutamine on minu suur kirg.»

Omaenda võlumaailm
Niisiis haldab Tene igapäevaselt oma kristallipoode, kirjutab kodulehele artikleid ja täiendab kristallide informatsiooni, lisaks teeb iga nädal eraseansse ja korraldab aeg-ajalt suuremaid koolitusi. Noor selgeltnägija on omal nahal kogenud juba ka ületöötamist ja õppinud, et tööl ei tohi lasta kogu enda päeva ära süüa. Nii maandab ta ennast töövälisel ajal kas trenniga või rändab looduses.
«Täna ma ameti vahetamise peale ei mõtle. Olen väga rahul sellega, mida teen,» ütleb Tene äärmise kindlameelsusega. «Maagiamaailmas on minu jaoks kõige huvitavam just iseenda visioonide nägemine. Võin istuda diivanil ja mõelda lihtsalt sellele, mida ma sööma hakkan. Ja järsku näen visiooni, et keegi võtab minuga ühendust või midagi juhtub. Hetke pärast see juhtubki. See on isiklikul tasandil väga huvitav, kui järsku tulevad visioonid ja mida need räägivad. Järjepidevalt visatakse minu enda seest mulle uudiseid ette – olen justkui iseenda uudisteankur. See on väga põnev ja sellest põnevusest ei loobuks ma kunagi!»
Tene lisab, et oleks äärmiselt rumal loobuda millestki, mis pakub seesugust naudingut ja eneseteostusvõimalust. Ta ütleb, et elus peab alati rakendama loomulikku kirge, mis tuleb iseenda seest – see annab meile elujõudu ja õnnetunnet.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?